הודעת הטרול האחרונה פה...

יNOT

New member
הודעת הטרול האחרונה פה...

לסיכום 3 שרשורים אחרונים שהיו פה בימים האחרונים, באחד מהם היה לי דיון די קולח עם המשתמש "הדופר",בקשר לבעייה שהמדינה מעלה בקשר לתעשיית ההיטק בארץ,את הבעייה עצמה אני חושב שהמאמר חילק לכמה תתי נושאים בעקיפין, הכשרה,היצע,ומשכורות. הפתרון שהוצע ע"י המשתמש הדופר הוא לייבא מהנדסים מחו"ל,וכדי שאני לא חלילה אצטט משהו לא נכון:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/308/182577221/עסקים_וקריירה/עבודה_בהיי-טק

השאלה היא אם אתם מסכימים עם הפתרון של "הדופר"?
או יש לכם יש פתרון אחר? (פתרונות לא כל כך הועלו בשרשור הרלוונטי,יותר רמיזות)
האם מסכימים בכלל שהמדינה צודקת, ויש בעייה בכלל בהייטק הישראלי? או שאוליי הבעייה היא אחרת מזו שהמדינה טוענת? או שהכל דבש?

selalerer

New member
אני חייב לציין שאני לא מסכים עם הנחת הבסיס.

בחיפוש עבודה האחרון שלי (לפי 10 חודשים) הרגשתי שהתהליכי גיוס רק נהיו ארוכים יותר ואף אחד לא הציע לי איזו משכורת מפתיעה לכיוון מעלה.
&nbsp
קיבלתי את הרושם שלאף אחד אין איזה מחסור נורא ושדחוף להם לגייס אנשים מנוסים.
&nbsp
כל הזמן אומרים את זה, אבל כשיצאתי לשוק ההתנהלות לא שיקפה את זה כלל.
&nbsp
הייתי מצפה, אם באמת יש כזה מחסור, שתהיה התפשרות על האיכות, תהליכי גיוס פחות מוקפדים, לחטוף את מי שמגיע לפני שייקחו לנו אותו או העלאה משמעותית של משכורות (או אלי הטבות אחרות, בשעות בתנאים וכו').
&nbsp
המצב הוא בדיוק הפוך. הליכי הגיוס קפדניים, מורכבים ובעיקר ארוכים. ככה לא נראה שוק במחסור.

hadooper

New member
לא הבנת? הסיבה שרוצים להציף את השוק איננה עקב מחסור

&nbsp
אלא עקב צרות עין גרידא והחשש, שמא בתוך עשור הבינה המלאכותית ומערכות המחשוב יביאו לאובדן של מקומות עבודה במשק במקצועות אחרים (מה שכבר אמרתי, לא יקרה להערכתי).
&nbsp
המחסור אינו באמת מורגש, כי הוא לא באמת קיים והוא רק מהווה תירוץ שמנסים לחלחל לנו בתודעה באמצעות ספינים תקשורתיים...
&nbsp
בארץ ישנה ירידה מהותית בחדשנות בשנתיים האחרונות, יותר ויותר סטרטאפים נמכרים לתאגידים גדולים, בעוד שאחרים חדשים כבר לא נפתחים במקומם. הרשות לחדשנות הינה גוף ממשלתי כושל ורופס.
&nbsp
ישראל כבר איננה סטרטאפ-ניישן וזה בכלל לא קשור לענייני כוח אדם אלא לעובדה שרוב היזמים כאן מגיעים מאותם עולמות ישנים של פרסום-אינטרנטי, סייבר ואבטחת מידע ולא מהעולמות החדשים של מציאות מדומה ו- IoT.

choo

Active member
יש לך נתונים לגבי ירידת קצב פתיחת חברות, או שאתה ממציא?

klemiki

New member
השוק בישראל חזק

אבל מתבגר.
כסף טיפש נעלם, כסף חכם נשאר.
פחות טכנולוגיה חדשה ולא מבוססת ויותר שימוש במה שעובד ומוכח כי הדברים נייהים יקרים.
&nbsp
השכר בארץ גבוהה מאוד, ולעומת זאת תהליכי הגבלה לעבודה היו שכונה... זה משתנה וזה לוו דווקא רע.
&nbsp
אני חושש שכוונה של הממשלה זה לתת נבוט לראש להייטק ״השמלאני״ (מה שלא בטוח נכון אבל זה התפיסה) להוריד שכר ולפזר אותו לכולם , בעיקר עי הגדלת המגזר הציבורי והעלאת מיסים לשכבות העליונות (הגבלת הפרשה לפניסה וביטול פטורים).

user32

Well-known member
מנהל
העלאת מיסים? פיזור שכר?

