הוצאת ויזה תייר?

matanvip

New member
הוצאת ויזה תייר?

אם אני מתכנן לנסוע לחתונה בספטמבר הקרוב.
מתי עלי להתחיל את התהליך של הוצאת ויזת תייר?

האם בשגרירות יבקשו ממני מראש להכין מסמכים רלוונטיים ?...כגון תדפיסי בנק.

המטרה שלי היינה לעשות טיול לתקופה של חצי שנה ולחזור לישראל.
האם עלי להגיד זאת לפקיד בשגרירות ?.או שהוא יכול לתת לי תקופה ארוכה או קצרה?
לפי איך עובד השיקול דעת שלו בנידון?

במידה והחלטתי ללמוד בארצות הברית קורס בתחום טכני שאין אותו בישראל.
אני יוכל להוציא ויזת לימודים מארצות הברית?

תודה.

Boston Guy

New member
נתחיל בזה שתקבל ויזת תייר

לפי שברי האינפורמציה שאנחנו יודעים עד היום לגביך - זו תהיה הפתעה אם זה יקרה.
כדי לתת לך ויזת תייר, הקונסוליה האמריקאית תרצה לראות הוכחות לכך שיש לך קשרים חזקים לישראל ושאתה מתכוון לנסוע לטיול קצר ולחזור.
הם ירצו לראות הוכחות לעבודה קבועה (תלושי שכר, מכתבים מהמעביד) במשכורת טובה,
הם ירצו לראות שיש לך עשרות אלפי דולארים בבנק לממן טיול כל כך ארוך בארה"ב היקרה
הם ירצו לראות הוכחות שמקום העבודה שלך מוכן לתת לך חופש כל כך ארוך מהעבודה לטיול, ושיהיה לך עבודה לחזור אליה בישראל...

די ברור, ממה שכתבת עד היום, שזה לא ממש המצב אצלך.
ולכן - לפני שאתה בונה מגדלים באוויר על "להישאר ללמוד בארה"ב" ולהחליף ויזה א' בויזה ב' - נראה קודם כל שאתה מקבל ויזה בכלל.

matanvip

New member
יש לי

הברה סיבות להציג להם שאני לא מתכון להישאר בארצות הברית.
יש לי אירוע משפחתי שבכונתי לנסוע.
דודים שהרבה זמן לא ראיתי.
סיימתי לימודים בארץ ובכונתי להמשיך לעבוד בישראל.
אני מקבל קצבת נכות וניידות שבכך אם לא הגיע לישראל תוך חצי שנה הם מבוטלות ומפסיקים לי את הקיצבה.
לא יכול לעבוד עבודות פיזיות קשות.
ציוני אוהב את הארץ והתנדבתי לצבא ככה שאני באמת יראה להם שזה רק טיול וזה כן רק טיול.
חסכונות שחסכתי לקראת הטיול.
זה יכול לעזור לי?

Boston Guy

New member
מה שלא כתבת זה "יש לי עבודה קבועה ומשכורת".

ומה שעוד לא כתבת זה "אני סטודנט שלומד במשרה מלאה".

כלומר - נראה כאילו אתה לא עובד כרגע ולא לומד כרגע.
מבחינת הקונסוליה האמריקאית, זה שם אותך בקטגוריה של אנשים שהם לא נוטים לאשר להם ויזות תייר.

matanvip

New member
?

לא כתבתי זאת?.
אולי זה היה באשכול בעבר.
כיום כבר סיימתי לימודים ויש לי תעודה.
זה יכול היות סיבה נוספת שאני רוצה להישאר בארץ.
לכמה זמן הן מאשרים בדרך כלל?
ולגבי עבודה אני אמור לסיים חוזה עבודה עוד מספר חודשים ככה שזה התכנון.
אני יוכל להגיש להם את הטופס של הספקת עבודה.
האם זה יכול לספק אותם?

Boston Guy

New member
לא כתבת זאת.

אז אתה לא סטודנט - נכון להיום.
ואתה לא יכול להראות לקונסול מכתב ממעביד שאומר "לנ"ל אושרה חופשה לצורך טיול של X חדשים, והוא יחזור לעוד אצלי בסוף החופשה הזו".

לא ברור לי למה אתה חושב שלהראות להם אישור לכך שאתה הולך לאבד את מקום העבודה שלך בקרוב יעזור לך לקבל ויזה.
איך איבוד מקום עבודה "מחזק את הקשר שלך לישראל" ומבטיח להם שאתה תחזור לישראל בסוף ה"טיול"?

matanvip

New member
?

