הודעה מוקדמת

eizi21

New member
הודעה מוקדמת

שלום רב,
אני מועסק במקום העבודה הנוכחי קצת פחות מחודשיים,וע"פ החוק אני יודע שאם אני רוצה להתפטר,זה יום על כל חודש עבודה עד חצי שנה.
אולם בחוזה שלי רשום שאני צריך לתת חודש הודעה מוקדמת.
רציתי לשאול מה תופס? החוק או החוזה?,חוזה אישי למיטב ידיעתי אמור להטיב עם העובד..

בתודה מראש,

nogaash

New member
החוק גובר על חוזה אישי במקרה

שהחוזה האישי מרע עם העובד. כלומר, בחוזה אישי המעביד, כפי שכתבת, יכול רק להיטיב עם העובד מעבר למינימום הנדרש בחוק אך לא להרע עם העובד מתחת למינימום הנדרש בחוק, לדוגמא: החוק דורש לצבור מינימום 10 ימי חופשה בשנה למשרה מלאה בת חמישה ימים בשבוע, החוזה יהיה תקף במקרה שהמעביד היטיב עם העובד ונתן לו לדוגמא 15 ימי חופש בשנה, אבל החוק יהיה תקף במקרה שהמעביד הרע עם העובד והחתים אותו רק על 8 ימי חופש בשנה למשל... אותו עיקרון אמור לפעול גם על תקופת הודעה מוקדמת, המעביד יכול להיטיב עם העובד ולתת לו הודעה מוקדמת מעבר למינימום הנדרש בחוק במקרה של פיטורים אך לא להרע עם העובד ולהחתים אותו על התחייבות להודעה מוקדמת מעבר לנדרש בחוק במקרה של התפטרות.

nogaash

New member
פיספסת לגמרי את התשובה שלי!

במקרה שהמעביד מיטיב עם העובד בחוזה, הוא זה שתקף אך במקרה שהמעביד מרע עם העובד בחוזה, החוק הוא זה שתקף.

* להבטיח בחוזה תקופת הודעה מוקדמת ארוכה יותר מהמינימום הנדרש בחוק במקרה של פיטורים - זו הטבה ולכן החוזה תקף.

* לחייב בחוזה את העובד לתת הודעה מוקדמת ארוכה יותר מהמינימום הנדרש בחוק במקרה של התפטרות - זו הרעה ולכן החוק תקף.

למעלה