הממשלה הנוכחית והעומד בראשה הורידו מיסים בכל הזדמנות אפשרית ובמקביל קיצצו לכל מי שרק אפשר: למובטלים, בקצבאות ילדים, לנכים ואפילו אנשי הקבע נאלצו "לתרום" את חלקם.

לעומת זאת, פוליטיקאים כמו מרב מיכאלי, אילן גלאון, סתיו שפיר ואחרים דורשים תקציבי ענק לתמיכות באוכלוסיות כאלה ואחרות.

לא רוצה לנקוט עמדה פה מי צודק, אבל הממשלה מתנהגת כמו ממשלת ימין קלאסית.

לגבי שאר הדברים שכתבת: לא יודע איפה היית בשנות ה90 אבל הפתגם "פראיירים לא מתים" נשאר רלוונטי מתמיד. אנשים השקיעו מאות מליונים על אתר דוט קום כלשהו והיום אנשים משקיעים מאות מליונים על מטבע שסטארטאפ אנונימי "מנפיק" עלק.
ואין לי דבר נגד מטבעות ווירטואלים, אני חושב שזו טכנולוגיה ושיטה שבהחלט תתפוס אבל כמו שלא כל אתר מפגר הוא גוגל, כך לא כל אחד שעושה ICO מציע משהו אמיתי מאחורי ה"מטבעות" שהוא מוכר.
בשנות ה90 הגיוסים היו בנאסד"ק ואילו עכשיו הם נעשים בלחיצות יד בחדרים נוצצים. חוץ מזה, לא השתנה שום דבר.
נתראה פיצוץ הבא!

ipv6

Member
אני לא יודע מה איתך

אבל בשנתיים-שלוש האחרונות עליי גזרו : מס על הפקדות פנסיוניות (גם ביטוח אכ"ע נספר כשמסתכלים כמה אתה חורג מעל התקרה) מעבר לתקרה,
מס על פיצויי פיטורים מעבר לתקרה.

ומדברים הרבה זמן על ביטוח סיעודי בעלות של 1% תוספת למס הבריאות..
מאות שקלים מהנטו כל חודש..

מה בדיוק הורידו בשנתיים שלוש האחרונות?

user32

Well-known member
מנהל
מה שהורידו

קודם כל מס חברות. אמנם גם עלה קצת אבל בגדול יש ירידה ועכשיו בכלל יורד ל23% שזה הכני נמוך שהיה אי פעם.

בוטלו כמה מכסים ועלויות ייבוא. נדמה לי על נעלי ספורט וביגוד או משהו כזה.

בגדול, הדיבור הוא שכל פעם שיש עודף מיסים וזה קורה די הרבה, מנסים להוריד איזשהו מס ולא להגדיל את ההוצאה הציבורית. הרבה פעמים בניגוד לדעתו של בנק ישראל.
בינואר 2017 היתה הפחתת מס בצורה של ריווח המדרגות נדמה לי.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3693535,00.html

hadooper

New member
האנשים היחידים שזכו להפחתה הם הורים לילדים עד גיל 6.

&nbsp
בזכות תוכנית "נטו משפחה" כחלון, שכרגיל כמו כל התוכניות הפופוליסטיות שלו, גם היא מפלה בין "דם לדם" בחברה הישראלית.
&nbsp
שאר התוכניות הן "מחיר למשתכן", שנועדה לעכב את פיצוץ בועת הנדל"ן, באמצעות הורדת כמות התחלות הבניה ל0 מחוץ לתוכניות והטבות בדמות הנחה של מאות אלפי שקלים לזוגות צעירים עבור דירה. את הרווקים היחידים שמשום מה אינם חיים בזוגיות, הוא כמובן מפלה ומצדו שימשיכו להיות הומלסים ולגור ברחוב או אצל ההורים.

user32

Well-known member
מנהל
אולי. אבל קשה לטעון שהעלאת מיסים היא באגנ'דה שלהם

hadooper

New member
מסתבר היא כן, רק שזה תלוי לאיזה צד מגזר או אוכלוסיה אתה שייך

&nbsp
אם אתה גבר, חילוני, סטרייט, רווק, ממעמד הביניים הגבוה - אוכלים אותך מכל הכיוונים...
&nbsp
אם אתה מתנחל, או אברך, או אישה, או עובד מדינה, או בעל פנסיה תקציבית, או אתיופי - כנראה שתקבל הטבות שלא מקבלים אחרים ותהנה מכספם, בין אם בדמות הפחתה במסים או ריבית משכנתא נמוכה יותר, או גיל פרישה נמוך יותר וכד'...
&nbsp
בקיצור, כמו שאמר בג"ץ - אפליה בין דם לדם...

ipv6

Member
תמיד לוקחים מה"עשירים"

שזה אומר גזרות שרלוונטיות לבעלי שכר 32+ ומחזירים לכולם (מע"מ \ בלו וכו').
אם אתה עובד היי טק שמרוויח בקצה הגבוה של הסקאלה, הממשלה הזאת לא עושה איתך חסד..

