הולך לקנות מחשב IBM יד שניה וצריך עזרה

Beetlejuice68

New member
הולך לקנות מחשב IBM יד שניה וצריך עזרה

אחרי שעשיתי סקר והתאמתי את עצמי לצרכים שלי וראיתי מספר דגמים אני החלטי כי אני הולך לקנות IBM X60S הוא מתאים לצרכים שלי במידות הקטנות יש בו את כל מה שאני צריך ממחשב נייד והניידות מירבית אין כונן תקליטורים שעדיף שכך. ההחלטה היא סופית אבל אני חושב ללכת על הכיוון של היד שניה מצאתי ב2300 שקל במחשב מהדגם הנ"ל עם חלונות XP PRO מעבד 1.6 וזכרון של גיגה אחד (מספיק לי, בעבר השתמשתי ב512 וגם זה הייה מעל ומעבר בXP) מה אתם אומרים לבדוק שבאים לקנות את המחשב ואיך לבדוק ומה לעשות תודה לעזורים.

יאיר B

New member
מה שאתה יכול לבדוק:

1. האם המחשב עדיין תחת אחריות? 2. בדוק חיצונית מה מצבו (סריטות, שברים). 3. מסך - יש קישור בטאגליין או בקישורי הפורום ל"תוכנה" שמאפשרת לבדוק פיקסלים מתים במסך. 4. זמן סוללה - אפשר לבדוק חלקי (להריץ אותו קצת). 5. מקלדת , עכבר - הכל עובד? 6. תקשיב לדיסקשיח כשהוא עובד - האם שומע נקישות? אם כן ברח, ימיו ספורים. 7. ציוד היקפי - תסתכל אם תקין (כבילה תקינה, חיבורי פלאגים). 8. בדוק שהמחשב מכיל את מה שהמוכר טוען שמכיל (מבחינת מפרט). אפשר להשתמש בתוכנות כמו אוורסט לצורך זה (כמובן להוריד מראש תוכנת התקנה ל-DOK ולהגיע מוכן). אם יש הבדלים, שאל את המוכר אם ביצע שינויים במחשב (תוספת זיכרון למשל). 9. והכי חשוב - תבקש לראות ניירות של המחשב. אתה לא רוצה לקנות מחשב גנוב...

למעלה