הזמנה לדין אי עצירה בתמרור עצור
(לא מוצדק)

creth11

New member
תוספת להסבר

בנושא תמרור עצור קיימים 2 דוחות בהתאם לעבירה כפי שהוסבר 1- דוח ב.מ. בגין אי עצירה 2- זימון לבימ"ש (+נטילת רישיון בגין התוספת הרביעית) בגין אי מתן זכות קדימה אם עצר ואם לא עצר מיכאן אינך נאשם באי עצירה אלה באי מתן זכות קדימה ולדבריך "כימאט ניגרמה תאונה.." ולכן הטיעון שעצרת אינו לעניין האשמה כלל ומומלץ למצא אחר. אם בשימוע תמשיך לידבוק בטיעון השגוי שעצרת ורק גלשת תפגין את חוסר בקיעותך בתקנות. אי מתן זכות קדימה שייכת לעבירות החמורות שבתוספת הרביעית ולפיהן רשאי קצין המישטרה ליטול את רשיונך ל 30 יום בנוסף למישפט אשר בו יבוא.

סתםאפס

New member
הזמנה לדין אי עצירה בתמרור עצור ../images/Emo46.gif(לא מוצדק)

לפני שעה קיבלתי דו"ח על אי עצירה בתמרור עצור למרות שעצרתי וגלשתי וכמעט נגרמה תאונה עם ניידת משטרה!!(ביש מזל) יש לציין שהניידת לא ארבה לי אלא היתה בנסיעה מרחוב צדדי "ונפגשנו" בצומת שכמעט היתה תאונה... אמרתי להם בוודאות שעצרתי!!!ואחרי זה גלשתי -עכשיו לקחו לי את הרישיון (יש לי רישיון 3 וחצי שנים),ונתנו לי זמני. -נתנו לי הזמנה לבית משפט -ביום ראשון אני צריך להתייצב מול קצין תנועה שיחליט אם לפסול לי את הרישיון זה מה שרשום על ההזמנה לדין: "נהג ברכב ולא ציית לתמרור ב-37 המוצב בדרך בכיוון הנסיעה,ובכך שלא נתן זכות קדימה לתנועה החוצה (ועוד איזה משפט לא קרי)" אחרי שעצרנו בצד ולפני שהוא רשם את הדו"ח התנהל ויכוח ביני לבין השוטר והמתנדב על זה שלא עצרתי ואני אמרתי שעצרתי וגלשתי אחרי כמה משפטים השוטר אומר שגם אם גלשתי כמעט היתה תאונה ואז אמרתי לו שעל כמעט תאונה לא נותנים דוחות כי יש אלפי כמעט תאונות ביום אחרי הויכוח הוא אומר לי שהוא לא נותן לי לי על אי עצירה אלא על אי מתן זכות קדימה ובסופו הוא כן רשם את הסעיף (ב-37) של אי עצירה בתמרור עצור (ושוב למרות שכן עצרתי וגלשתי) מה להגיד לקצין ביום ראשון (האם הוא יכול לבטל לי את המשפט למרות שיש כבר הזמנה) העם אפשר להחליף לאזהרה?(פשוט אין לי כוח להילחם איתם בבית משפט) והעם העונש לא כבד?? (קראתי סיפורים שאנשים קיבלו רק קנס ונקודות ולא זימון לבית משפט) תעזרו לי

סתםאפס

New member
אז מה להגיד לקצין ביום ראשון כדי לצאת מזה

כמה שיותר טוב??? כי לפי דעתי הם מחמירים איתי רק בגללל שזו היתה ניידת משטרה...

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לקצין אין סמכות לבטל את המשפט

ומכך ברור שאינו יכול גם להמיר באזהרה. בשימוע עליך לשכנע את הקצין שיחזיר לך את רשיון הנהיגה ולא יתן לך חודש פסילה מנהלתית. קנס ונקודות אנשים קיבלו על אי עצירה, על אי מתן זכות קדימה לשוטר אין סמכות לקבוע את העונש, זה במסגרת סמכויות בית המשפט, כך שבינתיים לא נענשת, כלומר אין אפשרות לדעת אם העונש כבד או לא.

סתםאפס

New member
ומה בדרך כלל העונשים שנותן בית המשפט??

לסוג העברה הזו של אי מתן זכות קדימה??

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
פסילה בפועל, פסילה על תנאי וקנס כספי.

הנמוך ביותר שנתקלתי בו הוא 500 שקל בהסדר טיעון.

סתםאפס

New member
אם השופט נותן לי פסילה בפועל

מה המקסימום של הפסילה שהוא יכול להביא?? (בתחשב בזה שבמקרה לא נגרם תאונה או נזק כלשהו)

עצור הוא כולל גם מתן זכות קדימה תגי

תגיד, שא. לא האט רכב את נסיעתו ולא זז ממסלולו, והשוטר כאגו קפץ על המציאה וחשב שלא עצרת רדף אחריך ונתן לך דוח, אגב הבעייה שלך במשפט הקצין כנראה יחזיר לך אל תודה

למעלה