הוספת חותמת מים ויזואלית

mluggy1

New member
הוספת חותמת מים ויזואלית

שלום, אני מעוניין להוסיף לכל התמונות שברשותי מעין חותמת מים ויזואלית כזאת כמו בדוגמא (לא חותמת אלקטרונית בתוך הקובץ). מישהו יודע איך יוצאים אפקט דומה ל-WEBSHOTS בפינה הימנית למטה? כמו כן, אם אפשר לדעת מהי הדרך הטובה ביותר ליצור אקשן כזה שיצמיד את שכבת המים לאחת הפינות בכל התמונות שיש לי (התמונות יכולות להיות שונות ברוחבן או בגובהן..) תודה!

uri_a

New member
קבל...

(כמעט אוטומטי לגמרי...) הכנה
פתח מסמך שקוף חדש
צור בו את צורת החותמת
שמור את המסמך יצירת ה-Action
פתח תמונה לדוגמא
הגדר בכלי הבחירה המלבני גודל קבוע כגודל תמונת החותמת
סמן (בלחיצה אחת) את המיקום המיועד לחותמת
התחל להקליט את ה-Action עכשיו
פתח את תמונת החותמת
בחר הכל והעתק
סגור את התמונה
הדבק
הוסף לשכבה החדשה שנוצרה אפקט Emboss
שכפל בחלון השכבות את שכבת הרקע
העבר את השכבה החדשה מעל שכבת החותמת
לחץ במקביל על מקש ALT ועם העכבר על הקו שבין שתי השכבות העליונות
בצע Flatten Image
עצור את ההקלטה הרצת ה Action
action זה לא ירוץ אוטומטית לגמרי, אבל רובו הגדול והחשוב כן
יש לפתוח בכל פעם תמונה עליה רוצים להוסיף את החותמת
לבצע בחירה (שוב בעזרת הכלי המלבני המוגדר לגודל החותמת) במקום הרצוי
להריץ את ה-action בהצלחה

SCaToPHaG

New member
../images/Emo4.gif לא משהו

א) אני בספק אם הוא הבין אותך. המדריך בהחלט לא מיועד לחסרי ידע. (ומי שאינו חסר ידע, בוודאי יודע להוסיף "חתימת מים" בעצמו) ב) כל החוכמה היא להקליט פעולה "חכמה" שתאפשר לך להריץ Batch וללכת לשתות קפה בזמן שהמחשב עובד.

uri_a

New member
אשמח לשמוע את הרעיון שלך לפעולה

ואני לא מתכוון להתנצל על ההצעה שלי, אומר רק שני דברים: א) מי שרוצה לעשות פעולה כזו צריך שיהיה לו קצת ידע בתכנה.. ב) אם היה מעוניין שהחותמת תופיע במרכז התמונה אזי הaction אוטומטי לחלוטין ולסיום - אם יש לך רעיון טוב יותר, הצע אותו, אם לא, אולי עדיף שתלך לשתות קפה.....

SCaToPHaG

New member
בהזדמנות.

בכל מקרה; א)"מי שרוצה לעשות פעולה כזו צריך שיהיה לו קצת ידע בתכנה" > לא הבנתי את המשפט. אסור לאדם מן השורה "לרצות" ולבצע את פעולה פשוטה של הטמעת סימן מים? אדם שלא יודע להפעיל תוכנה בשווי כמה מאות דולרים. ב) הבעיה היחידה בשיטה שלך היא מיקום השכבה החדשה? כי אם כן, אז מה הבעיה להקליט עוד צעד בפעולה שיורה לשכבה להגיע למקום הרצוי?

uri_a

New member
בוא, בוא, גאון של אמא...

נתחיל מהסוף.. בוא תאיר את עיני, ותגלה לי איך מקליטים עוד צעד שיורה שלכבה להגיע למקום הרצוי לנו, מבלי לדעת מראש מהו המקום הרצוי לנו????????? (תקרא את שאלת המקור - התמונות בגדלים שונים) ולהתחלה.. מה לעשות, לפעמים צריך ידע בסיסי, לא יותר מזה, אבל בסיסי כדי לבצע פעולות מסוימות. זה בדיוק כמו שתתרגז על מורה לנהיגה שלא יסכים להגיש תלמיד לטסט לפני שישלוט באוטו (שעולה יותר מכנה מאות דולרים... בכלל, מה הקשר למחיר התכנה????) ולבסוף... עד עכשיו לא שמענו את עצתך הגאונית ל-action טוב יותר, קל יותר, מהיר יותר ושלא דורש ידע בפוטושופ כדי להקליט אותו, ואני כבר מת לדעת איך עושים את כל זה...

