הזכות בדמי פיטורים

mbaza

New member
הזכות בדמי פיטורים

לפני כשבוע שאלתי אותך: האם מגיעים לי דמי פיצויים, אם התחלתי לעבוד בתאריך 13.2.12, וחברת הקבלן עוזבת ב1.2.13. התשובה הייתה חיובית.
פניתי לחברת הקבלן וביקשתי לשמוע את תשובה, מאחר והיא מתחמקת מתשלום דמי הפיצויים.
התשובה שנמסרה לי היא כי התחלתי את עבודתי ב11.3.12 (זה רשום בתלוש שכר) ולכן איני עובד שנה. אך בחוזה שלי אני רשום מאז ה13.2.12.
לאן נעלם לו חודש? עשיתי קורס. לפני שהגעתי למקום העבודה הנוכחי, נקרא לזה "הסניף שלהם כאן", הם שלחו אותי לקורס בן 3 שבועות. לאחריו התחלתי לעבוד כאן.
הם אומרים שאם לא הייתי עובר את הקורס לא הייתי מגיע לסניף, ולכן רק מרגע שהגעתי לסניף נספר הזמן שלי כעובד שלהם.
אני אומר שאין זה נכון, מאחר וסופרים מהיום בו הוא עסקתי. יכלו, ברמת התיאוריה, לפטר אותי במהלך הקורס או לאחריו, אבל לא עשו כך, ולכן אני עובד שלהם, עם כל החובות, מהיום בו נחתם החוזה ויצאתי לקורס. מה דעתך?? האם מגיעים לי דמי פיטורים?

מדון

New member
עובד שמתיחל קורס ממעביד מחויב בתשלום עבור

הקורס
כמו כן יש חובה למלא טופס 101 שהוא עבור התחלת העבודה בעסק
אם קבלת תשלום עבור הקוס אז יש רישום בטופס מס הכנסה על התחלת עבודה אם לא שלמו לך אז יש להגיש תביעה לבית הדין לעבודה וגם למשרד התמ"ת
תלונה נגד מעסיקים העוברים על החוק אפשר לת את התלונה ישר באתר שלהם
וגם להגיש תביעה לבית הדין
כמו כן יש לענות למעביד בכתב על תשובתו שנתן לך והתראה שמדיה ולא ישלום לך עבור הקוס ואי מלוי טופס 101 את מגישה תלונה וגם תבעיה לבית הדין וגם למשרד התמ"ת
ושישאר לך עותק
י יש לתת להם 14 יום לשלם לך ולהשלים כל מה שצריך
פיצויים
דמי הבראה
השלמה לקרן פנסיה
ופדיון ימי חופשה

mbaza

New member
עוד עיניין מרגיז

היום פניתי אליהם בע"פ שוב, והסברתי את עמדתי בנוגע לכך שהקורס גם נחשב בתור זמן שהועסקתי בחברה שלהם, וזה שהייתי שייך ל"סניף זה או אחר" לא מעיד על תחילת העבודה. יש לי ביד חוזה שהלם מולי מפברואר, ולא מעניין אותי ש"תחילת העבודה" מבחינתם זה מרץ.

אז איך ענו לי על זה? אמרו לי שהתפטרתי ולא פוטרתי.
למה? כי החברת קבלן התחלפה לה, ושבועיים לפני שהגיעה החברת קבלן החדשה הציעו לי מהחברה הישנה לעבור למקום אחר ששייך להם.
בזמנו אמרתי להם שמבחינתי זה הרעת תנאים, אבל שטרם החלטתי האם לעבור או שמא לחתום בחברה החדשה. ביקשתי מהם שיתנו לי אפשרות להקשיב לחברה החדשה ולהחליט מה מתאים לי מבחינת תנאים. הם הסכימו.
בסופו של דבר בחרתי להמשיך בחברה החדשה ולא לעבור לשום מקום אחר שבאחזקתם. ולכן, מבחינתם, התפטרתי.
העיניין הוא כפול: 1. לא הגשתי להם מכתב פיטורים אלא המשכתי באותה עבודה ישנה עם חברת קבלן חדשה.
2. חתמתי עם החברה החדשה - טכנית, אם אני עדיין עובד בחברה הישנה ואני תחת חוזה, אז איך זה שהחוזה אושר בחברת קבלן החדשה והכל תקין מבחינתם?

ברור לי שעושים לי תרגיל. אבל עכשיו יש לי מכתב בבית, שמנוסח באופן ברור, כאילו שהתפטרתי ולא פוטרתי. ומכך, כביכול, אינני זכאי לשום פיצויים.

