הזמנת מלון דרך האינטרנט

יהושע 50

New member
הזמנת מלון דרך האינטרנט

הזמנת מלון בחו"ל דרך האינטרנט לעומת סוכנות נסיעות, מה עדיף?

sela v

New member
תשווה

תשאל את הסוכן בכמה הוא נותן לך את המלון, ואז תשווה לפי מה שתקבל ברשת. גם ברשת האתרים זה בעצם סוג של סוכנים שמקבלים על זה עמלות, לפעמים אף האתר שהפנה לאתר של המזמין גם מרויח משהו.

יהושע 50

New member
נתקלתי בשני סוגי אתרים:

כאלה שהם בעצם מעין סוכנים ואשר באמצעותם ניתן לבצע הזמנות למלונות רבים, ויש אתרים פרטיים של בתי המלון עצמם. אני מתכוון בעיקר לסוג השני. השאלה היא מה עדיף בעניין זה מנסיונך.

sela v

New member
אין עדיף

ולאו דווקא תמיד יהיה יותר זול להזמין ישירות מהמלון. לפעמים חברה קונה מקומות מסויימים או חותמת על הסכם בלעדיות, ואז יהיה יותר זמן להזמין מאותו סוכן או מאותו אתר אינטרנט. מנסים כמה אתרים ורואים מה הכי טוב. אין פה כללי ברזל, אחרת אתר מסויים היה פשוט פושט את הרגל.

masorti

New member
מהנסיון שלי, אין כללים.

הזמנתי באינטרנט גם דרך אתרים מקצועיים (קרי: סוכנים) וגם ישירות מהמלון. לעתים ישירות זה זול יותר ולעתים ההיפך. (אני אישית מעדיף ישירות כשהמחיר בסדר, כי כל "צד ג'" שנוסף לעיסקה הוא מקור אפשרי לאי-הבנות או לתקלות.) מה שכן... אל תתעצל לחפש מקום באותו מלון בכמה אתרי מלונות ואל תסתפק בבדיקה באתר יחיד. לפעמים יש הבדלי םגדולים במחיר שמציעים אתרים שונים לאותו חדר באותו מלון. נ.ב. תמיד טוב לוודא כמה ימים לפני הנסיעה בטלפון או באי-מייל ישירות עם המלון שאכן החדר הוזמן ושמור עבורך.

יונית א

New member
מניסיוני

ישירות מול המלון או... אם אתה רוצה סוכן-אז שיהיה יהודי ישראלי כשר. כי לתקשר עם אתר הזמנות, סוכן באיטלקית- אין בכך הרבה חסכון. שיטה יעילה היא לבדוק את מחירו של המלון ישירות במלון עצמו,גם כאשר אתה מקבל את פרטיו מסוכן ישראלי או זר. לפי המחיר- מזמינים. מעולם לא התאכזבתי בהזמנה ישירה- ותוך ידיעה ברורה שמה שמצטלם מעולה לאור הזריחה ,לא בהכרח יראה אותו דבר בחשכת הלילה. אישית, אני מעדיפה את המגע הישיר עם נקודת הקצה, הווה אומר הזמנה ישירה אל המלון או הצימר, למרות מגבלות השפה לעיתים, אבל כשמריה אומרת שיש מקלחת,יש לי למי לבוא בטענות אם אקבל במקום זה צינור חלוד. מאידך אם זו סוכנות כלשהי ברומא, יהיה לי קשה לתלות בהם את האשמה.

magaf1993

New member
תשווה

תשאל את הסוכן בכמה הוא נותן לך את המלון, ואז תשווה לפי מה שתקבל ברשת. גם ברשת האתרים זה בעצם סוג של סוכנים שמקבלים על זה עמלות, לפעמים אף האתר שהפנה לאתר של המזמין גם מרויח משהו.
סכן עדיף לדעתי, עושה לך את כל העבודה
אתה לא מתרוצץ בין אתרים מחירים נותן לו פרטים ומחכה לתוצאות.
אבל יש כאילו שאוהבים לבד לבדוק הכל שלא מכניסים להם עמלות מיותרות.
אז תעשה מה שהכי נראה ומתאים לך.

בהצלחה! :)

דניאלה1311

Active member
מנהל
היי magaf1993

שמת לב שהשאלה נשאלה ב-2004? אולי אתה דוגל גם במשפט Its better late than never האם זה המוטו שלך? אז הכל בסדר.

תלוי ברמת המלון שאתה רוצה

ממליץ לך לבדוק אם המלון מחירו פחות מ70 דולר ללילה תזמין ישירות במלון. אם המחיר גבוהה יותר אני ממליץ דרך סוכן בארץ או ישירות במלון ולא דרך אתרי סוכנים באינטרנט (למרות שיש לי אתר כזה) כי אם כבר דרך סוכן אני אישית תמיד מעדיף לדבר עם בן אדם ולא עם מחשב. הסיבה נוספת שציינו כבר לגבי נושא הבעיות בהעברת מידע והבנת צרכי ההזמנה. כאשר אתה מזמין במלון אתה אומר לו מה אתה רוצה ומוודא שיש (בהנחה שמבינים אחד את השני בשפת התיירות), אצל סוכן כאשר תקבל בארץ את השובר תוכל לראות מראש מה הוזמן עבורך ולמנוע תקלות בכל מקרה תמיד תשווה את המחיר שאתה משלם למלון כדי לקבל את מה שהכי מתאים לך

itaf10

New member
מנסיוני

אני גם בדעתה של יונית עדיף ישירות עם המלון או הצימר. בכל סוכנות נסיעות ישנם חוברות על המקומות\עיירות מחירים ופרטים על המקום, האפשרויות. אתה יכול להתרשם מתמונה ומהפרטים, שולח מכתב או בטלפון, אתה יודע בדיוק מה ביקשת מה תקבל ויש לך כתובת לכל מקרה בהצלחה

