הולנד בלגיה

• פותח הנושא shk
  • פורסם בתאריך

shk

New member
הולנד בלגיה ../images/Emo53.gif

באמצע הלילה צץ לנו רעיון לטוס להולנד בלגיה. קראתי במאמרים וקצת חיפשתי מסביב, ו'הלכתי לאיבוד'. הרעיון הוא - זוג (25), לנסיעה לא ארוכה של 5-6 ימים, נניח ראשון עד שישי. לטיול תיירים. (הסתכלנו גם על קבוצות מאורגנות, אבל : 1. ברוב המקרים מוסיפים את צרפת, ומיותר לנו. 2. המינימום שהם מציעים זה לשמונה ימים, וזה ארוך לנו. 3. הם י-ק-ר-י-ם
) הכי בוער לנו כרגע זה השאלות הטכניות : מה הדרך הנכונה לקנות כרטיסי טיסה לטיול כזה? ה"נופשונים" של שלם וטוס הם ל-3 ימים, וזה מעט מדי. יש בכלל אפשרות לטיול כזה בעוד כ-3 שבועות, או שהתעוררנו מאוחר מדי? איך מוצאים איפה להתאכסן (אני מניחה שבאמסטרדם ובאנטוורפן) בהנחה שאנחנו מעוניינים במלון, ולא כפר נופש? אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאפשר יהיה לתייר בכל בתחבורה ציבורית. יש לנו אפשרות לשכור רכב, אבל מפחיד לנהוג בכבישים לא מוכרים, במיוחד שרוצים רק להנות בלי להתאמץ. מה ההמלצות שלכם? אם תעזרו לנו - נמשיך לתכנן איתכם את הטיול. מתחייבים להעלות אח"כ למאמרים מסלול מדויק כולל הכל.
תודה מראש.

shk

New member
אופססססס....

גיליתי שממש בהמשך העמוד יש המלצה לשני מלונות באמסטרדם, אז קבלו ביטול לשאלה הזאת... במקום זה עוד כמה קושיות : אם עוד לא חידשתי דרכון, אני אספיק? נראה לכם בכלל הגיוני הרעיון שלנו? נשמח לשמוע כל דיעה. נראה לי שנקנה את הספר של יונית הולנד-בלגיה, למרות שאנחנו ממש לא ילדים, אלא אם תמליצו על מדריך אחר שכדאי לקנות. טוב, אחרי התשובות נהיה חכמים יותר ונתחיל לתכנן. (בנתיים ראיתי שהולכים לארמון, לתערוכת פרחים, לטחנות רוח, ולבית אנה פרנק, נכון?) שייך שנתחפש לילדים ונלך לאחד מהפארקים?

nitsansh

New member
החלפת דרכון או הארכת תוקף?

במקרה השני, אפשר לעשות את זה מיידית (זה רק ענין של מדבקה). במקרה הראשון, זה יקח מקסימום שבוע. אני לא מכיר מקרוב את הספר של יונית, אבל הבנתי שהוא מיועד לקצרי רגליים והוריהם...

anythinggoes

New member
הולנד בלגיה

ראשית, אין לכם מה לפחד מלנהוג בארופה. שכירת רכב לשני אנשים לא תעלה הרבה יותר (ואולי אף פחות) מרכבות. אני ממליץ לבלות כיומיים שלושה באמסטרדם בלי מכונית ולהשכיר רכב לשאר הימים. מאידך גיסא, ניתן להעביר יופי של טיול של חמישה שישה ימים גם בלי מכונית. תחבורה ציבורית תגביל אתכם במקצת לערים אבל במסגרת מגבלות הזמן שלכם זו לא קריטי. אני מציע יומיים שלושה באמסטרדם (ספר מומלץ מדריך TIME OUT) ושלושה ארבעה ימים בסה"כ בבריסל, אנטורפן, גנט וברוז'. אם זה יותר מדי דחוס, אפשר לותר על אנטוורפן. כשתתגבשו על המסלול נוכל המשיך בדיאלוג

אורניהו

New member
יש לי הצעה,אחלה הצעה

טוסו לבלגיה..שדה התעופה לוקחים את הרכב השכור ומטיילים בסביבת המערות ההן[נטיפים]ואחר כך ברוז' ואחר כך חופי מערב הארץ[כמה יפה שם]כעת..עלו עם הרכב על המעבורת להולנד..והולנד מחכה לכם בכל יופיה ואופיה המיוחד. הנהיגה קלי קלות..ממזרחה על התעלות וממערבה של הארץ בואכה 'דן הלדר' בצפונה ומעבר ויהיה לכם אחלה טיול.

ההצעה שלי שונה.

קחו טיסת בריסל איירליינס שנוחתת עם בוקר בבריסל. תצאו משם גנט וברוז , אפשר רכבת /אוטובוס/גם רכב די פשוט. החנייה יקרה. אם בריסל היא הציר אז לצד השני יש את מאסטריכט (דרך ליאז') כבר בהולנד ( עיר בנויה לטיול של 5 שעות ממש חמודה) ומשם תמשיכו, לדן האג ואמסטרדם. הנסיעה בכבישים ועצירה בכפרים, היא החוויה. אני אחרי הצבא עשיתי את זה בקמפינג.האדמה רכה ומתנקזת טוב גם כשיש גשם בלילה. הייתי בקיץ. יש הרבה אתרים וBB מחוץ לערים. ואז אם רק בחצי מהלילות יש הוצאות על מלון אפשר למשוך עוד יומיים בטיול.

למעלה