הודעת שר התחבורה: הארכת נסיעות החינם לתושבי שדרות והסביבה.

מצב
הנושא נעול.

olli3

New member
מנהל
הם דרשו האחדת תעריפים ואם לא, המשך החינם.

הם לא מבקשים בחינם. הם מבקשים מחיר יותר נמוך וזה לא דבר חדש
שחלק מהמחירים ברכבת מאוד מוגזמים.
אבל מכיוון ששר התחבורה לא יכול לקבוע מחיר ללא הסכמת הרכבת ומשרד האוצר ולא יכול לשבש את כל מערך התעריפים ברכבת, הוא בוחר לנצל סמכות שיש לו להעניק הטבה של נסיעות חינם תוך כדי מתן התירוץ של התבססות הקו.
הם דרשו האחדת תעריפים ואם לא, המשך החינם.

וואלה? אתה לא מקבל כלום על חשבון מישהו אחר?

אני לא רואה הבדל בין ה3- אנשים שביקשו ממני 5 ש"ח לאוטובוס
לפני שעתיים במרכזית ת"א, כל אחד ביקש 5 ש"ח, נגמרו הימים של יש לך שקל לטיזנאבי... לבין מי שמקבל את נסיעות החינם.
&nbsp
מי שמקבל את ההטבה מצטייר כמסכן, כאחד שנותים לו, שעוזרים לו... ומי שמבקש נסיעה ברכבת חינם, זה אותו הדבר כמו לעבור בין אנשים בתחנה המרכזית ולבקש כמה שקלים כדי להגיע למקום כזה או אחר. בשני המקרים האזרחים יממנו לך את נסיעות החינם האלו.
&nbsp
ומה יהיה בעוד חודשיים בפברואר כשתחנת נתיבות תיפתח? גם היא תהיה בחינם כי לתושבי נתיבות גם ככה כיום יש נסיעות חינם מתחנת שדרות...
&nbsp
ובאוגוסט? אם המתכונת הזאת תמשיך (וכבר הובטח בפברואר 2014 שבמאי 2014 תעריפי הרכבת והאוטובוס יאוחדו בכל הארץ...) אז בטח באוגוסט 2015 זה כבר יקרה, לא? לא נראה לי... ובאוגוסט 2015 הרכבת תגיע גם לבאר שבע ותושבי שדרו, נתיבות ויישובי האיזור יוכלו להגיע בחינם ליעד הרבה יותר משמעותי להם - באר שבע. ואז גם קווי מטרופולין יפגעו מכך ואלו כידוע כספי מדינה, מטרופולין לא מרוויחה כסף על הנסיעות האלו, המדינה מרוויחה.
&nbsp
אני לא הייתי מוכן לקבל חינם על חשבון מישהו אחר. זה מרגיש לי כמו שחבר יזמין אותי כל הזמן לארוחות, יציאות והכל על חשבונו כל הזמן. זה מרגיש רע.
כל הטבה שהמדינה נותנת היא על חשבון מישהו אחר. בין אם זה דמי אבטלה, קצבה מהביטוח הלאומי, כל הטבה שניתנת לחיילים וסטודנטים כמו תחבורה וכניסה לאתרי תיירות, וכל דבר אחר שהמדינה מסבסדת.
אתה חושב שזה לא צודק? זכותך. אבל אתה לא קובע. ההטבה מגיעה לתושבי שדרות כי זה מה שהמדינה החליטה. זה מוסרי ונכון לנצל את ההטבה הזאת, כי זה מה שהמדינה החליטה. כמו שמוסרי ונכון לנצל דמי אבטלה גם אם אתה לא חשוב שהם מגיעים לך. כמו שמוסרי ונכון לקבל קיצבת זקנה מהמדינה גם אם אתה קפיטליסט קיצוני. כמו שמוסרי ונכון להיכנס חינם לגנים לאומיים גם אם אתה חייל שלא חושב שחיילים צריכים לקבל הטבות כאלה.

