החופש נגמר!

מצב
הנושא נעול.
הייתה תוכנית לאחד את כל אזורי החיוג לאזור אחד

עד ראשית שנות ה-70
היו בתי אב רבים בישראל שלא היה ברשותם קו טלפון כלל.

עם הגידול באוכלוסיה באזור המרכז והעליה ברמת החיים והשימוש בטכנולגיה דאז של מרכזות הקרוסבאר עם הממסרים האלקטרומכניים והתמסורת בכבלים הקוקסיאליים, נוצר הצורך לבצע חלוקת עומסים.

החלוקה לאזורי חיוג שונים איפשרה אז את חלוקת העומסים לאזורים שונים בארץ. לפני חלוקת העומסים, חיוג הספרות 03 מאזורי החיוג האחרים בארץ, היה פותח קו למרכזת מקוה ישראל בתל אביב, דבר זה החל ליצור עומסים רבים בשנות ה-70 שאילצו לבצע חלוקה של אזור 03 לאזורים שונים כמו צומת השרון (צומת רעננה 052), צומת אילון (רמלה 054), אושיות (רחובות 054), וכו...

כיום לאחר המעבר מטכנולוגיית ה-DTM לשימוש במתגי תוכנה, אפשר לאחד את כל הארץ לאזור חיוג אחד בלבד, כפי שקיים אצל כל מפעילי התקשורת האחרים.

ואגב, מרכזות הקרוסבאר עם הממסרים האלקטרומכניים, היו הדור השני של מרכזות הטלפון האוטומטיות. הדור הראשון של המרכזות האוטומטיות (למעשה האבטומטיות) היה מרכזות הסטרוג'ר עם המוטות המצטלבים המוכרים לכל מי שצפה בסרטי הריגול. מקור השם סטרוג'ר הוא בשם מי שהמציא את מרכזת הטלפונים האבטומטית הראשונה שהיה בכלל קברן במקצועו. סטרוג'ר סבל מפגיעה בעסקיו בגלל העובדה שאשת מתחרהו שימשה כטלפנית באזורו (אז היו מרכזות ידניות עם פתיליות / פלגים). בהיותה ב"עמדת מפתח" כזאת הפנתה את כל הלקוחות אל בעלה. סטרוג'ר הנפגע תכנן מרכזיה אוטומטית וכשהיה מעודד מהצלחתו נטש את עיסוקו הקודם וייסד חברה לייצור מרכזות טלפון.

http://tinyurl.com/pdpccc9

הדור השלישי של מרכזות הטלפון האוטומטיות לאחר מרכזות הקרוסבאר, היה מרכזות הטלפון הספרתיות. בישראל פעלו בשירות חברת בזק שני מתגים של מרכזות ספרתיות. מתג DMS-100 של חברת נורטל מקנדה (תוצרת חברת טלרד הישראלית עם טכנולוגיה שנרכשה מנורטל. נקרא בישראל על יד חברת טלרד בשם TMX-100).

http://en.wikipedia.org/wiki/DMS-100

המתג הספרתי השני היה S-12 של חברת ITT שנרכשה מאוחר יותר על ידי חברת אלקטל. המתג יוצר בישראל על ידי חברת תדיראן תקשורת בטכנולוגיה של חברת ITT.

http://en.wikipedia.org/wiki/ITT_System_12
אבל משום מה לא השלימו אותה.
איחדו את הדרום ל-08, את השרון ל-09 ואת הצפון ל-04 ונעצרו.

25306yosef

New member
היתה בעבר גם תוכנית לאחד את 02 עם 09

אבל משום מה לא השלימו אותה.
איחדו את הדרום ל-08, את השרון ל-09 ואת הצפון ל-04 ונעצרו.
על מנת לחלץ את הקידומת 09. ובזק קיבלה בעבר הוראה ממשרד התקשורת לא לתת מספרים זהים בשני האזורים הנ"ל.

בסופו של דבר גם תוכנית זו לא יצאה לפועל.

האבסורד הוא שמי שיש לו כיום מספר עם קידומת 07X יכול לנייד אותו לכל מקום בארץ, ואילו מי שיש לו קידומת של אזור גיאוגרפי צריך להחליף את מספר הטלפון כאשר הוא עובר לאזור גיאוגרפי אחר בארץ.

down under

New member
ממש לא

על מנת לחלץ את הקידומת 09. ובזק קיבלה בעבר הוראה ממשרד התקשורת לא לתת מספרים זהים בשני האזורים הנ"ל.

