החזר מוקדם של חלק מהמשכנתא...

moryoav

New member
החזר מוקדם של חלק מהמשכנתא...

לקחנו משכנתא במאי 2010, ורציתי כעת לשאול שאלה זריזה, אני מקווה שיכלו המומחים כאן לתרום מנסיונם: הגיע לידינו סכום של 50,000 ש"ח שרצינו להשתמש בו לסילוק חלק מהמשכנתא. תמהיל המשכנתא שלנו נכון להיום הוא: פריים מינוס 0.9, יתרת קרן: 181,000 (תאריך סיום: שנת 2027). קבועה צמודת מדד, ריבית 0.7 אחוז, יתרת קרן: 31,180 (תאריך סיום: 2015). קבועה צמודת מדד, ריבית 2.84 אחוז, יתרת קרן: 188,000 (תאריך סיום: 2022). למסלולים צמודי המדד יש כל מיני עמלות פירעון, צמצום החלק של הפריים הוא פשוט יותר מההיבט הזה. בכל מקרה, לאיזה מסלול כדאי להכניס את הכסף? תודה...! י.

ab1729

New member
כדאי לפרוע את המסלול הקבוע של 2.84%

עמלת פירעון מוקדם תהיה זניחה לחלוטין.

מצטרף לדעתו של AB

82little

Active member
בעקבות פרעון הצמודה, הגדילו ההחזר בפריים

אם באפשרותכם לשמור על החזר חודשי קיים (רצוי), כדאי מאוד במקביל לפרעון הצמודה, לבקש הגדלת ההחזר באותו שיעור לפחות להלוואת הפריים. . כך תוכלו לקצר אותה מ 15 שנים לאיזור ה 10 שנים. כלומר השאירו הצמודה בהחזר חודשי נמוך יותר... אבל עדיין ל 10 שנים... והשתמשו בהחזר הזה לקיצור הפריים.... בדקו במחשבון משכנתא שזה אכן חוסך... כי אני לא בדקתי... להערכתי זה אמור לחסוך תשלומי ריבית מיותרים וביטוחים.. כי הפריים ארוכה יותר... אבל המומחים כאן ואתם יבדקו זאת... אפשר שהבנק עשוי לראות בכך מיחזור (הגדלת ההחזר בפריים), אבל דומני שלא.. אודה לך אם תחזור אחרי הביקור בבנק לדווח... בהצלחה

רעיון טוב

אם כבר מסלקים כדאי באמת לקזז שנים בפריים או במסלול השני אני מניח שזה מחזור וזה יכול להוות בעיה (עלויות וכו') אבל כדאי באמת לבדוק והתייעץ

למעלה