לא המדינה החליטה

כל הטבה שהמדינה נותנת היא על חשבון מישהו אחר. בין אם זה דמי אבטלה, קצבה מהביטוח הלאומי, כל הטבה שניתנת לחיילים וסטודנטים כמו תחבורה וכניסה לאתרי תיירות, וכל דבר אחר שהמדינה מסבסדת.
אתה חושב שזה לא צודק? זכותך. אבל אתה לא קובע. ההטבה מגיעה לתושבי שדרות כי זה מה שהמדינה החליטה. זה מוסרי ונכון לנצל את ההטבה הזאת, כי זה מה שהמדינה החליטה. כמו שמוסרי ונכון לנצל דמי אבטלה גם אם אתה לא חשוב שהם מגיעים לך. כמו שמוסרי ונכון לקבל קיצבת זקנה מהמדינה גם אם אתה קפיטליסט קיצוני. כמו שמוסרי ונכון להיכנס חינם לגנים לאומיים גם אם אתה חייל שלא חושב שחיילים צריכים לקבל הטבות כאלה.
לא המדינה החליטה
הממשלה לא החליטה
הכנסת לא החליטה,
זו החלטה אישית של שר התחבורה.
הטבות כאלה בדרך כלל מצריכות לפחות החלטת ממשלה ובהרבה מקרים גם אישור של הכנסת.
כאן יש איזושהי פירצה שמקנה לשר התחבורה סמכות לתת הטבה כזו בהחלטה אישית שלו.
ושר התחבורה בוחר לנצל (לרעה) את הסמכות הזו.

מה ההבדל? שר התחבורה הוא הרשות המבצעת והוא החליט,

לא המדינה החליטה
הממשלה לא החליטה
הכנסת לא החליטה,
זו החלטה אישית של שר התחבורה.
הטבות כאלה בדרך כלל מצריכות לפחות החלטת ממשלה ובהרבה מקרים גם אישור של הכנסת.
כאן יש איזושהי פירצה שמקנה לשר התחבורה סמכות לתת הטבה כזו בהחלטה אישית שלו.
ושר התחבורה בוחר לנצל (לרעה) את הסמכות הזו.
מה ההבדל? שר התחבורה הוא הרשות המבצעת והוא החליט,
כלומר המדינה החליטה.

olli3

New member
מנהל
אתה נדבקת לשדרות, ההטבה אינה רק לשדרותים!

זה בניגוד לשאר הדברים לא היה עובר בג"צ, כי אחרת כל תחנת רכבת חדשה שנפתחת צריכה לזכות שנה שלמה בחינם את תושבי האיזור.
&nbsp
זו בדיוק ההקבלה הנכונה.
&nbsp
יש הבדל בין מתן הטבות חינם למען עידוד ההתיישבות באיזור גיאוגרפי לבין סתם לתת הטבת חינם לתושבים מסויימים בגלל פוליטיקה מסריחה.
&nbsp
המדינה החליטה לממן אוטובוסים לחיילים בצורה רחבה יותר ולא רק מביתם לבסיס וחזרה כמו החזרי נסיעות לכל דבר ועניין שמקבלים ממעסיק, על מנת שחיילים לא יחטפו בטרמפים.
&nbsp
ולכל דבר שתציג ואין לי כח לפרט יש סיבות הגיוניות מאחוריהן. אבל להטבה של חינם במשך שנה לתושבי 3 ערים ומועצות איזוריות בסביבה (מלבד מועצת חוף אשקלון שחלק מישוביה קרובים מאד לתחנת הרכבת בשדרות), אין שום בסיס הגיוני.
&nbsp
האריכו בשל צוק איתן? למה תושבי יד מרדכי לא חטפו על ימין ועל שמאל? למה להם לא מגיעה הטבת חינם ברכבת? למה תושבי אשקלון ואשדוד לא חטפו כהוגן? חטפו באבו אבואה. קיבלו משהו בהקשר של רכבת? נאדה. אז כל פעם מצאו תירוץ אחר כדי להסתיר את העניין שהתושבים דורשים האחדת תעריפים או שהחינם ימשיך.

