החזרי מס הכנסה יצא שאני עוד חייבת להם 6500 שקל

• פותח הנושא אריאלה זילברמן
  • פורסם בתאריך
א

אריאלה זילברמן

Guest
אני עובדת מדינה, מקום מסודר, ב 2020 עבדתי חצי משרה בגלל בעיות בריאות וה 50% משרה קיזזו לי ימי חופשה ומחלה וכשאלה הסתיימו ניכו לי מהשכר ואת היתרה קיבלתי דרך מגדל קרן פנסיה שתמיד עשיתי תיאום מס בשנה זאת קיבלנו החזרי החזקת רכב כנראה מגולם על פי הסכם עם ההסתדרות. כך שיצא לי משכורת די יפה, הלכתי למלא החזרי מס ושלחו לי שעלי לשלם להם 6500 שקל לא הבנתי איך ולמה שהרי אני לא המעסיק שעושה את תלושי השכר, יצויין כי היום אני חא עובדת, הם אטומים לא מוכנים לשמוע כלום מה שמעניין אותם זה רק טופס 106 ולדבריהם אם לא אשלם יעשו לי עיקול. גם אם המעסיק טעה מה שחא נראה לי כי הוא שילם מגולם נטו לכל הקלדניות אני צריכה לשאת בזה? אשמח לתשובה

GoldenEyes

Well-known member
אני עובדת מדינה, מקום מסודר, ב 2020 עבדתי חצי משרה בגלל בעיות בריאות וה 50% משרה קיזזו לי ימי חופשה ומחלה וכשאלה הסתיימו ניכו לי מהשכר ואת היתרה קיבלתי דרך מגדל קרן פנסיה שתמיד עשיתי תיאום מס בשנה זאת קיבלנו החזרי החזקת רכב כנראה מגולם על פי הסכם עם ההסתדרות. כך שיצא לי משכורת די יפה, הלכתי למלא החזרי מס ושלחו לי שעלי לשלם להם 6500 שקל לא הבנתי איך ולמה שהרי אני לא המעסיק שעושה את תלושי השכר, יצויין כי היום אני חא עובדת, הם אטומים לא מוכנים לשמוע כלום מה שמעניין אותם זה רק טופס 106 ולדבריהם אם לא אשלם יעשו לי עיקול. גם אם המעסיק טעה מה שחא נראה לי כי הוא שילם מגולם נטו לכל הקלדניות אני צריכה לשאת בזה? אשמח לתשובה
אני קורא שהפוסט הזה נכנס בכעס רב , ולעיתים בלי סימני פיסוק.
אז קודם כל , לשתות כוס מים
טעויות קורות ויקרו.
האם רשות המיסים פנו אליך אחרי הגשת דו"ח שנתי ? איך הגיעו אליך ? כל זה לא ברור מהפוסט שלך
לצורך הענין יש גם לבדוק את הנתונים לא ברשות המיסים
לקחת את טופסי 106 ולבדוק.

O

orit1orit1

Guest
שלום אריאלה,
כשמגישים דוח להחזר מס למעשה מתחשבנים עם מס הכנסה על המס בהתחשב בכל הנתונים שהיו במהלך אותה שנת מס, ואכן התוצאה יכולה להיות לכל כיוון. זה תלוי כמובן בנתונים.
במקרה שלך, כדאי לבדוק ממה נובע החוב. האם החוב נובע מטעות של מס הכנסה כגון: הזנת נתונים לא נכונים, לא אישרו זיכוי מסוים מסיבה שאינה מוצדקת למרות שהזיכוי מגיע, וכו'.. ואז כמובן אפשר להגיש בקשה לתיקון. או שהחוב נובע מכך שלא שילמת מספיק מס במהלך השנה ביחס להכנסות שהיו לך, שזה קורה לעיתים גם אם עובדים במקום מסודר/ עושים תיאום מס. מה שקובע הוא המס שאת אמורה לשלם בהתחשב בנתונים. ואם יוצא לפי הנתונים שהורידו לך פחות מס ממה שהיה צריך (אפילו אם בגלל טעות של המעסיק שהוריד לך פחות מס בתלוש ממה שהיה צריך) אז למס הכנסה יש זכות לדרוש ממך את ההפרש לרעתך כמו שגם לך הייתה הזכות לדרוש הפרש לטובתך (החזר) אילו זה היה המצב. בכל מקרה, גם אם החוב מוצדק, כדאי לבדוק אם יש עניינים נוספים (כגון זיכויים/ ניכויים נוספים וכו'..) שלא ידעת עליהם ולכן לא כללת אותם בדוח בקשה להחזר מס. כי כל עוד לא תדרשי אותם מס הכנסה לא יכללו אותם בדוח מיוזמתם. ובמידה וקיימים אפשר כמובן להגיש תיקון וכך להפחית/לבטל את החוב. כמובן שכדי לענות תשובה מדויקת צריך לבדוק את הנתונים לעומק. אם זה עדיין רלוונטי ואת לא מסתדרת בעצמך את מוזמנת לפנות אליי בפרטי. אני עוסקת באופן מקצועי בתחום של הגשת החזרי מס ודוחות שנתיים לשכירים ועצמאים. היעוץ הראשוני הוא ללא תשלום. אם זקוקה לעזרה מוזמנת לפנות אליי במייל [email protected]
ואבדוק בשמחה (ללא תשלום עבור הבדיקה הראשונית וללא התחייבות) ממה נובע החוב ואם ניתן לעשות משהו בעניין.
בהצלחה!
אורית

למעלה