החוק להגבלת עישון במקומות ציבוריים

היית צריכה לצאת ולחפש שוטר

שיתקע לבעל המסעדה דו"ח יש לשוטרים סמכות לעשות זאת (וצערי עקב הימים הטרופים האלה ניתן למצוא שוטר בכל מקום )

או לחלופין לקרוא לסדרן או מפקח (פקח

שגם להם סמכויות (מוגבלות) כאמור בחוק

uriler

New member
החוק להגבלת עישון במקומות ציבוריים

שלום לכולם. אני מחפשת קצת מידע על החוק הזה. עד כמה שידוע לי - האחריות על האכיפה שלו היא בעיקרון על מנהלי העסקים, ושאם מעשנים בתחום העסק שלהם, הם אחראים לעניין מבחינת החוק. בכל הזמן מאז ששמעתי על קיומו של החוק ועד היום אני רואה אנשים בכל המקומות הציבוריים פחות או יותר שפשוט עומדים (לפעמים ליד השלט של "אסור לעשן") ומעשנים להנאתם בלי שאף אחד יבוא ויגיד להם משהו. אני רוצה למצוא עותק של החוק, כדי לדעת בדיוק מה הוא אומר. אם מישהו יודע איפה אפשר להשיג אותו (ועדיף באינטרנט - אני חיילת ואין לי המון זמן להסתובב בין ספריות) - אשמח אם הוא יחלוק את המידע הזה איתי. ואגב, ניסיתי לחפש באתר של הכנסת, ומנוע חיפוש החוקים שלהם עושה לי בעיות ולא מוצא את החוק. שאלה שניה, כבר כמה זמן אני חושבת על להריץ איזה פרוייקט שיגרום להפסקת התופעה שתיארתי קודם, בה אנשים מעשנים בחופשיות במקומות ציבוריים. הבעיה היא שאין לי יותר מדי מושג במשפטים, ואיך בדיוק לעשות את זה. הדבר היחיד שחשבתי עליו בעצמי זה סוג כלשהו של תביעה. אם יש פה משפטן, עורך דין, סטודנט למשפטים, שאכפת לו מהנושא ורוצה לעזור לי להריץ את זה, אשמח לשמוע ממכם.

מיץ נטול מיצין

חן-חן לעופר בן אברהם שהפנה אותנו לנוסח החוק. מעיון בחוק כלשונו עולה: 1. אי-התקנת שלט גוררת קנס כפול מהעישון עצמו. 2. אכיפת החוק אפשרית רק בידי שוטר או פקח מטעם בעל המקום. משמע, החוק בנוי כך שלא יאכפו אותו למעשה. כנסת ישראל יצאה לידי חובה וחוקקה חוק נטול חוקין. בעצם למה ציפיתם מחברי הכנסת?

למעלה