הוספת דמי הבראה ברכיב הברוטו לביטוח לאומי לצורך חישוב דמי אבטלה

yoav9876

New member
היי,

סליחה על המלל הרב.
השאלה מאוד פשוטה, למרות המלל הרב.

אני מקבל דמי אבטלה מביטוח לאומי החל מחודש אוקטובר 21.

לפי המכתב שקיבלתי מביטוח לאומי(המפרט את השכר החודשי על פיו חושבו דמי האבטלה לפי השכר של 6 החודשים האחרונים), נראה שהשכר יותר גבוה בחלק מהחודשים מאשר רכיב הברוטו לביטוח לאומי(כפי שמופיע לי בתלושי השכר לחודשים 04/21-09/21).

לפי השערה שלי, אני מניח שהם הוסיפו באותם החודשים את דמי ההבראה שקיבלתי בחודש 07/21 ובחודש 09/21(חודש זה הוא החודש האחרון שעבדתי ולכן קיבלתי דמי הבראה באופן יחסי ולא עבור שנה מלאה).

עשיתי חשבון של סכום דמי ההבראה הכולל אשר קיבלתי בחודש 07/21 ובחודש 09/21, ויוצא שהסכום הכולל יותר גבוה מסכום ההפרשים(*).
(*) ההפרש בין הברוטו לביטוח לאומי(המופיע בתלוש השכר) לבין השכר החודשי שלפיו חושב דמי האבטלה(המופיע במכתב של ביטוח לאומי).

השאלה, האם הסכום הכולל של דמי ההבראה שקיבלתי בשני חודשי השכר(יולי וספטמבר 2021) צריכים להיות כלולים בשכר החודשים לצורך חישוב דמי אבטלה?

בברכה ותודה רבה,

יואב

אורנה01

Active member
מנהל
היי,

סליחה על המלל הרב.
השאלה מאוד פשוטה, למרות המלל הרב.

אני מקבל דמי אבטלה מביטוח לאומי החל מחודש אוקטובר 21.

לפי המכתב שקיבלתי מביטוח לאומי(המפרט את השכר החודשי על פיו חושבו דמי האבטלה לפי השכר של 6 החודשים האחרונים), נראה שהשכר יותר גבוה בחלק מהחודשים מאשר רכיב הברוטו לביטוח לאומי(כפי שמופיע לי בתלושי השכר לחודשים 04/21-09/21).

לפי השערה שלי, אני מניח שהם הוסיפו באותם החודשים את דמי ההבראה שקיבלתי בחודש 07/21 ובחודש 09/21(חודש זה הוא החודש האחרון שעבדתי ולכן קיבלתי דמי הבראה באופן יחסי ולא עבור שנה מלאה).

עשיתי חשבון של סכום דמי ההבראה הכולל אשר קיבלתי בחודש 07/21 ובחודש 09/21, ויוצא שהסכום הכולל יותר גבוה מסכום ההפרשים(*).
(*) ההפרש בין הברוטו לביטוח לאומי(המופיע בתלוש השכר) לבין השכר החודשי שלפיו חושב דמי האבטלה(המופיע במכתב של ביטוח לאומי).

השאלה, האם הסכום הכולל של דמי ההבראה שקיבלתי בשני חודשי השכר(יולי וספטמבר 2021) צריכים להיות כלולים בשכר החודשים לצורך חישוב דמי אבטלה?

בברכה ותודה רבה,
שלום לך,
אם יש תשלומים המשולמים באופן שנתי, כגו הבראה, ביגוד ועודדד.
אם אכן זה כך, מחלקים ב-12 ומוסיפים לכל חודש, את החלק היחסי.
בברכה.

yoav9876

New member
היי,

אחדד את השאלה.
התכוונתי, האם הסכום הכולל של דמי ההבראה שקיבלתי בשני חודשי השכר(יולי וספטמבר 2021) צריכים להיות כלולים בשכר 6 החודשים בחישוב דמי האבטלה(שהרי החישוב לצורך דמי אבטלה הוא לפי ששת התלושים אחרונים)?

בברכה ותודה,
יואב

קלייטון.ש

Well-known member
היי,

אחדד את השאלה.
התכוונתי, האם הסכום הכולל של דמי ההבראה שקיבלתי בשני חודשי השכר(יולי וספטמבר 2021) צריכים להיות כלולים בשכר 6 החודשים בחישוב דמי האבטלה(שהרי החישוב לצורך דמי אבטלה הוא לפי ששת התלושים אחרונים)?

בברכה ותודה,
יואב
כל חודש שקיבלת הבראה מחלקים את הסכום ל-12 ומוסיפים את החלק ה-12 ל-11 חודשים שלפני אותו חודש (והחלק האחרון הוא על החודש עצמו)
מכיון שקיבלת פעמיים הבראה אז חלק מהחודשים הקודמים מקבלים חלק ה-12 של התשלום הראשון ועוד חלק ה-12 של תשלום הבראה השני.
בכל מקרה סיכום ההפרשים על 6 חודשים וודאי יראה פחות מסך ההבראה, שהרי זה רק 6 חלקי ה-12 של הסכומים. היתר נפלו על החודשים שלפני.

אורנה01

Active member
מנהל
היי,

אחדד את השאלה.

בברכה ותודה,
יואב
אכן, החלק היחסי של כל חודש יהיה כלול ב-6 חודשים הכלולים בחישוב.
לקבלת מענה אישי ספציפי תוכל לפנות בקישור המצורף:
בברכה.

למעלה