החזרי מס לגימלאים

try me1

New member
החזרי מס לגימלאים

שלום, אני אשמח לעזרה בשתי שאלות- 1. סבתי, פנסיונרית. סוחרת דרך בית השקעות באינטרנט (אני עוזר לה לנווט באינטרט). החודש קבלנו תדפיס תיאום מס על מסחר במניות. השאלה- מהו חישוב תיאום המס עבור פנסיונרים? הרי יש להם הקלות במס. איך אני יודע מה רלבנטי בשבילה? 2. באותו הקשר- סבתי לא מעוניינת לסחור בשנים הקרובות. ונכון להיום היא משלמת כל חודש 15 שקל דמי ניהול חשבון לבית ההשקעות. מישהו מכיר (אולי במסר פרטי) בית השקעות שלא גובה כסף על דמי ניהול? ומצד שני לא גובה כסף על כניסה למערכת האורדרנט ? תודה מראש

aeonf

New member
תפנה ליועץ מס בדחיפות

יכולים לקרוע אותה ולקחת לה גם מס שולי אם הם רוצים. לגבי השאלה השנייה: מצד אחד אתה אומר שהיא לא מעוניינת לסחור קרי הבית השקעות לא ירוויח עמלה כלשהי מצד שני גם את העמלה המינימלית של 180 ש"ח לשנה היא לא מעוניינת לשלם. ממה בדיוק אתה רוצה שבית ההשקעות ירויח ? אולי עדיף שתחפש בית השקעות שישלם לה על זה שהיא מחזיקה אצלם את המניות וזהו.

try me1

New member
לא מבין למה אתה בשוק...

עד היום בית ההשקעות שלי נתן לי את הכל בחינם ציטוטים בחינם, בלי דמי ניהול. לאחרונה הם שינו. חשבתי אולי מישהו מכיר בית השקעות עם תנאים כאלה עדיין חשבתי, קרה לא צריך להתנפל...

aeonf

New member
ממש לא בשוק

לא תצליח להכות אותי בשוק כה בקלות (השווקים בשנה האחרונה כן הצליחו). בתי ההשקעות מכניסים הרבה פחות (הרבה הרבה) כסף משוקי ההון גם בגלל שחיקת ערך התיקים, גם בגלל יציאת האנשים ממניות וגם בגלל מיעוט פעולות מצד המשקיעים ונאלצו לפצות עצמן טיפה בגביית דמי ניהול מינימליים להפליא. לא תמצא מישהו שיתן לך שירות חינם. בשביל זה יש בית תמחוי.

למעלה