הודעת שר התחבורה: הארכת נסיעות החינם לתושבי שדרות והסביבה.

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member

התמונה נלקחה מדף הפייסבוק של השר.

נתנאל531

Well-known member
שוחד בחירות?

שוחד בחירות?
איך תוגדר 'התבססות הקו'? כאשר כולם יתרגלו שאין צורך לשלם?
&nbsp
נראה כמו בזבוז כספים לשווא, בור ללא תחתית. אם רוצים להוסיף סבסוד לתחבורה ציבורית בישראל, למה כל המשאבים רק בשדרות?

כלומר, הטבת החינם תינתן גם לנוסעים מנתיבות ואופקים?

אהה....כשתחנת אופקים תיפתח, כץ כבר לא יהיה שר תחבורה (הוא כבר אמר שהוא לא ירצה עוד קדנציה כשר תחבורה).
רק כדאי שרוביק דנילוביץ' כבר יתכונן, למקרה שגם תחנות נתיבות ואופקים יזכו בהטבה.
ואם לאחר שיפתחו תחנות נתיבות ואופקים תימשך ההטבה לשדרות, איזו סיבה יכולה למנוע את ההטבה גם מהן?
ואם כבר אז כבר אין שום סיבה שלא תינתן הטבת החינם גם לבאר שבע, "עד להתבססות והתארגנות הקו החדש".
ואם כבר נותנים חינם לבאר שבע בקו הזה, למה שלא יתנו גם בקו הראשי?
ואם כבר לבאר שבע, למה לא ללהבים-רהט וקרית גת?
ואם כבר אז למה לא לרמלה ולוד?
ומה עם נהריה ועכו?
והאם גם לכרמיאל, אחיהוד, בית שאן, עפולה, כפר ברוך וכפר יהושע תינתן הטבת חינם "עד להתבססות והתארגנות הקווים החדשים"?
ולמה לפסוח על ירושלים האומה?
ואולי גם לתחנות רעננה?
ולא לשכוח את תחנת ספיר בנתניה...

amit1270

New member

אהה....כשתחנת אופקים תיפתח, כץ כבר לא יהיה שר תחבורה (הוא כבר אמר שהוא לא ירצה עוד קדנציה כשר תחבורה).
רק כדאי שרוביק דנילוביץ' כבר יתכונן, למקרה שגם תחנות נתיבות ואופקים יזכו בהטבה.
ואם לאחר שיפתחו תחנות נתיבות ואופקים תימשך ההטבה לשדרות, איזו סיבה יכולה למנוע את ההטבה גם מהן?
ואם כבר אז כבר אין שום סיבה שלא תינתן הטבת החינם גם לבאר שבע, "עד להתבססות והתארגנות הקו החדש".
ואם כבר נותנים חינם לבאר שבע בקו הזה, למה שלא יתנו גם בקו הראשי?
ואם כבר לבאר שבע, למה לא ללהבים-רהט וקרית גת?
ואם כבר אז למה לא לרמלה ולוד?
ומה עם נהריה ועכו?
והאם גם לכרמיאל, אחיהוד, בית שאן, עפולה, כפר ברוך וכפר יהושע תינתן הטבת חינם "עד להתבססות והתארגנות הקווים החדשים"?
ולמה לפסוח על ירושלים האומה?
ואולי גם לתחנות רעננה?
ולא לשכוח את תחנת ספיר בנתניה...

orchilit

New member
במקרה הייתה היום הפגנה נגד השר/רכבת על הקישור הגרוע לעיר משם

(מהתחנה).

מה המפגינים רוצים? הסעות ספיישל חינם על חשבון המדינה מהבית

(מהתחנה).
מה המפגינים רוצים? הסעות ספיישל חינם על חשבון המדינה מהבית
לתחנת הרכבת וחזרה?
אם כבר, אז כבר...

איזה קישור גרוע? לשדרות יש אולי הקישור הכי טוב בארץ לתחנת

(מהתחנה).
איזה קישור גרוע? לשדרות יש אולי הקישור הכי טוב בארץ לתחנת
הרכבת שלה, ביחס לגודל העיר.

olli3

New member
מנהל
פאקינג שנה הם נוסעים בחינם על חשבון משלמי המיסים.

דורשים האחדת תעריפים לאוטובוס או שיחרימו את הרכבת. למה?
&nbsp
שנה נסעתם בחינ, אז בשנת 2015 תשלמו מחיר מלא, זה כאילו במשך שנתיים שילמתם חצי מחיר שהוא זול יותר מנסיעה באוטובוס.
&nbsp
גועל נפש אחד גדול, זה מוגזם לגמרי כבר כל העניין הזה.

זאת תופעה נפוצה בכלכלה ופוליטיקה: הזנב מכשכש בכלב.