קשה לי מאד לקרוא לממשלה שמקטינה לי את הנטו (יותר נכון מקטינה את העליה שלו בגלל גידול של הברוטו) בצורה שאני ממש רואה בעין, קפיטליסטית \ ימנית.

יבגניי34

New member
הוא טען שיש אי-שוויון סקטורילי בנטל המס שאינו נגזר מרמת שכר

והביא לדוגמה את האפליה (״לטובה״) הבלתי מוסברת של זוגות נשואים עם ילדים.

hadooper

New member
אם אתה ממעמד הביניים - כנראה שרק יאיר לפיד יושיע אותך

&nbsp
רק אם יהיה ראש ממשלה (כך אני מקווה) ולא שר אוצר שכוחו הפוליטי מוגבל וידיו כבולות להסכמים קואליציוניים הזויים עם מושחתי הליכוד מהצד השני של הקואליציה...
&nbsp
כל השאר כולל מאיונים עליונים (שכר של 41K ומעלה), יהנו מכספך ואתה תמשיך לממן אותם + עוד כמה מגזרים באוכלוסיה שהורגלו להיות פרזיטים על חשבונך...
&nbsp
לכן מעולם לא הבנתי מדוע אתם הימנים טוענים שהנכם קפיטליסטים או ליברלים, כאשר אתם בדיוק ההיפך מכך עפ"י כל ההגדרות הידועות.

ipv6

Member
מאיון עליון זה הרבה הרבה הרבה יותר מ41 ברוטו

יש לא מעט אנשי היי טק שמרוויחים 41 ברוטו ומעלה (total compensation)..זה לא משהו נורא נדיר.

הפרבולה

New member
יש להניח שכל ממשלה תהיה כבולה להסכמים קואליציונים

גם ממשלת שמאל תהיה חייבת לשתף את החרדים בקואליציה ( לא סביר שהיא תצליח לקבל תמיכה מהרשימה המשותפת, או שיהיה לה מספיק מנדטים לשלוט לבד ).
וחוץ מזה ישראל נאלצת לממן מתקציבה הוצאות בטחוניות גדולות בגלל האיום הקיומי עלינו מצד הערבים שמסביבנו ובתוכינו שלא פסק לרגע מאז 48. אין מדינה בעולם שכל אזרח מחויב להקדיש 5 שנים מחייו לשירות בצבא.

hadooper

New member
אני הולך לציין עובדה נחוצה שתגרום שיתקפו אותי מכל הכיוונים..

&nbsp
האיום המהותי ביותר על עתיד המדינה כיום הוא קצב הילודה הגבוה.
אני לא קומוניסט, אבל במצבנו לא נותרה ברירה וחייבים להגביל כאן את הילודה כמו בסין.
&nbsp
זאת עובדה מוגמרת, שאם תעיז להביע בפומבי, השמאלנים יקראו לך "פשיסט", הימנים יקראו לך "קומוניסט ואנטי-ציוני" והדתיים יקראו לך "כופר" או "עוכר ישראל" (אולי חוץ מנטורי קרתא, מי יודע).
&nbsp
לגבי השירות הצבאי, צודק, הרי מישהו צריך להגן על הגורמים המשיחיסטים מחוץ לגבולות המדינה, בדרך-כלל מפני עצמם...

הפרבולה

New member
תלוי איזה ילודה

אם הריבוי הטבעי הוא של אוכלוסיה יצרנית ותורמת, ובנוסף אינה עויינת את המדינה והציונות אז אין שום איום קיומי על המדינה נהפוך הוא זה מחזק את הציונות.
&nbsp
הצבא מגן בעיקר על היהודים שבתוך הקו הירוק ( ערביי ישראל ברובם לא זקוקים להגנה של צה"ל הם גם תומכים באויב ), חישבת פעם מה העלות של הוצאות הבטחון כדי להגן על עוטף עזה, רק בנית החומה נגד המנהרות שבונים עכשיו עולה 4 מליארד שקל.
&nbsp
&nbsp

למעלה