המלצתך קצת מעליבה אותי

מצד אחד את אומרת ללכת למשרד נסיעות לקבל את כל המידע ואחר כך ללכת ליצור ישירות קשר עם המלון זו לא התנהגות נאותה החוברות והזמן עולים כסף ונועדו שיזמנו בעזרתם אצל מי שהכין חוברת והשקיע הרבה כסף מי שרוצה להזמין ישירות במלון אין בעיה את המידע תאתר דרך ספר טלפונים או אינטרנט

sela v

New member
וההמלצה שלך לא מעליבה?

אתה חושב שלהכין אתר אינטרנט שיעביר את כל האינפורמציה על המלונות לא דורש עבודה מאומצת להכין אותו? מה עם הרגישות כלפי מי שהכין את האתר? מי שמעדיף דרך סוכן, בגלל השירותים שאותו סוכן מציע אז שיזמין דרכו, אחרת מה הבעיה שאקח חוברת? ואם הסוכן לא מציע לי משהו אטרקטיבי לא אזמין דרכו? בד"כ המלון לא מציע ישירות מחיר יותר נמוך אלא משלם עמלה לסוכן.

תשובתך מראה שלא הבנתה אותי

ראשית מה המלצתי שהליב אותך? ולנושא עצמו: מי שמכין אתר אינטרנט לצורך מידע עושה זאת כדי שיכנסו לאתר שלו ויקבלו בו מידע על כל נושא והוא אף כולל הפניות לספקים ולאתרים אחרים (תראה למשל אתר כמו של יונית או אתרים של מלונות) כנגד זה מי שמכין אתר לצורך מכירה לא יתן באתר שלו מידע איך לעקוף אותו ולהזמין במקום אחר כי הובנה את האתר לצורך מכירה. מי שפונה לסוכן בהמלצת הכותב אך ורק כדי לקבל מידע ואז ללכת להזמין במקום אחר עושה מעשה לא נאות לדעתי ומנצל לרעה מידע וידע שעולים כסף. אם הוא היה משלם על חוברת הוא היה חושב פעמיים. בגלל התנהגות זאת (בין השאר) מפסיקות מרבית החברות לפרסם חוברות שבהם יש מידע כפי שהיה בעבר. צריך להבין שמה שניתן בעבר בחינם במשרדי בנסיעות כלומר מידע הולך ונגמר ונעלם. מי שפונה לסוכן לקבל הצעת מחיר משווה ומחליט לקנות במקום אחר בבקשה שיעשה זאת. אגב גם זה יעלם בקרוב כי במשרדי הנסיעות יחייבו כמו בחו"ל עבור הייעוץ והמיידע שהם נותנים וב צ ד ק. ואכן מחיר המלון דרך סוכן או ישירות בדרך כלל יהיה זהה למעט במלונות במחירים מוזלים כפי שכבר ציינתי קודם לכן וכפי שאתה אומר יהיו להם מחירים זולים יותר

זה לא צרכנות זה רמאות

מי שהולך על מנת לברר מחיר על מנת להשוות ולמצא את ההצעה הטובה ביותר עבורו זה צרכנות אבל מי שעושה כפי שהומלץ: "בסוכנות נסיעות ישנם חוברות על המקומות\עיירות מחירים ופרטים על המקום, האפשרויות. אתה יכול להתרשם מתמונה ומהפרטים, שולח מכתב או בטלפון, אתה יודע בדיוק מה ביקשת מה תקבל ויש לך כתובת לכל מקרה" זה אומר לך לסוכנות הנסיעות "תגנוב את המידע" ואז תזמין ישירות כלומר לא הלכתה להשוות מחיר אלא לקבל מידע בחינם. זה כמו הפרסומות על העתקת דיסקים "אתה מלמד את הילד שלך לגנוב" אם זה בעינך צרכנות נכונה אז אין לנו בסיס משותף כנראה

itaf10

New member
צפריר ישי

בכל סוכנות נסיעות החוברות הן חופשיות וניתן לקחת ולעשות שעורי-בית וזו היתה כל כוונתי.(קצת דיפדוף גם קשה לך?) האם זה מעליב? קצת מאמץ מצידך...(כמה שזה גוזל זמן, ממש...) לשוטט באתרים ולחפש לא גוזל זמן? הכל צריך להגיש לך, אולי גם ללעוס שרק תיבלע? נו באמת, אתה לא חושב שמי שהעליב את האינטלגנציה שלנו זה אתה?

lady_anne

New member
../images/Emo18.gifהויכוח הזה גולש לפסים

אישיים מדי. בהודעות שלעיל הוצגו שני צידי המתרס - אלה שמצדדים בהזמנה ישירה ואלה שממליצים לעבוד עם סוכן נסיעות. דומני שזה עונה על השאלה שנשאלה ולכן נעצור את הדיון כאן. יום נעים,

liorchen123

New member
בקאשיו יש כתבה שעזרה לי עם טיפים להזמנת מלונות

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
למעלה