שוב, זה לא משנה אם יש סיבה הגיונית או לא.

זה בניגוד לשאר הדברים לא היה עובר בג"צ, כי אחרת כל תחנת רכבת חדשה שנפתחת צריכה לזכות שנה שלמה בחינם את תושבי האיזור.
&nbsp
זו בדיוק ההקבלה הנכונה.
&nbsp
יש הבדל בין מתן הטבות חינם למען עידוד ההתיישבות באיזור גיאוגרפי לבין סתם לתת הטבת חינם לתושבים מסויימים בגלל פוליטיקה מסריחה.
&nbsp
המדינה החליטה לממן אוטובוסים לחיילים בצורה רחבה יותר ולא רק מביתם לבסיס וחזרה כמו החזרי נסיעות לכל דבר ועניין שמקבלים ממעסיק, על מנת שחיילים לא יחטפו בטרמפים.
&nbsp
ולכל דבר שתציג ואין לי כח לפרט יש סיבות הגיוניות מאחוריהן. אבל להטבה של חינם במשך שנה לתושבי 3 ערים ומועצות איזוריות בסביבה (מלבד מועצת חוף אשקלון שחלק מישוביה קרובים מאד לתחנת הרכבת בשדרות), אין שום בסיס הגיוני.
&nbsp
האריכו בשל צוק איתן? למה תושבי יד מרדכי לא חטפו על ימין ועל שמאל? למה להם לא מגיעה הטבת חינם ברכבת? למה תושבי אשקלון ואשדוד לא חטפו כהוגן? חטפו באבו אבואה. קיבלו משהו בהקשר של רכבת? נאדה. אז כל פעם מצאו תירוץ אחר כדי להסתיר את העניין שהתושבים דורשים האחדת תעריפים או שהחינם ימשיך.
זאת ההחלטה של הרשות המבצעת, ולכן ההטבה מגיעה לתושבים. נ-ק-ו-ד-ה.
ואם אינך מסכים או חושב שאין היגיון (ובזה אני מסכים איתך), הטענות הן לרשות המבצעת.

olli3

New member
מנהל
ברור שהטענות כלפי איש אחד שמייצג את הריבונות

זאת ההחלטה של הרשות המבצעת, ולכן ההטבה מגיעה לתושבים. נ-ק-ו-ד-ה.
ואם אינך מסכים או חושב שאין היגיון (ובזה אני מסכים איתך), הטענות הן לרשות המבצעת.
אם כי כמו שאמר עמוד השדרה מדובר בפרצה שמהווה שימוש לרעה בסמכות.
&nbsp
אבל לי כתושב אם היו נותנים את זה, לא הייתי מקבל את זה בעין יפה והייתי יוצא כנגד זה. וזה לא טוב לתושבים בסופו של דבר כי זה רק מחזק את ההסתכלות עליהם כחלשים, ככאלו שצריכים לעזור להם. כי ככה זה נראה בעיני אנשים רבים ברחבי הארץ. טוב, נו, הם מסכנים שם, לפחות שיסעו בחינם ברכבת לת"א.
&nbsp
זה הכל.

