החזר מס (טופס 135) אין אפשרות להגיש מקוון?

trilliane

Well-known member
מנהל
לפני כמה שנים, בין עבודות (כשכירה), עשיתי עבודת פרילנס קטנה והתבקשתי להביא אישור ניכוי מס במקור לשכר סופרים. כיוון שהיו חודשים שלא עבדתי באותה שנה אני רוצה גם להגיש החזר מס. התקשרתי אליהם היום ונאמר לי להגיש פנייה לפקיד שומה דרך מערכת מפל. הגשתי, וקיבלתי תשובה לקונית להגיש טופס 135. באתר אני רואה שכתוב שצריך להדפיס ולהגיש במקום...
1. בשנת 2020 ועוד אחרי כל ענייני הקורונה, הסגרים וכו', האם ייתכן שאין אפשרות להגשה מקוונת? 8-*
2. האם באמת הטופס הזה יספק לי גם את האישור הנחוץ לקבלת השכר על העבודה שעשיתי?
התקשרתי שוב למוקד אבל קיבלתי מענה שהם עובדים עד 15:30 (אף שבאתר כתוב עד 16:00! }-] מרגיזים).

GoldenEyes

Well-known member
לפני כמה שנים, בין עבודות (כשכירה), עשיתי עבודת פרילנס קטנה והתבקשתי להביא אישור ניכוי מס במקור לשכר סופרים. כיוון שהיו חודשים שלא עבדתי באותה שנה אני רוצה גם להגיש החזר מס. התקשרתי אליהם היום ונאמר לי להגיש פנייה לפקיד שומה דרך מערכת מפל. הגשתי, וקיבלתי תשובה לקונית להגיש טופס 135. באתר אני רואה שכתוב שצריך להדפיס ולהגיש במקום...
1. בשנת 2020 ועוד אחרי כל ענייני הקורונה, הסגרים וכו', האם ייתכן שאין אפשרות להגשה מקוונת? 8-*
2. האם באמת הטופס הזה יספק לי גם את האישור הנחוץ לקבלת השכר על העבודה שעשיתי?
התקשרתי שוב למוקד אבל קיבלתי מענה שהם עובדים עד 15:30 (אף שבאתר כתוב עד 16:00! }-] מרגיזים).
טופס 135 הוא בקשה להחזר מס ע"י שכירים.
לצערנו רשות המיסים טרם השכילה להעלות לאתר אפשרות לשידור 135 מקוון. טפסים אחרים בשמחה ובששון.
עדיין את הטופס הזה צריכים להגיש פיזית במשרד פקיד שומה.
תנסי שוב באתר מפל לשאול האם ניתן לשלוח להם בפניה את הטופס הרלוונטי עם נספחיו ,דהיינו 106 וכו' ) דרך הפניה . אצלי הסכימו לקבל את זה ככה בלי להגיש פיזית.
(זה תלוי ממש ברצון הטוב של פקיד השומה באיזור מגורייך)
לא ממש הבנתי את שאלתך האם באמת הטופס הזה יספק לי גם את האישור הנחוץ לקבלת השכר על העבודה שעשיתי? הטופס הזה הוא לא אישור , אלא בקשה להחזר מס.

trilliane

Well-known member
מנהל
טופס 135 הוא בקשה להחזר מס ע"י שכירים.
לצערנו רשות המיסים טרם השכילה להעלות לאתר אפשרות לשידור 135 מקוון. טפסים אחרים בשמחה ובששון.
עדיין את הטופס הזה צריכים להגיש פיזית במשרד פקיד שומה.
תנסי שוב באתר מפל לשאול האם ניתן לשלוח להם בפניה את הטופס הרלוונטי עם נספחיו ,דהיינו 106 וכו' ) דרך הפניה . אצלי הסכימו לקבל את זה ככה בלי להגיש פיזית.
(זה תלוי ממש ברצון הטוב של פקיד השומה באיזור מגורייך)
לא ממש הבנתי את שאלתך האם באמת הטופס הזה יספק לי גם את האישור הנחוץ לקבלת השכר על העבודה שעשיתי? הטופס הזה הוא לא אישור , אלא בקשה להחזר מס.
תודה!
כשאני ממלאת את הסכומים בטופס 135, זה הסכום הכולל לפני תשלום המס או הנטו?

