הודעת הטרול האחרונה פה...

vinney

Well-known member
״ציונות״ זה קודם כל עצמאות מבוססת לאום

הנושא של אוגנדה נשקל ברצינות לחלוטין, לא כבדיחה של מישהו.
&nbsp
עצמאות מבוססת דת זאת לא ציונות. התנועה הציונית הייתה חילונית.

הפרבולה

New member
אבל צריך פיסת אדמה פיזית

כדי לממש את אותה עצמאות מבוססת לאום. נכון שזה לא מבוסס דת אבל למרות זאת המקום הזה נבחר ( ארץ ישראל ) בגלל הזיקה ההיסטורית \דתית של היהודים למקום הזה.זה המקום הכי מתאים להיות בית לאומי לעם היהודי.

vinney

Well-known member
את פיסת האדמה עליה נמצאת ההתנחלות שלך? לא, לא חייבים

הסתדרו גם בלעדיה.

הפרבולה

New member
אנחנו לא דנים מה הגבולות הרצויים אלה על המושג ציונות

וציונות זה קודם כל אדמה פיזית, הרים גבעות נחלים ועמקים- דונם ועוד דונם זה היה המוטו של מיסדי הציונות , זה מה שהיה חשוב לפני ערכים כמו דמוקרטיה שוויון שלום וכו פשוט התרחבות טריטוריאלית
אני מבין שקשה לך לקבל את ההגדרה הזאת של הציונות שבה מעורב המושג "אדמה" אחרי שטיפת מוח שמאלנית של שנים שאדמה זה לא דבר חשוב., וההקשר של "אדמה" עם ההתנחלויות.
&nbsp
&nbsp

vinney

Well-known member
אין לי מושג על מה אתה דן, כרגיל

אתה בעיקר דן עם עצמך.
&nbsp
ברור שקשה לי לקבל את ההגדרה הזאת, כי היא הגדרה אישית שלך, ולא ההגדרה של אף אחד אחר. אז קשה לי לקבל את זה כמו כל שטות אחרת שאתה פולט פה באופן די קבוע - אלה הזיות של חולה נפש, מתנחל, לא מציאות. למה שלא יהיה לי קשה לקבל?

הפרבולה

New member
זה לא הגדרה שלי, זה הגדרה של בנימין זאב הרצל

ואבות הציונות , ציונות זה קודם כל טריטוריה . השתלטות טריטוריאלית של הארץ.

אחר כך התווכחו מה צריכה להיות אופיה של המדינה - כמה סוציאליזם, כמה מעורבות דתית, כמה שעות יעבוד פועל ביום, צורת שלטון ועוד, ופה כבר התגלעו חילוקי דעות כצפוי אבל על הבסיס כולם הסכימו- קודם צריך פיסת אדמה בלי זה אין ציונות.

klemiki

New member
אין לי מה לומר

אתה פשוט פשיסט מטורף.
מכומך במדינה אחרת.
&nbsp
לפי מגילת העצמאות של המדינה שלך:
&nbsp
״...
תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות.
...״
&nbsp
הבנת ברוך?!
זכיות ערבי = זכיות יהודי.
&nbsp
פשיסט גמור.

הפרבולה

New member
במגילת העצמאות יש סתירות

אתה הבאתה את הקטע שנוח לך אבל הסעיף הראשון בעקרונות המדינה החדשה שלא הבאתה סותר את מה שבא אחריו.

מדינת ישראל תהא פתוחה לעלייה יהודית ולקיבוץ גלויות.

ואכן אין שוויון בין יהודים לערבים והדוגמה הבולטת זה חוק השבות שרק ליהודים מותר להתאזרח פה, יש אפליה בחוקי ההגירה למדינת ישראל על בסיס אתני.

מחברי מגילת העצמאות עשו פה כסת"ח וניסו לתפוס את כל העולמות עם סעיפים סותרים. מזכיר השמאל הציוני של ימינו, גם מדברים על צורך בשוויון עם האזרחים הערבים ומכנים את הימין גזען ופשיסט וגם מזהירים אותנו מהאפשרות הנוראה שתחת ריבונותינו יהיו יותר מידי ערבים ( סכנת המדינה הדו לאומית ).