alantan

New member
אתה אולי מקרה מיוחד, אבל רוב האנשים שאני מכיר, כולל אותי,

אם כי כמו שאמר עמוד השדרה מדובר בפרצה שמהווה שימוש לרעה בסמכות.
&nbsp
אבל לי כתושב אם היו נותנים את זה, לא הייתי מקבל את זה בעין יפה והייתי יוצא כנגד זה. וזה לא טוב לתושבים בסופו של דבר כי זה רק מחזק את ההסתכלות עליהם כחלשים, ככאלו שצריכים לעזור להם. כי ככה זה נראה בעיני אנשים רבים ברחבי הארץ. טוב, נו, הם מסכנים שם, לפחות שיסעו בחינם ברכבת לת"א.
&nbsp
זה הכל.
היו שמחים לקבל כל הטבה שניתנת. אם אתה גר בשדרות, אתה לא רואה את עצמך מסכן, אתה רואה את עצמך כתושב של עיר הנמצאת בחזית מול הטילים, שאינו זוכה לאפשרויות תעסוקה רבות באיזור, וכמו כל המדינה כולל רובם של תושבי גוש דן, מתאמץ לגמור את החודש.
&nbsp
אז הביטוי "אם נותנים לך תקח" בהחלט מקובל. אם מישהו למעלה החליט שמגיעה לך נסיעות חינם, אתה לא תתחיל לשאול את עצמך: "האם זה באמת מגיע לי?" 99% מהאנשים פשוט יחשבו שאם החליטו, אז כנראה שזה מוצדק. אני לא קורא לזה ניצול, אני קורא לזה התעלמות מהמציאות כשנוח לי לעשות כך, ואני חושב שזה טבעי מאוד. אני ממש לא חושב שזו בעיה מוסרית.
&nbsp
מי שצריך להפסיק את הדבר ההזוי הזה הוא שר התחבורה ואם לא הוא, אז שר האוצר בפועל.

ויכול להיות שאחרי הפריימריס בליכוד אותו אדם יכהן בשני

היו שמחים לקבל כל הטבה שניתנת. אם אתה גר בשדרות, אתה לא רואה את עצמך מסכן, אתה רואה את עצמך כתושב של עיר הנמצאת בחזית מול הטילים, שאינו זוכה לאפשרויות תעסוקה רבות באיזור, וכמו כל המדינה כולל רובם של תושבי גוש דן, מתאמץ לגמור את החודש.
&nbsp
אז הביטוי "אם נותנים לך תקח" בהחלט מקובל. אם מישהו למעלה החליט שמגיעה לך נסיעות חינם, אתה לא תתחיל לשאול את עצמך: "האם זה באמת מגיע לי?" 99% מהאנשים פשוט יחשבו שאם החליטו, אז כנראה שזה מוצדק. אני לא קורא לזה ניצול, אני קורא לזה התעלמות מהמציאות כשנוח לי לעשות כך, ואני חושב שזה טבעי מאוד. אני ממש לא חושב שזו בעיה מוסרית.
&nbsp
מי שצריך להפסיק את הדבר ההזוי הזה הוא שר התחבורה ואם לא הוא, אז שר האוצר בפועל.
ויכול להיות שאחרי הפריימריס בליכוד אותו אדם יכהן בשני
התפקידים.

alantan

New member

nOnAmE134

New member
אני מניח שיש גם תושבי הדרום שקוראים תגובתך הכועסת

פאקינג שנה הם נוסעים בחינם על חשבון משלמי המיסים.
דורשים האחדת תעריפים לאוטובוס או שיחרימו את הרכבת. למה?
&nbsp
שנה נסעתם בחינ, אז בשנת 2015 תשלמו מחיר מלא, זה כאילו במשך שנתיים שילמתם חצי מחיר שהוא זול יותר מנסיעה באוטובוס.
&nbsp
גועל נפש אחד גדול, זה מוגזם לגמרי כבר כל העניין הזה.
כמוני. למה להאשים אותנו על לא עוול בכפינו?

olli3

New member
מנהל
אני תושב באר שבע, לא רואה את הקשר.