GoldenEyes

Well-known member
תודה!
כשאני ממלאת את הסכומים בטופס 135, זה הסכום הכולל לפני תשלום המס או הנטו?
הסכומים בטופס הם בברוטו
את אמורה למלא לפי השדות שרשומים בטופס 106 למשל
רשום משכורת שכ"ע ליד זה בסוגריים 158 או 172 וזה מה שאת רושמת בטופס 135
אם ניכו לך מס הכנסה זה מופיע כקוד 042 ויש שדה בטופס המיועד לסכום זה

trilliane

Well-known member
מנהל
הסכומים בטופס הם בברוטו
את אמורה למלא לפי השדות שרשומים בטופס 106 למשל
רשום משכורת שכ"ע ליד זה בסוגריים 158 או 172 וזה מה שאת רושמת בטופס 135
אם ניכו לך מס הכנסה זה מופיע כקוד 042 ויש שדה בטופס המיועד לסכום זה
תודה רבה!
בזכות ההסבר שלך הבנתי שכל שעליי לעשות הוא למצוא בטופס 135 את הקודים שמופיעים לי בטופס 106.
השתמשתי גם בסימולטור לחישוב החזר מס, וסכום המס ששילמתי מופיע לי במינוס... זה אומר שאני אמורה לקבל את כולו בחזרה?

GoldenEyes

Well-known member
תודה רבה!
בזכות ההסבר שלך הבנתי שכל שעליי לעשות הוא למצוא בטופס 135 את הקודים שמופיעים לי בטופס 106.
השתמשתי גם בסימולטור לחישוב החזר מס, וסכום המס ששילמתי מופיע לי במינוס... זה אומר שאני אמורה לקבל את כולו בחזרה?
אה
ואל תשכחי
פקיד השומה דורש טפסים מקוריים
תצלמי לך שיהיו לך העתקים , לכל צרה שלא תבוא
וכמובן לצרף צילום שיק או אישור נהול חשבון בנק , שאליו יועבר ההחזר

trilliane

Well-known member
מנהל
אה
ואל תשכחי
פקיד השומה דורש טפסים מקוריים
תצלמי לך שיהיו לך העתקים , לכל צרה שלא תבוא
וכמובן לצרף צילום שיק או אישור נהול חשבון בנק , שאליו יועבר ההחזר
אנסה להגיש דרך האתר, אין לי איך להגיע לשם בימינו...

GoldenEyes

Well-known member
1) רשות המסים לא מקבלת קהל בימים אלה והכול צריך להיעשות באופן מקוון.
2) במקום טופס 135 תמלא טופס 1301 , אין בעיה עם זה.
3) לטופס 1301 מקוון תצטרך לצרף אישור על ניכוי מס במקור אותו אתה צריך לקבל ממי שניכה לך מס.
אכן אין קבלת קהל , אבל המודיעין למסירת טפסים פתוח

trilliane

Well-known member
מנהל
1) רשות המסים לא מקבלת קהל בימים אלה והכול צריך להיעשות באופן מקוון.
2) במקום טופס 135 תמלא טופס 1301 , אין בעיה עם זה.
3) לטופס 1301 מקוון תצטרך לצרף אישור על ניכוי מס במקור אותו אתה צריך לקבל ממי שניכה לך מס.
תודה, אבל אני לא בעלת עסק...

roheshbon

Member
זה לא משנה , טופס 1301 הוא בגדול טופס 135 מורחב.
כל החזרי המס שהגשתי עבור שכירים היו על טופס 1301.
האופציה האחרת היא לכתת רגלייך למשרד מס הכנסה הקרוב לביתך ולהגיש טפסים.

למעלה