הערבים לפחות לא קונים את הצביעות הזאת

BravoMan

Active member
אם אתה כזה חכם, תסביר לי למה לערביי ישראל יש פתור

גורף מהצבא?
למה לי בתור אזרח יהודי ששווה לאזרח ערבי לא היית זכות להחליט שאני לא מתגייס בגיל 18?
למה בניגוד לאותו אזרח ערבי שאני שווה לו אני לא יכול להחליט שלא בא לי ללכת למילואים בקרוב?
&nbsp
אתה יודע טוב מאוד לצעוק "פשיסט", אבל אין לך מושג מה הם חוקי המדינה שאתה חי בה ואיזה אי שוויון הם יוצרים פה, למרות מגילת העצמאות...

ipv6

Member
כי הצבא לא רוצה אותם (כקבוצה)

מתוך מחשבה שבמקרה של עימות עם מדינות ערב\פלשתינאים אתה לא יכול לבטוח בנאמנות שלהם. היית נותן נשק ואומר להלחם בחיזבאללה למשהו שכל יום יש בישוב שלו תהלוכות בעד החיזבאללה?

מאותה הסיבה רובם גם לא יכולים לקבל סיווג בטחוני שנדרש להמון תפקידים.

לדעתי זה לא מוסדר אגב בשום חוק.

אגב גם מתנחלים קיצוניים (בעיקר מיצהר ותפוח) זוכים לפטור דיי בקלות..

הם יכולים אגב להתנדב ויש מיעוט קטן של ערבים שכן מתגייסים

vinney

Well-known member

ראיתי איזו כתבה בטלויזיה בשבוע שעבר על לוחם ערבי בקרקל. יש גם ערבים ישראלים שמשרתים במשטרה, אגב, בתור שירות חובה.

user32

Well-known member
מנהל
הפיגועים לא עושים כזה רושם

אתה יכול להדרס או להדקר בצרפת או בברצלונה, בארה"ב אנשים אוגרים כמויות של נשק באופן חוקי ומדי פעם מישהו מחליט להשתמש בהם, בבלגיה ובשבדיה יש שכונות שמסוכן להכנס אליהם וכו'.
שבוע שעבר נסעתי ברכבת עם זוג תיירים אוסטרלים נוצרים מקווינסלנד שהתרגשו לנסוע לנצרת. לא הפסיקו להחמיא על הארץ היפה שלנו. לא יודע אם זה היה מתוך נימוס או התרשמות אמיתית. אולי תופעת "הדשא של השכן".

כך או כך, אני חושב שבעניין הפיגועים, הטבע האנושי הוא פשוט להתעלם ולהמשיך כרגיל. מתאמן איתי איזה קוריאני אחד בחדר כושר, אנשים מתעניינים איך זה לחיות תחת איום גרעיני ועל סיפו של מלחמת עולם. הוא מחייך ואומר שזה לא מורגש. לא שהם לא מודעים למצב ולא שהם לא קוראים עיתונים ועוקבים ברצינות אבל בסוף מושכים בכתפיים וממשיכים.
מבקרים שהגיעו לארץ תמיד אמרו לי שהפיגועים לא מדאיגים אותם ועל הטילים רובם אפילו לא יודעים. השנה הגיעו מספר שיא של כל הזמנים של תיירים לישראל אז כנראה שלא זה מה שיפחיד את המועמדים.

כמובן יכול להיות שאני טועה כי אני בעיקר פוגש את האנשים שכן הגיעו לארץ ולא את 8 מליארד האחרים...

bismark1

New member
מזכיר לי שלפני כמה שנים הייתי בקוריאה בזמן סבב איומים

והמהנדס המקומי שעבדתי איתו שאל אותי אם לא פחדתי להגיע, אמרתי לו: "כלבה, במטוטתא, אני מהמזרח התיכון" (טוב נו, בצורה קצת יותר מנומסת. אחרי הכל אתה לא רוצה להסתבך עם קוריאנים, ראית את הסרטי נקמה שלהם?)

אבל סה"כ סביר להניח שלעשורים של סיקור מתמשך של ישראל בתקשורת העולמית בהקשר של קונפליקט יש אימפקט תודעתי שמדינות אירופאיות, לדוגמא, לא סובלות ממנו.

klemiki

New member
הבעיה היא העומס האדיר של המיסים בארץ

לדוגמא: אתמול חידשתי רשיון לרכב.
3$. כן ... 3. לא 30 וחא 3000.
&nbsp
בארץ: 2400שח.
&nbsp
אתה מבין איזה שחיטה?
&nbsp
נחמד להיות תייר, אבל בתכלס אני זוכר את החיים בארץ כיקרים להחריד.

למעלה