SCaToPHaG

New member
הנה אמא, אני בא ../images/Emo26.gif

1) אני לא אשקר ואגיד שזה היה קל, אבל כמעט לכל משימה בלתי אפשרית למראית עין יש Workaround - וצריך דרך חשיבה מסויימת בשביל להגיע אליו. 2) התנאים לביצוע ה Action הנ"ל: (א) שכבת Background (ב) שכבת ה"חתימה", לא משנה מיקומה. (פה שם השכבה היה scato לצורך העניין). 3) הרשה לי לצטט אותך: "בוא תאיר את עיני, ותגלה לי איך מקליטים עוד צעד שיורה שלכבה להגיע למקום הרצוי לנו, מבלי לדעת מראש מהו המקום הרצוי לנו????????? (תקרא את שאלת המקור - התמונות בגדלים שונים)"- אז קודם כל אנחנו *כן* יודעים את המקום הרצוי של - הפינה הימנית תחתונה של התמונה (או כל פינה אחרת).

uri_a

New member
מחכה בכליון עיניים...

התמונה שלך לא עלתה...

uri_a

New member
טוב, אז הנה.. עלתה התמונה...

דבר ראשון.. צודק.. פישלתי ושכחתי את ה-align... ומיד יבוא התיקון, שבאמת יהפוך את הaction לאוטומטי לגמרי (מבטיח שהוא יהיה אפילו קצת יותר פשוט ממה שהצעת כרגע
) רק שאלה אחת, ה-action שהצעת הוא כן ידידותי למי שלא יודע פוטושופ בכלל? ועכשיו למתוקן (ואין בו דרישות מוקדמות של שכבות ומיקומים, שכן דרישות אלה מפריעות (כידוע) להרצה אוטומטית...: הכנה
פתח מסמך שקוף חדש
צור בו את צורת החותמת
שמור את המסמך יצירת ה-Action
פתח תמונה לדוגמא
התחל להקליט את ה-Action עכשיו
פתח את תמונת החותמת
בחר הכל והעתק
סגור את התמונה
הדבק
הוסף לשכבה החדשה שנוצרה אפקט Emboss
שכפל בחלון השכבות את שכבת הרקע
לחץ בחלון השכבות בריבוע הקטן שמשמאל לשם שכבת הכותרת ליצירת "לינק"
עכשיו - layer-->align linked-->bottom edges, ו - layer-->align linked-->right edges
העבר את השכבה החדשה מעל שכבת החותמת
לחץ במקביל על מקש ALT ועם העכבר על הקו שבין שתי השכבות העליונות
בצע Flatten Image עצור את ההקלטה להרצה אוטומטית
רכז את כל התמונות בתיקיה אחת (לא את החותמת, אותה אל תזיז ממקומה...)
כנס לפוטושופ, file-->automate-->batch
בחר את שם הaction שהקלטת ואת התיקיה עם התמונות... וזהו..."לך לשתות קפה..." ושוב - בהצלחה....

SCaToPHaG

New member
לא התיימרתי לכתוב אקשן ידידותי.

אבל החשוב מכל - וזה כל היופי באקשן - הוא יכול להיות הכי מסובך בעולם אבל אז מייצאים אותו כatn. וגם שימפנזה יכולה להריץ אותו בכל מחשב.

uri_a

New member
נו.. אז לפחות בזה אין סתירה בינינו

כל action, שלי, שלך, ושל כל אחד, ניתן ליצוא... (אתה זה שתקפת על "חוסר ידידותיות" ב-action שהצעתי)

SCaToPHaG

New member
תקפתי?

פשוט חשבתי שהשפה שלך היתה קצת "מתקדמת". בכל מקרה היית יכול להכין את האקשן ולהעלות לפורום את הATN, אבל זו נחמדות יתר

uri_a

New member
אם תבדוק את עברי בפורום

תראה למה אני כבר גמרתי לעשות לאחרים את העבודה.......... לעזור? בכיף... להסביר? עוד יותר בכיף (ואם משהו לא מובן - שואלים, ואני מסביר במילים אחרות
) לעשות את העבודה? כשיהיו אנשים שיודעים להעריך את זה...

SCaToPHaG

New member
מובן, כמובן.

וד"א, אני לא צריך לבדוק את עברך - אני לוקח חלק בפורום הזה מיומו הראשון.

mluggy1

New member
וואי איזה שירשור

איזה בלאגן שגרמתי. השאלה העיקרית הייתה איך ליצור את האפקט הדומה לחותמת המים (שקיפות מיוחדת שכזאת) - אבל תודה רבה על האקשן המפורט להצמדת התמונה לגבולות. אשמח אם מישהו יוכל לשלוח לי את האקשן כ-ATN שאוכל להפעיל אצלי! ואם אפשר, לעזור לי ביצירת האפקט לחותמת עצמה.. תודה! [email protected]

mluggy1

New member
מישהו יודע?

מצטער להקפיץ למעלה, אבל למישהו יש רעיון איך לבצע את הפילטר ליצירת חותמת המים (על השאלה ליישור השכבה החדשה ענו לי כבר). תודה לכולם.

למעלה