החלטתי

אבח"י

Well-known member
ישנו סיפור שאני מתכונן ללמד את התלמידים שלי. אורכו 18 עמודים [ תשעה דפים בשכפול "גב אל גב" ]. קיבלתי הודעה - יותר מדיי דפים, צריך לדרוש 5 ש"ח מכל תלמיד. אם יש משהו שאני סולד ממנו זו גביית כספים.
החלטתי, שהסכום לא מספיק גבוה על מנת שלא אשלמו בעצמי. אז אני קונה לילדים את הסיפור.
איכססססססססססס, מערכת החינוך הישראלית.

Zadig

Well-known member
ישנו סיפור שאני מתכונן ללמד את התלמידים שלי. אורכו 18 עמודים [ תשעה דפים בשכפול "גב אל גב" ]. קיבלתי הודעה - יותר מדיי דפים, צריך לדרוש 5 ש"ח מכל תלמיד. אם יש משהו שאני סולד ממנו זו גביית כספים.
החלטתי, שהסכום לא מספיק גבוה על מנת שלא אשלמו בעצמי. אז אני קונה לילדים את הסיפור.
יש לציין שמנהלי מע' החינוך ומנהליהם הינם בוגרי --- מערכת החינוך הישראלית. הכוכב בא מ-MIT אז תעשה כבוד.
סיפרה מורה לשעבר (שנמלטה על נפשה מהמערכת) סיפור דומה אבל קורע לב, על ילד אתיופי שהיה מגיע בלי אוכל. היה עליה לעשות לו "מגבית" אצל הדובים, ולא עמדה בזה אז היתה מביאה תוספת לעצמה בשבילו...כי לא יכלה לתת לו להמשיך לבוא בלי אוכל עד שהיה מת... או גם נמלט על נפשו מהמערכת...

אבח"י

Well-known member
יש לציין שמנהלי מע' החינוך ומנהליהם הינם בוגרי --- מערכת החינוך הישראלית. הכוכב בא מ-MIT אז תעשה כבוד.
סיפרה מורה לשעבר (שנמלטה על נפשה מהמערכת) סיפור דומה אבל קורע לב, על ילד אתיופי שהיה מגיע בלי אוכל. היה עליה לעשות לו "מגבית" אצל הדובים, ולא עמדה בזה אז היתה מביאה תוספת לעצמה בשבילו...כי לא יכלה לתת לו להמשיך לבוא בלי אוכל עד שהיה מת... או גם נמלט על נפשו מהמערכת...

אני בסוף דרכי במערכת. לא נמלטתי ממנה. כבר קרוב ל- 40 שנות עבודה, עם נוער מהפריפריה של גוש דן, אגב. רבים מתלמידיי, בזכות העבודה שלנו, של צוות המורות והמורים הצליחו בניידות החברתית שלהם. אז המערכת איומה, אין לי ספק. חסדים קטנים, הנעשים בשקט, מצילים, ועל זה לא אוותר עד הפנסיה המלאה [ בינתיים עובד שליש משרה ].
אז לשלם 300 ש"ח על מנת ללמד סיפור שאני רוצה - אין לי בעיה.

יוסי ר1

Active member
ראוי ביותר. ואפשר גם לצלם ולשלוח להם בווטסאפ/מייל.

GoldenEyes

Well-known member
אתה מדבר על המערכת שלא מוציאה שקל על התלמידים.
למה? על המורים היא כן מוציאה?
אף פעם לא היה נס קפה או חלב בחדר המורים , הכל הייתי צריך להביא מהבית. בקושי תה.
וטוב שהשתחררתי מהמערכת המסואבת הזאת

אבח"י

Well-known member
על מה 5 ש"ח? מה עולה 5 ש"ח ב-18 עמודים?

מזמן חדלתי להתעצבן על המערכת שלא מוציאה גרוש למען התלמידים. אפשר לחשוב. חבילת דפי פוליו אחת עולה פחות או יותר כשני שכפולים [ תשעה עמודים! ].
אין לצערי עם מי לדבר.
300 ש"ח, למרות העיקרון לא יגרמו לי לחור בכיס, לשמחתי. ואני ממש, אבל ממש, רוצה ללמד סיפורים עדכניים, סיפורים מתורגמים שלא נבררו בקפידה "יהודי/אנטישמי" "היחיד והחברה"; זהות עצמית [ אבל לא בגרות מינית או זהות מינית חו"ח ]. תכנית ה- 30% הערכה חלופית מאפשרת לי חירות גדולה מאוד, ואני מנצל אותה ללא רחמים.

