החלפה מויזת F1 לויזת F2

inbalf10

New member
החלפה מויזת F1 לויזת F2

שלום לכולם,
אני חיה כרגע בארה"ב עם ויזת F2 ולשמחתי התקבלתי ללימודי דוקטורט לשנת הלימודים הבאה.
אני מתכוונת להיות בישראל לפחות לחודשי הקיץ ולטפל בבירוקרטיה של הויזות משם.
האם התהליך של ההחלפה דורש יותר זמן מהתהליך של קבלת F1? הבנתי שיש טופס נוסף שעולה עוד $290 בשביל ההחלפה, אבל האם זה מאריך את התהליך? האם בשגרירות עלולים לעשות בעיות או שזהו תהליך סטנדרטי כמו קבלת F1?

תודה! :)

אם את הולכת להיות בארץ אז לדעתי את לא

צריכה לעבור את התהליך של שינוי סטטוס.
את תקבלי את הטפסים מהמוסד שבו את הולכת לעשות דוקטורט, תקבעי ראיון בשגרירות ותלכי לבקש (ולקבל...) את הויזה החדשה, ואז בכניסתך הבאה לארה"ב - שתצטרך להיות לא יותר מ-30 ימים לפני תחילת הלימודים שלך - פשוט תיכנסי עם הויזה החדשה.

גברת בץ

New member
בעקרון זה תהליך סטנדרטי

אם את עושה את זה מהארץ, זה תהליך סטנדרטי של הוצאת ויזה.

אני סיבכתי את עצמי קצת במצב דומה של מעבר מ-J-2 ל-F-1, כי רציתי גם להאריך את ה-J במקביל והסתבר שאי אפשר, ואז הם העדיפו להאריך לי את ה-J כי התכנית של בעלי ארוכה יותר ומבחינתם זאת הסיבה המרכזית לשהות שלי. מאחר ועל J אפשר ללמוד, זאת לא ממש היתה בעיה.
ברור לי אבל שאם הייתי באה רק עם הטפסים של ה-F, לא היתה שום בעיה בכלל.

John the Savage

New member
אם את בארץ

כל מה שאת צריכה לעשות זה אכן רק להוציא F1 וזהו, וכשאת נכנסת לארה"ב, להקפיד שפקיד ההגירה יכניס אותך על ה-F1 ולא ה-F2. לא צריך שום דבר נוסף.

הטופס הנוסף שאת מדברת עליו נועד למי שרוצה להחליף סטטוס מתוך ארה"ב. הוא לא רלוונטי למי שמוציא ויזה חדשה בשגרירות במדינה שלו.

inbalf10

New member
תודה!

המון תודה על התשובות :) וגם על זה שחסכתם לי הרגע $290

למעלה