החלטה נכונה או לא נכונה?

ButtercupA

New member
החלטה נכונה או לא נכונה?

בהמשך לדיונים על הקפדה בלבוש ברמת צניעות מסויימת שנהוג בבתי הספר וחלקינו כאן לא בעד ההתעסקות בנושא,
"עיריית לוד הוציאה הוראה המחייבת את עובדיה לעמוד בקוד לבוש ראוי והולם: בלי גופיות וכפכפים, ולא להתלבש באופן "שעלול לפגוע ברגשות של מי מהעובדים".
חולצות עם שרוולים ונעליים עם שרוכים - אּין, גופיות ונעלי בית – אאוט. בעיריית לוד החליטו להיאבק בתופעת הלבוש המרושל של העובדים ולקראת ימות הקיץ החמים הופצה הודעה לפיה מעתה יש קוד לבוש המחייב את כולם, ללא יוצא מן הכלל.
בעירייה מדגישים את המטרה לשמה יצאה ההודעה ומזכירים לעובדים שהם מתבקשים להקפיד על "כללי הופעה נאותים, ההולמים את תפקידם כעובדי ציבור". יצוין כי אין ההודעה מטילה סנקציות משמעתיות על מי שיפר קוד לבוש זה.

עובדי העירייה איתם דיברנו השבוע נשמעו המומים למשמע ההודעה וסיפרו על תחושות מוזרות המלוות אותם בעקבות דברים אלה. "הקיץ כבר פה ולהגיע למשרד בחולצה עם שרוולים, נראה לי קצת תמוה. נראה לי קצת קטנוני להתעסק בנושא הזה לנוכח כל הבעיות האחרות שהעירייה שקועה בהם", אומרת אחת העובדות הוותיקות המעדיפה ששמה לא יפורסם. לדבריה, היא אינה זוכרת הוראה שכזאת לאורך כל שנות עבודתה בעירייה.
אחת העובדות: "אין להם מה לעשות, אז החליטו להתעסק בשטויות". העירייה: "זוהי נורמת התנהגות מכבדת וראויה""

נומלה

New member
מענין

את באמת לא מבדילה בין הדרישה מעובדי ציבור המקבלים קהל לבין הדרישה מילדי בית ספר או שזה לצורך הדיון?

הפתעה לעובדי עיריית לוד: גם צריך לעבוד לא רק לבוא לעיריה בבוקר. לא. זה לא מה שצריך להתעסק בו. צריך לעשות את זה טבעי. אם זה לא בא טבעי משום מה, אז צריך להנחית את זה על העובדים "המופתעים".

ButtercupA

New member
הטיעונים הזכירו לי

את הטיעונים לגבי תלבושת אחידה בבי"ס.
לא יכולתי להתעלם מהדימיון...

יעלעל

New member
אני מסכימה

אני חושבת שיש משמעות ללבוש. גם נהגי אגד יכולים להגיע לעבודה עם גופיות וכפכפים אבל מרגע שהם באים עם תלבושת מסויימת, זה עושה הבדל. גם בבנקים וגם בכל מקום אחר שנותן שרות. גם עובד עיריה. אם מגיעים לעיריה, לקבל שרות והעובד מולך יושב עם כפכפים, מכנסיים קצרים וגופיה, זו תחושה אחרת מאשר אם הוא יושב עם חולצה. למה? לא יודעת. אני חושבת ש'ככה' זאת התשובה הכי טובה שלי. זה פשוט עובד, לפחות עלי. אולי אני שטחית אבל זה משהו שקשור לקוד תרבותי התנהגותי ארגוני.

אביבקיץ

New member
החלטה נכונה.

כנראה לא דורשים מהם חליפה שלושה חלקים. בסף הכל שיתלבשו כמו אנשים שהולכים לעבודה ולא כמו בדרך לים.

ויש הבדל בין מבוגרים לילדים, בין עבודה לבית ספר.