כמוני. למה להאשים אותנו על לא עוול בכפינו?
אולי גם לי מגיע רכבת חינם כי האוטובוס זול ממנה בחצי (יותר מהפער שיש בשדרות בין האוטובוס לרכבת)?
&nbsp
אולי בכל מקום במדינת ישראל בו הרכבת יותר יקרה מאוטובוס, שזה בעצם 90% מהמקרים צריך לתת לתושבי האיזור נסיעות חינם ברכבת? זה נשמע לך הגיוני?
&nbsp
שנה שלמה נוסעים בחינם, כל 3 חודשים מאריכים וכל 3 חודשים מזדעקים וצועקים שיחירמו את הרכבת עקב המחיר ועקב קשרים פוליטיים של ראש עיריית שדרות עם שר התחבורה, השר נענה לבקשתו שוב ושוב ומאשר עוד 3 חודשים חינם.
&nbsp
זו כבר לא הטבה, זה לא לבסס שירות, זה פשוט לא תקין, זו שחיתות לשמה.

שחיתות, ועכשיו גם שוחד בחירות.

אולי גם לי מגיע רכבת חינם כי האוטובוס זול ממנה בחצי (יותר מהפער שיש בשדרות בין האוטובוס לרכבת)?
&nbsp
אולי בכל מקום במדינת ישראל בו הרכבת יותר יקרה מאוטובוס, שזה בעצם 90% מהמקרים צריך לתת לתושבי האיזור נסיעות חינם ברכבת? זה נשמע לך הגיוני?
&nbsp
שנה שלמה נוסעים בחינם, כל 3 חודשים מאריכים וכל 3 חודשים מזדעקים וצועקים שיחירמו את הרכבת עקב המחיר ועקב קשרים פוליטיים של ראש עיריית שדרות עם שר התחבורה, השר נענה לבקשתו שוב ושוב ומאשר עוד 3 חודשים חינם.
&nbsp
שחיתות, ועכשיו גם שוחד בחירות.

אבל מה אתה רוצה מהתושבים? שר התחבורה צריך לדעת לעמוד בלחצים

&nbsp
&nbsp
&nbsp
ובהרבה מקרים הוא יודע טוב מאוד לעמוד בלחצים.
התושבים לא צריכים לעשות את החישובים והשיקולים של המדינה.
האחריות למתן ההטבה הזו היא 100% של שר התחבורה והוא צריך לדעת להפסיק את ההטבה הזו.
אז מה אם התושבים מאיימים בהחרמה? אם הם באמת מתכוונים (והם כנראה לא יעמדו בכך לאורך זמן) שיחרימו...
מקסימום הרכבת תסגור את תחנת שדרות ותחסוך כסף.
כשהרכבת תדלג על התחנה ותיסע לנתיבות, אופקים ובאר שבע מבלי לעצור בשדרות, הגיבורים הגדולים של שדרות יתחננו מהר מאוד לפתוח מחדש את התחנה.

וגם לא ברורה ההכללה על התושבים.

ובהרבה מקרים הוא יודע טוב מאוד לעמוד בלחצים.
התושבים לא צריכים לעשות את החישובים והשיקולים של המדינה.
האחריות למתן ההטבה הזו היא 100% של שר התחבורה והוא צריך לדעת להפסיק את ההטבה הזו.
אז מה אם התושבים מאיימים בהחרמה? אם הם באמת מתכוונים (והם כנראה לא יעמדו בכך לאורך זמן) שיחרימו...
מקסימום הרכבת תסגור את תחנת שדרות ותחסוך כסף.
כשהרכבת תדלג על התחנה ותיסע לנתיבות, אופקים ובאר שבע מבלי לעצור בשדרות, הגיבורים הגדולים של שדרות יתחננו מהר מאוד לפתוח מחדש את התחנה.
אם מספר חד ספרתי של אנשים בשדרות מאיימים בחרם, צריך להשליך מזה על כל העיר? חסרים משוגעים וקיצוניים בכל עיר בארץ?

olli3

New member
מנהל
כן, רק כאלו שמגובים על ידי ארגונים שונים כמו 15 דקות למשל...