קלייטון.ש

Well-known member
מזמן חדלתי להתעצבן על המערכת שלא מוציאה גרוש למען התלמידים. אפשר לחשוב. חבילת דפי פוליו אחת עולה פחות או יותר כשני שכפולים [ תשעה עמודים! ].
אין לצערי עם מי לדבר.
300 ש"ח, למרות העיקרון לא יגרמו לי לחור בכיס, לשמחתי. ואני ממש, אבל ממש, רוצה ללמד סיפורים עדכניים, סיפורים מתורגמים שלא נבררו בקפידה "יהודי/אנטישמי" "היחיד והחברה"; זהות עצמית [ אבל לא בגרות מינית או זהות מינית חו"ח ]. תכנית ה- 30% הערכה חלופית מאפשרת לי חירות גדולה מאוד, ואני מנצל אותה ללא רחמים.
זה מחיר הדפסה? לא ניתן לשלוח לתלמידים במייל שידפיסו בעצמם או יקראו מהמחשב או מהטלפון? גם חבל על העצים המתים.

צליליתה1

Well-known member
זה מחיר הדפסה? לא ניתן לשלוח לתלמידים במייל שידפיסו בעצמם או יקראו מהמחשב או מהטלפון? גם חבל על העצים המתים.

ויתרה מכך, הרבה מאוד תלמידים מעדיפים לקרוא מהמסך, שלא לדבר על חוסר יכולתם המוחלטת לשמור על הדפים המודפסים
זה רק אנחנו ה״מהגרים הדיגיטליים״ שחושבים שכדי להבין טקסט חייבים לראות אותו על נייר.

לזכותי אומר שבפעם האחרונה שכתבתי משהו (משהו, לא לפורום אלא לעולם האמיתי) עשיתי את ההגהה על המסך, וזה לא היה יותר גרוע מההגות שאני עושה על נייר.
(הגהות - לא התחום החזק שלי)

קלייטון.ש

Well-known member
ויתרה מכך, הרבה מאוד תלמידים מעדיפים לקרוא מהמסך, שלא לדבר על חוסר יכולתם המוחלטת לשמור על הדפים המודפסים
זה רק אנחנו ה״מהגרים הדיגיטליים״ שחושבים שכדי להבין טקסט חייבים לראות אותו על נייר.

לזכותי אומר שבפעם האחרונה שכתבתי משהו (משהו, לא לפורום אלא לעולם האמיתי) עשיתי את ההגהה על המסך, וזה לא היה יותר גרוע מההגות שאני עושה על נייר.
גם אני לגמרי מעדיף לקרוא מהמסך. יש איזה משפט גדול שאני מעורב בו, בתפקיד עד של התביעה ומסתבר שאני העד הראשי שלהם. מכיר את כל החומר כבר חודשים, הגשתי תצהיר והכל, אבל הוזמנתי לפגישה עם העורכת דין, והיא נותנת לי שני ספרים כרוכים עבים. פשוט הדפיסה את כל החומר, מאות עמודים, וכרכה, עם לשוניות בכל מיני צבעים. אומרת לי תלמד טוב טוב את החומר כי תיחקר על התצהיר והעורך דין של ההגנה יפנה אותך לעמוד זה וזה. אמרתי שיש לי הכל בטבלט ובין כה וכה מכיר את זה בע"פ. עונה לי ככה עושים. נסחבת עם מזוודה על גלגלים עם קלסרים מודפסים, כשכל החומר למעשה במחשב. אומרים שדיו למדפסות זה החומר הכי יקר ביקום. לא מבין למה לבזבז אותו ככה.

אבח"י

Well-known member

לא מסכים אתך. אולי התלמידים שלך מעדיפים. התלמידים שלי מעדיפים נייר.

אבח"י

Well-known member

אבל את לא בת 16, לא עובדת רק עם הנייד. נו, ברצינות....