מדון

New member
אבקש ממך לענות לכם בכתב

כאשר עובד עובר מחברה לחברה באותו מקום
הזכיות שלו הן ממשיכות לחברה החדשה ולכן יש רציפות נכון שחתמת על תנאי עבודה שונים אבל את לא התפטרת ולא פוטרת אחרי הפעם הראשונה כי לא קבלת מכתב פיטורין ולא נתת לכתב פיטורין
להלן פסיקה של בית המישפט לדיני עבודה כאשר עוברים מחברה קבלנית אחת לשניה והעובד נשאר באותו מקום
והוא לא פוטר או התפור זכיותחיו ממשיכות למעביד שקיבל את העובד והחתים אותו על תנאי עבודה לפי החוק .
ולכן יום התחלת העבודה שלך זה היום שבו התקבלת לעבודה וחתמת על טופס 101 וקבל שכר ואחרי חודש עברת בהסכמה למעביד החדש שקבל את המיכרז יש חובה על המעביד לאור פיטוריך עכשיו לשלם לך מיום התחלת העבודה אצל החברה הישנה ואחרי כן החדשה
נא לשלוח להם תשובה בכתב + צילום והדגשה של מה שסמנתי האדום ברשום ואישור מסירה ביד זה יקר קצת אבל זה הוכחה לקבלת ההתראה לבית הדין כמו 35 ש"ח בערך .
ולרשום בסוך שמכתב זה הוא לפני הגשת תביעה לבית הדין לעובדה

mbaza

New member
ומה עם העיניין הזה..

שתכלס לא קיבלתי שום פירוט בזמנו של הקורס שעברתי, אלא רק נכנס כסף. כנראה שאין לזה עותק של תלוש בסניף פה באילת.
אגב, גם בסכום שקיבלנו בזמנו בקורס היה חוסר, אבל השלימו לנו אותו בסופו של דבר.

1. האם יש אפשרות להשיג אישור ממס הכנסה (בזכות הטופס 101) על תחילת העבודה שלי כאן? כי תכלס אני לא זוכר שמילאתי את זה בקורס, אלא רק כשהגעתי לכאן.
2. האם יספיק לי בשביל לתבוע את החברת קבלן פירוט של החשבון בנק שלי, אם אני יכול להוכיח שם שקיבלתי מהחברת קבלן סכום בחודש מרץ? שזה הרי לגבי שעות וימי עבודה שלי בחודש פברואר.

תודה

מדון

New member
אם יש לך את התלוש הראשון שקבלת

בזמן הקורס או התלוש השני שהשלמו לך את התשלום
רשמי את מספר תיק הניכויים שיש על תלוש השכר

מצרף לך טופס בקשהנ למס הכנסה שאת צריכה לשלוח להם רשום
ואז הם מחזרים לך את המידע שלהם על טופס 106 מה זה טופס 106 זה טופס סכום של המעביד ממתי שולמו לך משכורות
וכמה ואלו מיסים שם המעסיק עבורך וגם בשבילך כמו מס הכנסה או החלק שלו ושל העבוד בביטוח מנהלים
וכמה חודשים עבדת תחת החברה הזאות
מצרף לך את הטופס

מדון

New member
אני לא יודע המלצתי עשה העתק מהדף

גש לפקיד שומה באזור מגוריך והגש את הטופס ושאל אותו מהיא המחלקה המטפלת בזה
ותן לו את בקשתך אם מכתב מלווה מה רצונך
וכתובת + מיל + פלפון
ושיחתום על ההעתקים
וזה הכל

mbaza

New member
אבל לא הבנתי משהו...

צירפת לי לפני הודעה או שתיים תביעה של בחורה שהחליפה חברת קבלן ולכן לא הייתה זכאית לדמי פיטורים מהחברה הקודמת (הפסידה בבית דין),
אז איך אתה למעשה אומר שמגיע לי כסף ואני יכול לתבוע?? הרי גם אני החלפתי חברת קבלן..

