כיצד אגרום לעשן להתפזר בצורה טובה

כך שהצל של הכיסאות יהיה ברור מאוד באויר? תודה מראש

התיעצות: עדשת מאקרו

שבת שלום, אני מקווה שאוכל לקבל כאן עצה. אני מעוניין לקנות עדשת מאקרו למצלמה שלי. אני מצלם בעיקר פרחים, ועד עכשיו צילמתי עם עדשה רגילה בתוספת פילטרים של קלוז-אפ (דיופטרים), או עם טבעת מהפכת. המצלמה החדשה שלי היא ניקון D70 והעדשה שיש לי איתה היא בקוטר של 67 מילימטר. אין טבעת מהפכת לקוטר כזה (לניקון) ואני לא שש להשתמש בדיופטרים כי נראה לי שהזוית הרחבה יכולה לעוות. וחוץ מזה - הגיע הזמן לעלות כיתה. הסתכלתי על מאקרו 105 של ניקון. היא נראית נפלאה, אבל אני חושש מאד מהמשקל. חשוב לי שהעדשה תהיה ארוכה כדי שאוכל לצלם גם חרקים מרחוק יחסית בלי להפחיד אותם. מה דעתכם? אשמח לשמוע עצות ורעיונות.

tirass

New member
מונחי צילום

שלום לכולם. אני זקוקה לעזרה בפענוח מונחים מתחום הצילום בקולנוע. לא מצאתי אותם במדריך המונחים לקולנוע 1.flash cut 2. flash match cut 3. Jump closer 4. Push out מישהו מכיר או יודע מה זה? תודה

rko21

New member
כשהמצלמה מזייפת....

מזה זמן שהתמונות שלי יוצאות לא חדות, כלומר יש כאילו ערפל בכל התמונות, לא רק אלה שצולמו בלונדון, גם היום, כאן, ביום שמש נהדר... מה יכולה להיות הסיבה לדעתכם? ניסיתי לשנות פרמטרים וכלום לא עזר... אגב, יש לי canon510 תודה רבקה

geostant

New member
180ממ של סיגמה

ממשקל אתה לא יכול לברוח DSLR עם ציוד איכותי אומר משקל די גדול

masterboy

New member
קשה להבין מה הבעיה

רצוי שנראה תמונה שמראה את הבעיה...

ran refael

New member
אולי את מצלמת מול השמש

ואולי ציפוי העדשה שלך לא טוב יכולים להיות המון סיבות לבעיה

geostant

New member
יחסית שכיח למצוא פטריות

ושאר מיני עובש במערכת האופטית, מה שגורם לתופעה המתוארת אבל זה ממש קשה לדעת בוודאות א. צריך לראות דוגמא ב. לקחת למעבדה לבדיקה מקיפה

rko21

New member
תודה על התשובות המהירות

הנה תמונה לדוגמא - כאילו אין לה עומק, היא לא מספיק רוויה... ברור שאפשר לתקן בפוטושופ, אך השאלה היא מה לעשות בשעת הצילום? רבקה

geostant

New member
כשעבדתי בפלורידה

והייתי יוצא לצלם טבע הייתי עובר מהמיזוג של הרכב החוצה לסאונה הרטובה (לחות של 97%) והייתי מקבל אדים על העדשה שהיו עוברים רק אחרי חימום העדשה (מה שלוקח כחצי שעה) לא יודע באיזה תנאים צולם, אבל זה גם יכול להיות התופעה בצילום הראשון ניתן לראות בבירור שהפינה הימנית למעלה אינה פגועה מה שבהחלט עשוי להיות עובש / פטריות

tirass

New member
נכון, אבל אולי מישהו יודע

אני נואשת, אני יורה לכל הכיוונים.

stotland

New member
אני היתי ממליץ על משהו אחר...

דבר ראשון ה 180 של סיגמה עולה הון! פשוט הון! (בערך 4600 ש"ח), אז אלה אם כן אתה בעל ממון אני היתי ממליץ ללכת על ה 105 של ניקון. הרבה מאוד אנשים מרוצים ממנה ,והתוצאות שלה נפלאות. כמו כן אם תרצה תמיד תוכל להוסיף לה טבעות הארכה לטווח נוסף. עוד דבר , יש לך גם את הסיגמה 105 המקבילה שהבנתי שהיא גם לא רעה. אז אלה אם כן יש לך איזה 4 אלפים להוציא אני היתי ממליץ על 105 ממ של ניקון. אם אתה רוצה אתה יכול לראות תמונות של אופיר פה _>> http://www.picshare.co.il/view_member.asp?id=247 הוא מצלם עם ניקון 105 ממ פלוס טבעות הארכה, אתה יכול לדבר איתו ולקבל עוד פרטים, הוא המומחה בעניין מקרו עם הניקון הזאת. בהצלחה ואם יש שאלות תשאל. אלכס

geostant

New member
יש לך טעות...

טבעות הארכה לא נותנות טווח, הן מאפשרות להתקרב יותר לאובייקט מה שלא ממש עוזר לצלם חרקים מרחוק לדוגמא להוסיף מכפיל 2 על עדשת 2.8 לא יהיה רע אבל גם לא יהיה טוב לי יש סיגמה 105ממ, העליתי אתמול צילומי פרחים שבוצעו איתה 4,600 שקל נחשב לזול מאוד לעדשה איכותית (והסיגמה 180 היא איכותית)

משקל או מרחק מהנושא?תצטרך להחליט

עדשת מקרו קצרה פירושה עדשה קלה אבל מרחק קצר מאוד מהנושא. 105 מ"מ = קצר. להפשך דיון אתה מוזמן לפורום הסיוע הטכני.

למעלה