אבח"י

Well-known member
[/QUO

נסיתי בשנה שעברה. לא עבד טוב. לחלק גדול אין מחשב [ יש נייד ] ולאלה שיש אין מדפסת, ולאלה שיש מדפסת [ חמישה בסה"כ ] לא יכולים להדפיס לכולם. החשיבות של העתק ניירי הוא ביכלת לכתוב עליו, לסמן מלים, שורות, לבצע קריאה אקטיבית [ כך קוראים לזה בלימודי אוריינות ]. בהיות הטקסט דיגיטלי הוא לא זמין, תלוי ביש כניסה/אין כניסה. בהעברותו למדיה אחרות שתאפשרנה כתיבה עליו.
אני שייך לדור הישן שעדיין מאמין בנייר ובעט כשהוא קורא יצירה ועוסק בה.
לדוגמה, הכי פשוטה - שלחתי להם בשנה שעברה את מלות השירים שנלמד. העליתי אותו על הלוח בעזרת הברקו מהמחשב, דיברתי, עבדתי עם הלוח במקביל לשיר המוקרן עליו - מה לדעתך הופיע במחברת של התלמידים?
אם הייתי עובד עם תלמידים מהסוג הפריבילגי, אני מניח שלא היתץה צריכה להיות בעיה. אבל אני עובד עם מעמד בינוני ומטה, שגם חכמת הלמידה "קשה להם". המורה תכתיב לנו!

קלייטון.ש

Well-known member
למה שהחמישה שיש להם מדפסות לא ידפיסו לכולם, תאספו כסף או תוציא מכיסך, אבל במקום לשלם לשודדים שרוצים ממך 300 ש"ח, תחלק את הכסף בין החמישה שידפיסו?

אבח"י

Well-known member
למה שהחמישה שיש להם מדפסות לא ידפיסו לכולם, תאספו כסף או תוציא מכיסך, אבל במקום לשלם לשודדים שרוצים ממך 300 ש"ח, תחלק את הכסף בין החמישה שידפיסו?

זה רעיון. אבל אלה תלמידים חדשים, ואין לי מספיק זמן לענייני גבייה. וכבר כתבתי או שלא, אני שונא לגבות כספים. נראה לי הפתרון שלי הטוב ביותר. אל תדאג, המנהלנית תקבל מחר את הכסף במזומן, וכשתשאל אביע עמדתי המדויקת בנדון. 5 ש"ח על 9 דפי פוליו, כמו... היא תאשים כמובן את הנהלת הרשת. ואני אצחק בלבי.

קלייטון.ש

Well-known member
זה רעיון. אבל אלה תלמידים חדשים, ואין לי מספיק זמן לענייני גבייה. וכבר כתבתי או שלא, אני שונא לגבות כספים. נראה לי הפתרון שלי הטוב ביותר. אל תדאג, המנהלנית תקבל מחר את הכסף במזומן, וכשתשאל אביע עמדתי המדויקת בנדון. 5 ש"ח על 9 דפי פוליו, כמו... היא תאשים כמובן את הנהלת הרשת. ואני אצחק בלבי.
תראה מבחינת עלות ההדפסה עצמה זה לא נורא ביוקר. לא מחיר עלות אבל גם לא מחיר שחיטה. חיפשתי קצת באינטרנט ומצאתי שעלות הדפסת דף במדפסת לייזר היא בסביבות 20 אגורות ועלות הדפסה במדפסת הזרקת דיו היא 25-50 אגורות, תלוי במדפסת. יש גם עבודה וכולי.

אבי בן 1231

Well-known member
על מה 5 ש"ח? מה עולה 5 ש"ח ב-18 עמודים?
5 ש"ח ל 18 עמודים זה מחיר מציאה, היכן מוצאים כזה מחיר זול|תוהה|
ממני דרשו 101₪ טבין ותקילין עבור עמוד מודפס אחד של העתק סיכום ביקור במיון בבית חולים ברזילי באשקלון.

ומחיר נוסף מוגזם מארץ הקודש, כאשר חזרתי לארץ הקודש לאחר 16 שנות גלות בספרד, פניתי למשרד הפנים להוציא ת. זהות, שלי אבדה.
באותה הזדמנות גם ביקשתי כמובן תעדה ביומטרית וביקשתי להוסיף לשמי את השם בו אני בעצם מוכר יותר, אבי, שלוש אותיות ולא ביקשתי אותיות מזהב, נדרשתי לשלם לא פחות מאשר 120₪ הוצאתי את הנייד ובמחשבון חישבתי מה מחירו של כל אות.
40₪ לאות ניראה לי מעט יקר, כמעט ויתרתי על ת. אזרחות וגם על האזרחות.

למעלה