אז פה איך אני יכול לעשות את הצעד הנכון ביותר?
הם מסתכלים רק על הנושא של העבודה?
ברגע שאני יסיים את החוזה בעבודה אני מתכנן לטייל וזה היה תכנון של המון זמן.
פשוט סיימתי את העבודה ואני רוצה לטייל תקופה ארוכה טיול שלא עשיתי אחרי צבא נגיד כך.

מכתב שמראה כי החוזה נגמר בין הצדדים ואני מרצוני סיימתי את העבודה יכול לעזור לי בקבלת ויזה.

בנוסף יש עוד מספר סעיפים שכן יבטיחו לי לחזור לישראל.
האם העובדה שלמדתי יכולה לעזור לי יותר ?

boneguy

New member
אני אנסה להיות ברור יותר

על מנת להגדיל את הסיכוי לקבלת ויזה אתה חייב להראות כמה שיותר קשר לארץ. מכתב שמראה שסיימת לעבוד עושה בדיוק את הפעולה ההפוכה - הוא מראה שאין לך למה לחזור. זה לא משנה מי החליט לסיים את החוזה, ושאני חושב על זה יכול לעשות יותר נזק אם זה אתה יזמת את ההיפרדות.

זה שלמדת (בשלון עבר) לא יעזור הרבה, לעומת זאת אם אתה עדיין רשום ללימודים, ושילמת עבורם - שוב זה כן קשר לארץ.

אישה וילדים שמחכים לך פה - גם זה סוג של קשר לארץ.

הם לא מסתכלים רק על נושא העבודה, אבל לאנשים צעירים, בלי עבודה, שכבר לא לומדים, בלי משפחה שמחכה כאן בארץ (אישה וילדים, לא אמא ואבא) קצת קשה להראות קשר ממשי לארץ. אמרת שיש לך עוד סעיפים ש"יבטיחו את חזרתך לארץ", ספר מהם, ואולי מישהו יוכל להגיב.

matanvip

New member
?

תודה על התגובה.
אני יכול לציין מספר דברים שכן יקשרו אותי לארץ.
ממה שרשמתי לגבי ביטוח לאומי שבמידה ואני לא חוזר תוך חצי שנה מפסיקים לי את כל ההטבות הכספיות שאני מקבל.
הורי הם נכים וחייבים השגחה, זה יכול להתפרש כקשר לארץ.
היתי בעבר לפני 16 שנים אצל הדודים לטיול של חודש.
האם כדאי לי כבר עכשיו להגיש בקשה, כשאני מתכנן לנסוע בחודש ספטמבר?
האם היה נכון להגיד לפקיד הגירה שאני רוצה לשהות בארצות הברית חצי שנה ?

תודה.

boneguy

New member
אני אנסה להיכנס לנעליים של הקונסול ולענות

למרות שאני לא, אבל אני אנסה.
מעבר לעבודה, לא ציינת בשום מקום את הגיל שלך, וזה פקטור משמעותי מאוד בהחלטה. אני מניח כרגע שאתה איפשהו בין גיל 22-30, רווק.

1. ביטוח לאומי - אני לא יודע באיזה סכום קיצבה מדובר, מן הסתם ככל שהיא גבוהה יותר, יש לך סיבה טובה יותר לחזור לארץ. השאלה כמה - על פניו, כמה מאות שקלים, ואפילו הייתי מסתכן עד 1500 שקל לא היו מרשימים אותי שעוגן לחזרה. ספק, אם הקונסול גם יודע שמבטלים לך את הקיצבה אם אתה לא בארץ.
2 - הורים נכים והשגחה - אני אשאל את זה כך - האם אתה נמצא איתם היום כל הזמן? מי משגיח עליהם שאתה בעבודה? יש לך אחים או אחיות? לדעתי, לא סיבה מספיק טובה לעוגן לארץ, אבל זה תלוי גם בתשובות לשאלות האלה.
3 - לפני 16 שנים טיול - לא מעניין אף אחד, מקווה שנהנת. מה שכן, עצם העובדה שהזכרת שיש לך דודים שם דווקא מדליק נורה אדומה (יש לו אצל מי להיות בלי הגבלה) - אז אולי תחסוך את עניין הדודים אם לא ישאלו אותך.
4 - אני הייתי מגיש בקשה כמה שיותר מהר, כל עוד אתה עדיין עובד, ויכול להציג תלושי שכר אחרונים. זה הקלף החזק ביותר שלך, ואתה לא חייב לספר שאתה עומד להתפטר עוד חודשיים או שלושה. מה שכן, אם תבוא אחרי ההתפטרות לא תוכל לשקר - עכשיו ומיד!!! גם ככה הויזה לרוב ניתנת לעשר שנים אז זה לא משמעותי.
5 - זה יהיה נכון אם הוא ישאל אותך. זה לא יהיה נכון אם תנדב את זה מרצונך. כי או אז יגיעו השאלות הקשות: איך תממן את עצמך חצי שנה? האם קיבלת חופשה מהעבודה שלך לחצי שנה? יש לך מסמך שמעיד על כך? אני לא הייתי מספר את זה כי זה מעלה מקום לתהיות, ובהתחשב ביתר הפרופיל שלך שהנחתי אותו, יקטין את הסיכוי לקבל ויזה.