דורשים האחדת תעריפים לאוטובוס או שיחרימו את הרכבת. למה?
&nbsp
שנה נסעתם בחינ, אז בשנת 2015 תשלמו מחיר מלא, זה כאילו במשך שנתיים שילמתם חצי מחיר שהוא זול יותר מנסיעה באוטובוס.
&nbsp
גועל נפש אחד גדול, זה מוגזם לגמרי כבר כל העניין הזה.
למה?
כי אמנם תושבי שדרות הם מעט, אבל כל אחד מרוויח מההטבה הרבה.
ושאר אזרחי המדינה - הם אמנם הרבה, אבל כל אחד מפסיד מההטבה לתושבי שדרות רק מעט.
ולכן לאף אחד, חוץ מתושבי שדרות, לא אכפת, וההטבה נשארת. אפשר למצוא עוד המון דוגמאות לבזבוז כספי ציבור מסיבה דומה.
&nbsp

olli3

New member
מנהל
ממש לא מדובר במעט תושבים, לא מדובר רק בשדרותים.

למה?
כי אמנם תושבי שדרות הם מעט, אבל כל אחד מרוויח מההטבה הרבה.
ושאר אזרחי המדינה - הם אמנם הרבה, אבל כל אחד מפסיד מההטבה לתושבי שדרות רק מעט.
ולכן לאף אחד, חוץ מתושבי שדרות, לא אכפת, וההטבה נשארת. אפשר למצוא עוד המון דוגמאות לבזבוז כספי ציבור מסיבה דומה.
&nbsp
מדובר גם בנתיבותים, באופקיסטים ובשאר תושבי המועצות האיזוריות שבאיזור. וגם כמובן בסטודנטים של המכללה הגדולה ביותר בישראל המונה כ-8000 סטודנטים.

ואתה רואה זעקה בציבור? כמה אנשים מודעים שזה נלקח להם מהכיס?

מדובר גם בנתיבותים, באופקיסטים ובשאר תושבי המועצות האיזוריות שבאיזור. וגם כמובן בסטודנטים של המכללה הגדולה ביותר בישראל המונה כ-8000 סטודנטים.

olli3

New member
מנהל
זה שהציבור מטומטם ועסוק רק באיך להרוויח עוד כסף כדי לגמור את

החודש, זה ידוע.
&nbsp
לאנשים אין באמת זמן לעשות סקרי שוק, לבדוק מה הכי משתלם, לשנות את חבילת האינטרנט, סלולאר, טלוויזיה, לבדוק עלויות של מוצרי מזון וכו'.
&nbsp
אז שהם יזעקו על משהו כזה?
&nbsp
מנגד, אני לא מבין את התושבים שרוצים את החינם הזה, לא נמאס להם להיות ה"מסכנים" האלו שהנה המדינה נותנת לנו הטבה כי מגיע לנו... לא נמאס להם לקבל את הלחם עוני הזה? עבורי זה כמו לקבץ נדבות.

לא התושבים צריכים להיות הכתובת לביקורת, אלא שר התחבורה שמנצל

החודש, זה ידוע.
&nbsp
לאנשים אין באמת זמן לעשות סקרי שוק, לבדוק מה הכי משתלם, לשנות את חבילת האינטרנט, סלולאר, טלוויזיה, לבדוק עלויות של מוצרי מזון וכו'.
&nbsp
&nbsp
מנגד, אני לא מבין את התושבים שרוצים את החינם הזה, לא נמאס להם להיות ה"מסכנים" האלו שהנה המדינה נותנת לנו הטבה כי מגיע לנו... לא נמאס להם לקבל את הלחם עוני הזה? עבורי זה כמו לקבץ נדבות.
לא התושבים צריכים להיות הכתובת לביקורת, אלא שר התחבורה שמנצל
לרעה סמכות ש(משום מה) יש לו.
במקום להגיע להסדר מוסכם וקבוע בין משרד התחבורה ומשרד האוצר על רפורמה כללית בתעריפי הנסיעות ברכבת, שר התחבורה בוחר בדרך הקלה ומנצל סמכות מוזרה שניתנה לו, מכיוון שתעריפי הנסיעה מתחנת שדרות לפי השיטה הקיימת לא מוצאים חן בעיניו.
אבל מכיוון שלשר כץ נותרה עוד תקופה קצרה מאוד במשרד התחבורה, יש להניח שההטבה הזו תחלוף מהעולם במהלך השנה הקרובה.

אני לא מבין, אתה מצפה מאנשים לסרב לקבל הטבה?