בסופו של דבר גם תוכנית זו לא יצאה לפועל.

האבסורד הוא שמי שיש לו כיום מספר עם קידומת 07X יכול לנייד אותו לכל מקום בארץ, ואילו מי שיש לו קידומת של אזור גיאוגרפי צריך להחליף את מספר הטלפון כאשר הוא עובר לאזור גיאוגרפי אחר בארץ.
ממש לא
היום אפשר לעבור עם הקו של בזק מעיר לעיר ולהשאר עם אותו מספר.
יש פאב בגבעתיים שהבעלים שלו מפ"ת. המספר טלפון של הפאב הגבעתיימי מתחיל ב-9, תחילית שהיא מובהקת של פ"ת.
התחיליות של גבעתיים הן 5 או 7 (ובתוך ה-5 בעיקר 57).
הוא פשוט העביר את המספר מפ"ת לגבעתיים.

25306yosef

New member
אבל הוא לא יכול לעבור עם המספר לחיפה או

ממש לא
היום אפשר לעבור עם הקו של בזק מעיר לעיר ולהשאר עם אותו מספר.
יש פאב בגבעתיים שהבעלים שלו מפ"ת. המספר טלפון של הפאב הגבעתיימי מתחיל ב-9, תחילית שהיא מובהקת של פ"ת.
התחיליות של גבעתיים הן 5 או 7 (ובתוך ה-5 בעיקר 57).
הוא פשוט העביר את המספר מפ"ת לגבעתיים.
לירושלים או לאילת או לצפת.

ניידות המספרים אפשרית כיום רק בתוך אזור החיוג.

down under

New member
אני ממש לא בטוח שאתה צודק

הרי ממילא הכל ממוחשב ורק רישום במחשב. אז מה הבעיה אם המספר שלי בר"ג הוא 5731111 ואני רוצה לעבור לגור ביבנה, שהיא כמדומני 08, ולהשאר
שם 03-5731111 ? יש עם זה בעיה טכנית כלשהי?
כי מוסרית/חוקית/עניינית וכל שיקול אחר אין עם זה אפילו צל צלה של בעיה. נשאר רק העניין הטכני שעל פניו לא נראה לי הגיוני או הגון.

25306yosef

New member
אין כיום שום בעיה טכנית,

הרי ממילא הכל ממוחשב ורק רישום במחשב. אז מה הבעיה אם המספר שלי בר"ג הוא 5731111 ואני רוצה לעבור לגור ביבנה, שהיא כמדומני 08, ולהשאר
שם 03-5731111 ? יש עם זה בעיה טכנית כלשהי?
כי מוסרית/חוקית/עניינית וכל שיקול אחר אין עם זה אפילו צל צלה של בעיה. נשאר רק העניין הטכני שעל פניו לא נראה לי הגיוני או הגון.
אין כיום שום בעיה טכנית,
הבעיה היא רק משרד התקשורת שאוסר על ניוד מספרים מאזור חיוג אחד לאזור חיוג אחר בארץ.

ולגבי חברת הוט, אם אתה מתגורר באזור 03 והתניידת להוט עם המספר של בזק עם קידומת 03, אז במקרה ואתה עובר ליבנה, מספר הטלפון שלך יוחלף למספר חדש עם קידומת 07X או 08. ראה תמונה מצורפת >>>>

ציטוט:

"ההגבלה הזאת נועדה כדי למנוע טעויות של הציבור, אשר מורגל לזהות את הקידומת עם האזור הגיאוגרפי שבו נמצא המנוי שאליו מיועדת השיחה (02 – ירושלים, 03 – תל-אביב וכו').
לדוגמה: אם מנוי בעל מספר לדוגמא – 03-2345678 יעבור עם הקידומת 03 לאזור החיוג חיפה והצפון (04), אזי מנויים היודעים שהמנוי עבר לצפון עלולים לחייג אליו בטעות 04 במקום 03, והשיחה תגיע אל מנוי אחר."

הנתונים נלקחו מכאן:

http://www.moc.gov.il/410-he/MOC.aspx

down under

New member
הגבלות ארכאיות ומטופשות

אין כיום שום בעיה טכנית,
הבעיה היא רק משרד התקשורת שאוסר על ניוד מספרים מאזור חיוג אחד לאזור חיוג אחר בארץ.