לסיכום, כל עוד אתה עובד, ויכול לספק תלושים אחרונים רוץ להוציא ויזה.

תעדכן אותנו לכאן או לכאן, שנלמד משהו...

Boston Guy

New member
Huh?

ממתי טופס התחייבות להיות ספונסור כלכלי עזר למישהו לקבל ויזת תייר?
אם כבר, זה יכול להזיק - כי זה לכאורה מרמז שמישהו בארה"ב מוכן לעזור לך "להתיישב" בארה"ב - למרות שאתה מבקש ויזה לביקור זמני.

matanvip

New member
?

דבר ראשון המון תודה על התגובה הזמן שהקדשתם.
אני יכול לציין דבר נוסף, שאני אמור לעבור טיפול שינים של בניית גשר.
למעשה הטיפול מצרייך מעקבים של שנה ד שנה וחצי.
למעשה באותו פרק זמן זה אני רוצה לטוס ככה שיש לי למען מטרה להגיע לארץ, לסיים את הטיפול.

אם כבר העלתה נקודה חשובה אז אני יוכל רק בעוד חודשים כאשר אני יציג לפקיד מספר תלושים.

היה טוב לטעון את המצב הבריאותי, מסיבה שיותר היה לי טוב להיות בארץ ?

והשאלה הכי חשובה הינה שכרגע אין לי סכום שאמור לספק אותי לחצי שנה, אלה בכונתי למכור את הרכב שבבעלותי דבר שיביא לי בערך 20 אלף שקל ועוד 20 אלף חסכונות.
האם זה חייב להיות מזומן בחשבון והצגת טפסי בנק?
תודה.

eladts

New member
אתה צריך לחשוב איך זה יראה מנקדת המבט

של האמריקאים. מה שמעניין אותם הוא לא רק שתחזור לישראל אלא גם שלא תעבוד. בפחות מ-$60 ליום קשה מאוד להיות תייר.

matanvip

New member
?

זהו בעיקרון אני חושב להתחיל את התהליך עוד כמה שבועות ככה שאני יוכל להציד תלושי שכר.

ממה שאני יודע אולי יש לי ויזה לארצות הברית.
איך אני יכול לבדוק זאת ?
האם להתקשר לשגרירות ולשאול זה בסדר ?

במידה ויש לי ויזה.
אז אשרת שהיה זה הפקיד בזמן הראיון בשגרירות קובע?
כאשר אני יציג שלושה תלושי שכר אחרונים.
אני חייב להביא מהמעסיק מכתב שאני יוצא לחופשה?
כי בעיקרון אני מסיים את חוזה העבודה שלי עוד חצי שנה ואז אני מתכנן לטוס.
זה יכול להיות סיבה לא טובה?...
כי הפקיד ישאל אותי לגבי חופש מעבודה ואני לא יכול לנפק טופס כזה אלה רק לקראת סיום חוזה העבודה או להציג לו את החוזה בכך שבסיום העבודה אני מתכנן לטוס וכך יצאה.

אני יכול לתת להם מספר טלפון של דודים שלי שהם שם כבר יותר מארבעים שנה וכך שאני רוצה לטייל בארצות הברית עם דודה שלי.
האם זה כדאי להגיד להם?

אני פשוט די חושש משאלות קשות.
אחרי הכל אני בן 28 ועם סיום עבודה רוצה לטייל והדבר יכול להתפרש כאילו אני מעונין להיות שם.

תודה.

למעלה