מדון

New member
מכון כאשר את עובדת באתו מקום

והמעסיק הקודם שלך אבד את המכרז ונכנס במקום המעביד הקודם אז לא מגיעה לך תשלום כי הזכיות שלך עוברות לחברה המחליפה
ואם את מפוטרת מהקבלן החדש יש לך זכות לקבל את כל הכספים מהקבלן החדש כולל את התקופה של העבודה אצל הקבלן שעזב , והקבלן החדש על פי פסקות בתי הדין חייב לשלם לך את הכספים כי את המשכת לעבוד באותו מקום באותו שכר ולא שונה דבר מצידך למרות שחתמת על הסכם עבודהחדש
ראי פסק דין

אם המשכת לעבוד באותו מקום עבודה

אז כל הזכויות שלך אמורות להישמר, לרבות הזכות לקבלת פיצויי פיטורים בבוא היום (בהתייחס גם לתקופה בה הועסקת על ידי המעסיק הקודם) אם יגיעו לך על פי דין.
בהתאם, גם צבירת ימי חופשה וקבלת דמי הבראה אמורים להמשיך על פי הוותק הקודם שנצבר.
בזמן אמת, כלומר בעת כניסת המעסיד החדש, ניתן היה להתפטר ולקבל פיצויי פיטורים ואם הדבר לא נעשה אז, אז לא ניתן כיום לשנות את זה.

mbaza

New member
אך רשום בחוק:

"(ב) עובד שעבר ממקום עבודה למקום עבודה אצל אותו מעביד ונתחלפו המעבידים במקום העבודה הנוכחי, זכאי לקבל פיצויי-פיטורים מהמעביד הקודם בעד תקופת עבודתו אצלו או במקום העבודה הקודם כאילו פוטר העובד ביום חילופי המעבידים כאמור; קיבל המעביד החדש כאמור על עצמו, על פי התחייבות בכתב כלפי העובד את האחריות לפיצויי-הפיטורים שהיה העובד זכאי לקבלם מהמעביד הקודם כאמור, יהיה המעביד הקודם פטור מתשלום הפיצויים ויראו, לענין חוק זה, את תקופת עבודתו של העובד אצל המעביד הקודם או במקום העבודה הקודם כאילו עבד במקום העבודה הנוכחי."

לא קיבלתי שום אישור מחברת הקבלן החדשה על כך שהם ישלמו לי את הפיצויים או את הותק, ויותר מכך, הקבלן החדש ביקש לחתום על מסמך בו רשום שאין לאף עובד דרישות לגבי תשלומים או חובות שהיו טרם הצטרפותו. כלומר, הקבלן החדש מתנער מהכל.
יש אנשים, שותק שלהם "מובהק" מבחינת הקבלן הישן והם קיבלו בכתב את המשפט הבא: "במידה ותחליט לחתום עם החברה החדשה, תקבל את כל כפי הפיצויים שלך"

אצלי הויכוח הוא אחר: 1. האם קורס ראשוני, עליו מתבססת כל מהות העבודה שלי בסניף אילת, כחלק מהותק שלי? (הם אומרים שלא, אני אומר שכן)
2. האם העובדה שהתחלתי את הקורס ב13.2.12, והם מסיימים את החוזה בסניף ב1.2.13 זה ותק של שנה? כי הרי זה לא היום המדויק של השנה, אבל כן יש פה 12 חודשי שנה, וכן יש תשלומי משכורת ותשלומי מס הכנסה בחודש פברואר של אשתקד. (הם אומרים שלא, אני אומר שכן)

פיצויי פיטורים

תאריך תחילת העבודה שלך הוא היום שבו התחלת להיות זמין עבור המעביד שלך. כמובן שקורס נחשב (כמו גם תקופת ניסיון\התלמדות).

אם הבנתי נכון, לא קיבלת את תלוש השכר הראשון? או שקיבלת אותו (עם כל מה שמגיע לך) אבל רק תאריך תחילת העבודה היה שגוי?

---------------
כנו לאתר התלוש ובידקו את תלוש השכר שלכם
www.Tlush.co.il

mbaza

New member
לא קיבלתי

בזמנו הכניסו לי את הכסף של הקורס לחשבון הבנק, אבל לא קבלתי עליו תלוש מאחר וקורס טופל במשרדים המרכזיים שלהם בת"א.
כשהגעתי לסניף שלהם באילת כביכול "נרשמתי", ולכן התאריך "תחילת עבודה" שמופיע בתלוש הוא מהיום שעבדתי בפועל באילת.
התאריך ללא הקורס, אלא רק מהשלב שהגעתי לאילת, הוא פחות משנה.

זה לא תקין

גם אם התחלת לעבוד ב-29 לחודש מסוים, ב-10 לחודש הבא אתה צריך לקבל תלוש על החודש הקודם.
וכמובן שתאריך תחילת העבודה צריך להיות מיום תחילת הקורס.

הייתי ממליץ לך לשלוח להם מכתב רשום עם בקשה לקבל תלוש שכר עבור החודש הראשון שלך וכמובן שישנו את תאריך תחילת העובדה.
אם לא תקבל מענה, תשקול לפנות לעורך דין.

------------------
כנסו לאתר התלוש ובידקו את תלוש השכר שלכם
www.Tlush.co.il

למעלה