ולגבי חברת הוט, אם אתה מתגורר באזור 03 והתניידת להוט עם המספר של בזק עם קידומת 03, אז במקרה ואתה עובר ליבנה, מספר הטלפון שלך יוחלף למספר חדש עם קידומת 07X או 08. ראה תמונה מצורפת >>>>

ציטוט:

"ההגבלה הזאת נועדה כדי למנוע טעויות של הציבור, אשר מורגל לזהות את הקידומת עם האזור הגיאוגרפי שבו נמצא המנוי שאליו מיועדת השיחה (02 – ירושלים, 03 – תל-אביב וכו').
לדוגמה: אם מנוי בעל מספר לדוגמא – 03-2345678 יעבור עם הקידומת 03 לאזור החיוג חיפה והצפון (04), אזי מנויים היודעים שהמנוי עבר לצפון עלולים לחייג אליו בטעות 04 במקום 03, והשיחה תגיע אל מנוי אחר."

הנתונים נלקחו מכאן:

http://www.moc.gov.il/410-he/MOC.aspx
הגבלות ארכאיות ומטופשות
שצריך לאבוד (מלשון אבד [מה שבטעות אומרים הלך לאיבוד]) עליהן הכלח.

הרי ממילא כמעט כל הציבור, אבל ממש כמעט כולו, בהסדרים של שיחות ללא הגבלה לקווים נייחים ואפילו ניידים בתוך ישראל.
שנית, גם מי שאין לו תכנית/הסדר כזה והוא משלם כל שיחה (עדיין יש את המושג פעימות מונה?) על פי פעימות מונה ו/או מנייה של זמן השיחה, ממילא כל המדינה היא
אזור חיוב אחד.
להזכירכם את התשדיר מלפני כעשור עם מוסקו אלקלעי ז"ל?
שהוא בתור סבא חביב אומר לנכדו ששיחה מאילת למטולה עולה כמו שיחה מקומית בעפולה (יש לי חבר שצחק ואמר ששיחה מקומית בעפולה עולה כמו שיחה מאילת למטולה).

אז מה מפריע לאותו פקיד עלוב שאם מתקשרים אלי מטלפון קווי מספר 04-6788888 אני אחשוב שזה מהגליל בעוד שזה בכלל מישהו מרח' הירדן בר"ג שעשה ניוד?!?!?

down under

New member
יתרה מזו, אני בהוט

יתרה מזו, אני בהוט
מספרי מתחיל ב-03 יען כי בצעתי ניוד מבזק.
אם אעבור ליבנה או יבנאל או למטולה או אפילו לשכונה חדשה בירוחם, הרי אם אשאר בהוט אשאר עם ה-03 משהו שלי, נכון?
אז מדוע בבזק זה בלתי אפשרי?!?

לא תוכל, כי הניוד אפשרי רק בתחום אזור החיוג

יתרה מזו, אני בהוט
מספרי מתחיל ב-03 יען כי בצעתי ניוד מבזק.
אם אעבור ליבנה או יבנאל או למטולה או אפילו לשכונה חדשה בירוחם, הרי אם אשאר בהוט אשאר עם ה-03 משהו שלי, נכון?
אז מדוע בבזק זה בלתי אפשרי?!?
המתאים.
עצירת איחוד אזורי החיוג מגבילה גם את הניוד לתחומים גיאוגרפים לפי אזורי החיוג.
על-מנת לאפשר ניוד בכל רחבי הארץ מבלי שייגרם בלבול, יש צורך (מנהלי, לא טכני) לאחד את כל אזורי החיוג ומשום מה זה לא נעשה.

down under

New member
אני עדיין לא מצליח להבין מה מפריע הבלבול

המתאים.
עצירת איחוד אזורי החיוג מגבילה גם את הניוד לתחומים גיאוגרפים לפי אזורי החיוג.
על-מנת לאפשר ניוד בכל רחבי הארץ מבלי שייגרם בלבול, יש צורך (מנהלי, לא טכני) לאחד את כל אזורי החיוג ומשום מה זה לא נעשה.
ומדוע שיהיה בכלל בלבול?
אתה יודע שהיום ממילא מרבית השיחות הן אל מספרים ניידים (של סלולרי, כוונתי).
גם אם אתה מתקשר מהקווי נייח שלך בביתך, במעל ל-80% מן המקרים אתה עושה זאת לסלולרי.

davidfainshtein

Member
מנהל
מה אתה לא מבין?