אני גם לא אוהבת כשאנשים וילדים הולכים בכפכפים ברחוב (ולבית הספר). אבל הבנתי שאיאלץ להתרגל למראה הזה.

lavendula

New member
הלוואי והיה לי נוח ללכת עם הדברים האלה

בינתיים אני נאלצת להסתפק בטבע נאות ונועלת נעליים לא נוחות רק כשאני יודעת שרוב הזמן אשב ולא אצטרך לעמוד/ללכת הרבה.

אם מישהי תבוא לעבודה במכנסיים ארוכים/חצאית

וחולצה עם שרוול קצר, ותנעל את הכפכפים שהראית, זה ייראה לגמרי אחרת מאשר מכנסיים קצרים, גופייה וכפכפים. אני זוכרת בזמנו כתבה בטלוויזיה שבארה"ב נשים נעלו נעלי ריבוק ולבשו חליפות מחוייטות ובהגיען למשרד, החליפו לנעליים יצוגיות.

iris mom of two

New member
לבוש מכובד

זה חשוב. גופיות וכפכפים זה לא מכובד.

אבל לא חייבים שרוול, לא צריך להתלבש כמו לבית כנסת אורטודוקסי. יש בגדי עסקים יפים ומכובדים שמתאימים לקיץ. לא דברים שאני מצפה מתלמידי בית ספר ללבוש, קצת מבוגר להם
.

אין לי בעיה עם קוד לבוש במקום עבודה. האמת,

אני מתפלאה שבאו לעבודה בעירייה בגופיה וכפכפים. בשעות הפנאי, שיתלבשו איך שבא להם.

חני ב

New member
כן! חובה להקפיד על לבוש מכובד

גם בבי"ס וגם בכל מקום עבודה.
את יודעת מה? גם בחנויות בגדים.

לליתות16

New member
מתישהו..צריך להתחיל להתלבש כמו בני אדם

אפילו שחם אצלנו.
אני בעד.

ואין לי שום בעיה עם תלבושת מסודרת,
בכל תחום יצוגי , או לא.

כפכפים וגופיות..באמת מתאים לשעות הפנאי..

lavendula

New member
עד כמה שזכור לי

כשבעלי עשה סטאז' במשרד רואי חשבון, גם היו כללי לבוש מוגדרים.
לדעתי הבעיה היא כש"נזכרים" פתאום אחרי שעובדים רגילים לבוא איך שבא להם כבר 10 שנים ואף אחד לא העיר להם.
זה שונה מקוד לבוש שמגדירים לך איך שהתקבלת למקום העבודה.

מטילדה11

New member
שרוולים באיזה אורך?

ונעלים עם שרוכים? אין לי אני הולכת עם סנדלים בקיץ ומגבים עם רוכן בחורף.

העירייה יכולה לחלק מדים לכל העובדים (נהוג בהרבה רשויות ) .

ButtercupA

New member
זו הנקודה גם בעיני

כפכפים זו הגדרה כללית ויש הבדל בין כפכפי פלסטיק למקלחת לבין כפכפים יפות שהן בדיוק כמו סנדלי קיץ.בנוסף, מה זה בדיוק שרוול? ולמה לא חולצה בלי שרוולים?אם הם רוצים שיתנו מדים. יותר ברור לכולם.

recordion

New member
אם הלבוש הצנוע יסתיר את החריץ

של הפקח שבודק את מד המים, ולא רק את החריץ הנגלה מצווארונה של הפקידה בקבלת קהל, הכל יהיה בסדר מבחינתי.

יש קצת פער ובין כפכפי מקלחת לנעל עם שרוכים. יש גם פער בין גופיה לחולצה ארוכת שרוולים. תחשבו על גופיה כזו על גבר שעיר ומזיע. דוחה, לא?
ואם ממנו נדרש להגיע לפחות בחולצת טריקו עם שרוולים קצרים, אי אפשר להגיד שלה חם יותר ויש לאפשר גופיה.

למעלה