אם מספר חד ספרתי של אנשים בשדרות מאיימים בחרם, צריך להשליך מזה על כל העיר? חסרים משוגעים וקיצוניים בכל עיר בארץ?
וכמו מז"ח וכמו ראש העיר עצמו שבקשרים נפלאים עם השר, אז...
&nbsp
מז"ח פועלים בשת"פ מלא עם 15 דקות. 15 דקות דרשו את האחדת התעריפים או המשך הטבת החינם, ראש העיר גם תומך בכך.
&nbsp
וזה לא היה עניין של מספר חד ספרתי, גם לא דו ספרתי.וההחרמה גם בלי הצהרה הייתה מתבצעת, הרוב המוחלט לא היה ממשיך לנסוע כי העלות גבוהה והתועלת מבחינת הזמן לא קיימת, זה אותו זמן נסיעה והאוטובוס הישיר אפילו קצת יותר מהיר אם אנחנו מסתכלים על תל אביב כיעד.
&nbsp
לאשקלון גם לא יקפצו על המציאה. גם הסטודנטים יחזרו להשתמש באוטובוסים, מוניות שירות וטרמפים יותר. כל זה ידוע, כל זה לא חדש.

אז שיחזרו להשתמש באוטובוסים, מוניות שירות וטרמפים

וכמו מז"ח וכמו ראש העיר עצמו שבקשרים נפלאים עם השר, אז...
&nbsp
מז"ח פועלים בשת"פ מלא עם 15 דקות. 15 דקות דרשו את האחדת התעריפים או המשך הטבת החינם, ראש העיר גם תומך בכך.
&nbsp
וזה לא היה עניין של מספר חד ספרתי, גם לא דו ספרתי.וההחרמה גם בלי הצהרה הייתה מתבצעת, הרוב המוחלט לא היה ממשיך לנסוע כי העלות גבוהה והתועלת מבחינת הזמן לא קיימת, זה אותו זמן נסיעה והאוטובוס הישיר אפילו קצת יותר מהיר אם אנחנו מסתכלים על תל אביב כיעד.
&nbsp
לאשקלון גם לא יקפצו על המציאה. גם הסטודנטים יחזרו להשתמש באוטובוסים, מוניות שירות וטרמפים יותר. כל זה ידוע, כל זה לא חדש.
בהסברים שלך אתה דווקא מצדיק את הדרישה לקבוע מחיר נמוך יותר לרכבת.
החשש מזה שיחזרו ליסוע באוטובוסים לא צריך לגרום לשר התחבורה להעניק הטבת חינם.
שילחם מול משרד האוצר לשנות את תעריפי הרכבת להגיוניים יותר.
אבל כנראה קל לו יותר לתת נסיעות חינם.

olli3

New member
מנהל
ברור שאני מצדיק את הדרישה אבל כדרישה ארצית.

בהסברים שלך אתה דווקא מצדיק את הדרישה לקבוע מחיר נמוך יותר לרכבת.
החשש מזה שיחזרו ליסוע באוטובוסים לא צריך לגרום לשר התחבורה להעניק הטבת חינם.
שילחם מול משרד האוצר לשנות את תעריפי הרכבת להגיוניים יותר.
אבל כנראה קל לו יותר לתת נסיעות חינם.
אבל כבר נהנתם משנה שלמה חינם, אז בשנת 2015 תשלמו מחיר מלא וכך יצא שעבור שנתיים של נסיעות קיבלתם 50% הנחה. וזה עדיין יותר זול מאוטובוס.
&nbsp
על התוכנית של האחדת התעריפים עובדים, זה לא שזה תקוע. זה יקרה, שאלה טובה מתי אבל זה יקרה. כמו שהמסלקה הארצית שכבר קיימת נכנסת לפעילות בהדרגה לחלקים שונים במדינה. אז גם אם בשנת 2016 הם עדיין ישלמו מחיר מלא, במשך 3 שנים זה יהיה מחיר שדיי זהה לאוטובוס.
&nbsp
וגם ככה ידוע כי המחירים לא ישוו לאוטובוס וכי יהיו מקומות לא מעטים שאם נניח רכבת עולה 30כיום ש"ח ואוטובוס 20 ש"ח, התעריף החדש באוטובוס וברכבת יהיה 24 ש"ח. ואז מה הם יצעקו שם? שהתעריפים התייקרו והם מחרימים את התחבורה הציבורית אלא אם כן יתנו להם את כל התחבורה הציבורית בחינם?