החודש, זה ידוע.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
"נותנים לך - תיקח" הוא משפט חכם ונכון בכל מצב. מי שמגיעה לו הטבה ולא מנצל אותה, הוא טיפש.
המקום היחיד שאליו אפשר להפנות טענות הוא משרד התחבורה וישראל כץ.

olli3

New member
מנהל
אני לא רואה הבדל בין ה3- אנשים שביקשו ממני 5 ש"ח לאוטובוס

"נותנים לך - תיקח" הוא משפט חכם ונכון בכל מצב. מי שמגיעה לו הטבה ולא מנצל אותה, הוא טיפש.
המקום היחיד שאליו אפשר להפנות טענות הוא משרד התחבורה וישראל כץ.
לפני שעתיים במרכזית ת"א, כל אחד ביקש 5 ש"ח, נגמרו הימים של יש לך שקל לטיזנאבי... לבין מי שמקבל את נסיעות החינם.
&nbsp
מי שמקבל את ההטבה מצטייר כמסכן, כאחד שנותים לו, שעוזרים לו... ומי שמבקש נסיעה ברכבת חינם, זה אותו הדבר כמו לעבור בין אנשים בתחנה המרכזית ולבקש כמה שקלים כדי להגיע למקום כזה או אחר. בשני המקרים האזרחים יממנו לך את נסיעות החינם האלו.
&nbsp
ומה יהיה בעוד חודשיים בפברואר כשתחנת נתיבות תיפתח? גם היא תהיה בחינם כי לתושבי נתיבות גם ככה כיום יש נסיעות חינם מתחנת שדרות...
&nbsp
ובאוגוסט? אם המתכונת הזאת תמשיך (וכבר הובטח בפברואר 2014 שבמאי 2014 תעריפי הרכבת והאוטובוס יאוחדו בכל הארץ...) אז בטח באוגוסט 2015 זה כבר יקרה, לא? לא נראה לי... ובאוגוסט 2015 הרכבת תגיע גם לבאר שבע ותושבי שדרו, נתיבות ויישובי האיזור יוכלו להגיע בחינם ליעד הרבה יותר משמעותי להם - באר שבע. ואז גם קווי מטרופולין יפגעו מכך ואלו כידוע כספי מדינה, מטרופולין לא מרוויחה כסף על הנסיעות האלו, המדינה מרוויחה.
&nbsp
אני לא הייתי מוכן לקבל חינם על חשבון מישהו אחר. זה מרגיש לי כמו שחבר יזמין אותי כל הזמן לארוחות, יציאות והכל על חשבונו כל הזמן. זה מרגיש רע.

הם לא מבקשים בחינם. הם מבקשים מחיר יותר נמוך וזה לא דבר חדש

לפני שעתיים במרכזית ת"א, כל אחד ביקש 5 ש"ח, נגמרו הימים של יש לך שקל לטיזנאבי... לבין מי שמקבל את נסיעות החינם.
&nbsp
מי שמקבל את ההטבה מצטייר כמסכן, כאחד שנותים לו, שעוזרים לו... ומי שמבקש נסיעה ברכבת חינם, זה אותו הדבר כמו לעבור בין אנשים בתחנה המרכזית ולבקש כמה שקלים כדי להגיע למקום כזה או אחר. בשני המקרים האזרחים יממנו לך את נסיעות החינם האלו.
&nbsp
ומה יהיה בעוד חודשיים בפברואר כשתחנת נתיבות תיפתח? גם היא תהיה בחינם כי לתושבי נתיבות גם ככה כיום יש נסיעות חינם מתחנת שדרות...
&nbsp
ובאוגוסט? אם המתכונת הזאת תמשיך (וכבר הובטח בפברואר 2014 שבמאי 2014 תעריפי הרכבת והאוטובוס יאוחדו בכל הארץ...) אז בטח באוגוסט 2015 זה כבר יקרה, לא? לא נראה לי... ובאוגוסט 2015 הרכבת תגיע גם לבאר שבע ותושבי שדרו, נתיבות ויישובי האיזור יוכלו להגיע בחינם ליעד הרבה יותר משמעותי להם - באר שבע. ואז גם קווי מטרופולין יפגעו מכך ואלו כידוע כספי מדינה, מטרופולין לא מרוויחה כסף על הנסיעות האלו, המדינה מרוויחה.
&nbsp
אני לא הייתי מוכן לקבל חינם על חשבון מישהו אחר. זה מרגיש לי כמו שחבר יזמין אותי כל הזמן לארוחות, יציאות והכל על חשבונו כל הזמן. זה מרגיש רע.
הם לא מבקשים בחינם. הם מבקשים מחיר יותר נמוך וזה לא דבר חדש
שחלק מהמחירים ברכבת מאוד מוגזמים.
אבל מכיוון ששר התחבורה לא יכול לקבוע מחיר ללא הסכמת הרכבת ומשרד האוצר ולא יכול לשבש את כל מערך התעריפים ברכבת, הוא בוחר לנצל סמכות שיש לו להעניק הטבה של נסיעות חינם תוך כדי מתן התירוץ של התבססות הקו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה