החלטתי לעשות מי שפיר....

החלטתי לעשות מי שפיר....../images/Emo5.gif

ואני מתהההה מפחד!! בהתחלה חשבתי לוותר כי כל הבדיקות שלי תקינות עד עכשיו
אבל אז דיברה איתי אמא אחת שהצליחה להלחיץץץ אותי!!! מסתבר שכולם בודקים רק תסמונת דאון, גם השקיפות גם החלבון העוברי... אפילו פעם אחת לא דיברו איתי על XXY וכל מיני כאלה! וזה תסמונות שמאתרים רק במי שפיר! וזו גם לא תסמונת כזו נדירה, להפך. אוף אני ממש בלחץ כי גם גיל ההריון שלי גבולי. במזל הצלחתי לקבוע תור ליום שישי הזה וגם זה לא בדיוק תור כי זה אחרי שעות הקבלה של הרופא, דחפו אותי לסוף היום. מקווה שהוא לא יכעס עלי
דרך אגב, מישהי שמעה על פרופסור צבי אפלמן?? הוא מקבל במדיקל סנטר בהרצליה.... אני לא מצליחה להרגע ולא יודעת מה מלחיץ אותי יותר - לא לעשות את הבדיקה ולחיות בחוסר וודאות שמשהו חלילה לא בסדר או שחס וחלילה יקרה לי משהו בגלל הבדיקה (הפלה וכאלה...) עידוד יתקבל בברכה.....

אני עשיתי בלי שום סיבה בבדיקות

אגב- חלבון עוברי וכו' לא בודקים תסמונת דאון אלא סיכוי סטטיסטי לתזמונת דאון. זה הבדל מהותי- אומרים לך שהסיכוי הוא נגיד 1:2000 זה אומר ש1999 נשים במצבך ילדול ילדים בריאים אבל אחת תלד ילד חולה במי שפיר אומרים לך בודאות שהילד חולה/לא חולה בתסמונת דאון וגם בדברים כרומוזומלים אחרים אפלמן מנוסה וותיק מאוד הבדיקה לוקחת במקרה הממש ארוך- 15 דקות. לרוב 5 דקות. 3 ימים נחים- לא מרימים שום דבר, לא עושים הליכות ברגל ולא עושים סקס אני שבועיים אחרי רק ממתינה לתוצאות כאוהבת שליטה ומידע העדפתי להתמודד עם סיכונים להפלה (ועברתי כבר 3 כאלה ככה שאני בהחלט יודעת על מה מדובר) מאשר עם חוסר הידיעה אישית אצלי גם יש סיכוי לא נמוך לעיכובים בגדילה בשל בעיות קרישיות היתר- אבל עיכובים בגדילה יכולים להיות גם בגלל ת.דאון ולכן רציתי לדעת שמהבחינה הזו הכל תקין ולא להזדקק לדיקור מאוחר אחרי שיגלו את העיכוב בגדילה (ואכן התחיל עיכוב בגדילה שבוע וחצי אחרי המי שפיר- תודה לאל שעוד שבוע יהיו תוצאות ונוכל לדעת אם זה שלייתי או כרומוזומלי)

מקוםבלב

New member
בוקר טוב פרילי אננס,

גם אני לפני שנים רבות החלטתי לעשות מי שפיר ולו רק בשביל להסיר ספק . אני בזמנו החלטתי שאני עושה את כל הבדיקות האפשריות על מנת לשלול דברים שניתן. מאחלת לך שהכל יעבור בשלום. תקפידי לנוח אחרי. תעדכני איך היה. בהצלחה.

נורקס

New member
אני עשיתי פעמיים דיקור אצל אפלמן

במדיקל בהרצליה. הוא מאד ענייני, נעים, מקצועי. עשיתי בשני ההריונות הראשונים שלי בגלל שהייתי מעל גיל 35. החלטה לא פשוטה בהחלט. מאד ממליצה לך בבוקר הבדיקה לשבת איזה רבע שעה בשקט עם ידיים על הבטן ולדבר לעובר שלך במחשבות. להרגיש כמה שהוא חזק ובריא ולשאוב ממנו כוחות נפשיים .לי זה מאד עזר. קחי בחשבון שלפני הבדיקה מחתימים אותך על כל מיני טפסים נורא נורא מלחיצים שעלול חלילה להגרם נזק להריון/לעובר/לך. תנסי לבוא כמה שאפשר רגועה ואחרי הבדיקה תנוחי היטב במקום שיש אנשים שיכולים לפנק אותך. בהצלחה

הגעת אליו מהמלצות?

כי חיפשתי עליו מידע בנט ולא כל כך מצאתי עליו המלצות כמו על צלאל או ליפיץ...... פשוט זה המקום היחידי שקרוב אלי שהסכימו לקבל אותי ככה "מהרגע להרגע". תודה על הכל

נורקס

New member
כן,חברה המליצה לי../images/Emo13.gif

אני חיפשתי מישהו שאוכל לעשות אצלו מבלי לשלם, כי יש לי זכאות מפאת גילי המתקדם
הייתי מרוצה מאד גם מהפרופסור שעשה את זה בצורה מקצועית מאד, כל בדיקה היתה בערך 2 דקות וגם מהמדיקל סנטר. ושוב, המווווווון בהצלחה

tortila

New member
אני גם שוקלת לעשות

כרגע אני בשבוע 13, בת 30. האם צריך לקבוע תור לבדיקה זו הרבה זמן מראש?

למעלה