הוספת פלאש מסוג רינג למצלמת קנון G16

floyd1968

New member
הוספת פלאש מסוג רינג למצלמת קנון G16

אני מצלם בעיקר צילומי מאקרו לצורכי פירסום מוצרים
אחת הבעיות הגדולות שלי היא התאורה, כבר ניסיתי הרבה תאורות, ולאחרונה גילית שהפלש החיצוני נותן תוצאות לא רעות, אך עדיין יש מקום לשיפור.
חיפשתי פלאש רינג ש"מיתלבש" על העדשה ונותן פיזור אור טוב יותר.
לא מצעתי פלאש כזה עבור ה CANON G16
יש פלאשים כאלה עבור הדגמים CANON G12
האם זה יתאים גם למצלמה שלי?

dudi4321

Member
אם תוכל למצוא קוטר העדשה החיצונית

תוכל לראות אם מתאים.
בקנון עצרתי בS2IS

floyd1968

New member
אני כמובן יכול למדוד

למה אין למתאם של המצלמה אביזרים מקוריים , קצת מוזר עבור מצלמה שאמורה להיות ממצלמות הדגל של קנון

Pumi

New member
עניין של תפיסה

נהיה רציניים רגע.
כמה אנשים אתה מכיר שיש להם מצלמה קומפקטית, וקנו לה פלש מיוחד, שלא לדבר על ring flash?

ברמות האלו, קנון לא בדיוק עובדים בכמה אלפים בודדים. אלא עשרות ומאות אלפים. כלומר אם היתה דרישה ושוק, אז הם היו מייצרים. עובדה שיש להם שני macro flash, אבל הם מיועדים לעדשות מתחלפות.

המוצרים צד שלישי, מיוצרים ע"י חברות שלא מייצרות פלאשים מיוחדים רק לקנון, אלא לכל החברות, ופשוט מחליפים חלק קטן של התושבת ואת הקושחה של הפלאש בכל פעם. ואז אתה מקבל את אותו הפלאש רק עם הבדלים קטנים, למבחר גדול של חברות.

ככה הם יכולים להרשות לעצמם להוציא את האביזרים האלו, וגם בזול יחסית. כי הם יכולים למכור מאות אלפי פלאשים לכל המצלמות השונות מהחברות השונות.

זה על קצה המזלג על ה "קצת מוזר" שהוא דווקא מאוד מאוד הגיוני מבחינה עסקית נטו.

ומבחינת שוק המצלמות הקומפקטיות, השוק הזה הולך קטן וקטן עד כמעט נעלם לטובת הסלולארי. זהו שוק שלמרות שמוציאים מצלמות חדשות עם השנים, היצרנים לא באמת משקיעים בו יותר מדי, והם מתיחסים אליו כפרה חולבת נטו.

floyd1968

New member
נראה לי שזה הפיתרון

פלאש מאקרו Yongnuo YN-14EX Macro Flash for Canon

קניתי גם רינג מתאם ב 18 ש"ח באיי ביי

אתם צודקים שנתח השוק של הקופקטיות הולך וקטן
אבל עם כל הכבוד עדיין האיכות שאני מקבל מצילום מאקרו בקומפקטית טובה , עולה בהרבה על צילום מאקרו הסלולר.
מצד שני צילום מאקרו בציוד DSLR היה עולה לי הרבה יותר

Pumi

New member
אבל היצרנים הגדולים לא רוצים שתשתמש בקומפקטית כמצלמה עבודה

הם רוצים שתקנה מצלמה טובה יותר, עם יותר יכולות, עם עדשות מתחלפות, ועם חיבור ל ring flash.
הם לא רוצים שיהיה לך קל, פשוט וזול עם המצלמה הקומפקטית. כי זה פחות כסף בבנק בסופו של דבר.

e zi

New member
ניקון DSLR + עדשת ניקון מאקרו = 2400ש"ח..

"הרבה יותר מקומפקטית טובה"?
סוני RX100 דור 4 (אחרון) עולה 4000ש"ח, דור 3 (אחד אחורה) 3000ש"ח
קנון G7X עולה 2100ש"ח
קנון G16 עולה 1500ש"ח.

dudi4321

Member
לשים לב שיש רינג לדים עם איכויות שונות

חלק מספקים אור ירקרק.

למעלה