ומדוע שיהיה בכלל בלבול?
אתה יודע שהיום ממילא מרבית השיחות הן אל מספרים ניידים (של סלולרי, כוונתי).
גם אם אתה מתקשר מהקווי נייח שלך בביתך, במעל ל-80% מן המקרים אתה עושה זאת לסלולרי.
מה אתה לא מבין?
משרד התקשורת יתבלבל, לא הציבור...

droriko

New member
לא כזה מפתיע איך שאני חושב על זה

רעננה, כפר סבא, הוד השרון
ונווה ירק ועוד מספר מושבים וקיבוצים בסביבה, היו כולם, עד שנת 77' או 78', בקיצור עד המחצית השניה של ה-70, אזור חיוג אפס שלוש.
כן, כן, אזור חיוג ת"א 03.

אזור חיוג ת"א (03) היה במחצית הראשונה של ה-70 משתרע מקצת דרומית לנתניה שהיא היתה 053 ועד טיפ טיפה צפונית לאשדוד.
רחובות, לוד, רמלה, מושבים באזור מודיעין (שאז כמובן עוד לא היתה קיימת), ראש העין (בעצם עד היום ראש העין 03), כפר סבא, הוד"ש ורעננה
כל האזור הענק הזה מבחינת שטח ואוכלוסין היה 03.
לא כזה מפתיע איך שאני חושב על זה
אני בדיוק הייתי עכשיו בקניות בג׳לג׳וליה שסמוכה לעירנו, ומסתבר שהקידומת שם זה 03

עדירמר

New member
איזורי חיוג בישראל

דרך אגב, עד מעט לפני שנולדת אורי, אתה יודע
באיזה אזור חיוג היו כפר השרון או הוד הסבא?
לא, הם ממש לא היו ב-09. גם לא ב-052 (כלומר הוד"ש וכפ"ס כן היו ב-052 אי שם בשנות ה-80 עד ראשית ה-90. אני מדבר על שנות ה-60 וה-70).
איזורי חיוג בישראל
רציתי לענות, אולם מאחר ואני יודע את התגובה של החכם באדם DOWN UNDER, אז אני מעדיף לא לענות ולא להתקל בתגובותיו המלומדות וה"מחכימות"

רמי, תודה מקרב לב על עבודת הקודש

החופש נגמר!

לאחר חופשת ריענון "קלה" בת מחצית השנה, בה היה על תקן פרילנסר, שב בועז לצוות ההנהלה במשרה מלאה. בועז ימשיך לקבל קהל, כמקודם, בלשכתו הממוקמת בקומה 80- של הבור. לצורך תיאום פגישה יש לתאם עם הרל"ש האישי שלו, דרור סופרו בטלפון מטכ"לי.

אנו מודים מקרב לב לממלא מקומו המסור, raminec על הסיוע במלחמתנו חסרת הפשרות ב-
ים התפוזיים בזמן הקצר שעמד לרשותו בין ארוחות הצהריים.
רמי, תודה מקרב לב על עבודת הקודש
ואני מקווה שחזרתך לשורות הגולשים מן המניין תבשר גם תמונות רבות וחדשות ממצלמת הפלאים שלך.

בועז ל

New member
תודה רבה לרמי'ש ולמברכים.

החופש נגמר!

לאחר חופשת ריענון "קלה" בת מחצית השנה, בה היה על תקן פרילנסר, שב בועז לצוות ההנהלה במשרה מלאה. בועז ימשיך לקבל קהל, כמקודם, בלשכתו הממוקמת בקומה 80- של הבור. לצורך תיאום פגישה יש לתאם עם הרל"ש האישי שלו, דרור סופרו בטלפון מטכ"לי.

תודה רבה לרמי'ש ולמברכים.
אני חייב לציין שמאוד אהבתי את דרכו של רמי כמנהל הפורום ואף ניסיתי לשכנעו בכל כוחי שיתאהב בתפקיד, אך לשווא.

לדייויד שמיהר לקצר את 'חופשתי' אומר רק זאת: האדם שזקוק ביותר לחופשה הוא זה אשר רק כעת חזר ממנה...

לרמי על העבודה המצויינת ולבועז החוזר

החופש נגמר!

לרמי על העבודה המצויינת ולבועז החוזר

אוהדא11

New member
ברוך השב בעז ובהצלחה

החופש נגמר!

ברוך השב בעז ובהצלחה

Golf Bravo

New member
ברוך השב

החופש נגמר!

ברוך השב

זה אומר שתהיה שבת תשתיות מורחבת??(-:

החופש נגמר!

זה אומר שתהיה שבת תשתיות מורחבת??(-:

מצב
הנושא נעול.
למעלה