טשאפק 2

New member
יש לגיטימיות לדרישות בכל מיני רמות

אבל כבר נהנתם משנה שלמה חינם, אז בשנת 2015 תשלמו מחיר מלא וכך יצא שעבור שנתיים של נסיעות קיבלתם 50% הנחה. וזה עדיין יותר זול מאוטובוס.
&nbsp
על התוכנית של האחדת התעריפים עובדים, זה לא שזה תקוע. זה יקרה, שאלה טובה מתי אבל זה יקרה. כמו שהמסלקה הארצית שכבר קיימת נכנסת לפעילות בהדרגה לחלקים שונים במדינה. אז גם אם בשנת 2016 הם עדיין ישלמו מחיר מלא, במשך 3 שנים זה יהיה מחיר שדיי זהה לאוטובוס.
&nbsp
וגם ככה ידוע כי המחירים לא ישוו לאוטובוס וכי יהיו מקומות לא מעטים שאם נניח רכבת עולה 30כיום ש"ח ואוטובוס 20 ש"ח, התעריף החדש באוטובוס וברכבת יהיה 24 ש"ח. ואז מה הם יצעקו שם? שהתעריפים התייקרו והם מחרימים את התחבורה הציבורית אלא אם כן יתנו להם את כל התחבורה הציבורית בחינם?
לגיטימי שתושבי שדרות ידרשו השוואת תעריפים (ע"י הוזלת מחיר הרכבת) בקו לשדרות, ושתושבי חולון ידרשו דרישה דומה ביחס לקו לחולון.

ברמה מעל, לגיטימי שמשתמשי הרכבת בכלל ידרשו הוזלת מחירי הרכבת בכל הארץ.

ברמה מעל, לגיטימי שמשתמשי תחבורה ציבורית בכלל ידרשו סבסוד נרחב יותר של התחבורה הציבורית לצורותיה.

ברמה מעל, לגיטימי שהאזרחים כולם ידרשו הקצאה גדולה יותר לתשתיות אזרחיות בכלל.

לא כל דרישה צודקת, לא כל דרישה תיענה, אך כולן לגיטימיות בהחלט.

(אישית אגב אני בכלל לא חושב שהמחיר צריך להיות אחיד לרכבת ולאוטובוס, וגם לא חושב שמחירים גבוהים מדי היא הבעיה העיקרית של הרכבת).

כשמחיר נסיעה ברכבת גבוה פי 3-4 ממחיר נסיעה באוטובוס זו בהחלט

לגיטימי שתושבי שדרות ידרשו השוואת תעריפים (ע"י הוזלת מחיר הרכבת) בקו לשדרות, ושתושבי חולון ידרשו דרישה דומה ביחס לקו לחולון.

ברמה מעל, לגיטימי שמשתמשי הרכבת בכלל ידרשו הוזלת מחירי הרכבת בכל הארץ.

ברמה מעל, לגיטימי שמשתמשי תחבורה ציבורית בכלל ידרשו סבסוד נרחב יותר של התחבורה הציבורית לצורותיה.

ברמה מעל, לגיטימי שהאזרחים כולם ידרשו הקצאה גדולה יותר לתשתיות אזרחיות בכלל.

לא כל דרישה צודקת, לא כל דרישה תיענה, אך כולן לגיטימיות בהחלט.

(אישית אגב אני בכלל לא חושב שהמחיר צריך להיות אחיד לרכבת ולאוטובוס, וגם לא חושב שמחירים גבוהים מדי היא הבעיה העיקרית של הרכבת).
כשמחיר נסיעה ברכבת גבוה פי 3-4 ממחיר נסיעה באוטובוס זו בהחלט
בעיה מהותית.

מצב
הנושא נעול.
למעלה