הודעה מועד ההורים המשלבים לגבי שילוב בקייטנות פסח

SMADAR55

New member
הודעה מועד ההורים המשלבים לגבי שילוב בקייטנות פסח

להורים שלום,

ברצוננו להזכיר לכם כי משרד החינוך מאשר לילדינו סיוע במהלך חופשות בית הספר - עם עדיפות לעבודת הסייע/ת המשלב/ת של ילדינו.
זאת בכפוף לכך שהעבודה מתבצעת במסגרת ציבורית מפוקחת של משרד החינוך ובאישורו, כגון קייטנה עירונית בגן/בית הספר.
לידיעתכם, העיריה אינה יכולה לכפות על הסייע/ת המשלב/ת של ילדכם לעבוד בחופש אם היא אינה מעוניינת בכך. במצב כזה תוצב לתפקיד סייעת אחרת ממאגר העירייה.

במידה והמסגרת הזאת אינה מתאימה לצרכים של ילדיכם, או שיש מסגרת אחרת שרצויה לכם, כגון קייטנת הספארי ברמת גן - פרטים בהמשך - נסו להציע לעיריה לאפשר לסייע/ת המשלב/ת לפעול במסגרת אחרת. יתכן שיהיה צורך בשכנוע ובתמיכה מבחוץ, כגון שליחת מכתבים עם העתק לפרויקט לתמיכה משפטית בשילוב של בית לורן (מצורף מכתב לדוגמא). אנא התארגנו בהקדם לקבלת אישור העיריה.

יש עיריות (כיום בודדות, אך רצוי להרגיל גם את העירייה שלכם לבקשות אלה) הנענות לבקשה להפעיל את הסייע/ת המשלב/ת בתכנית אישית במתקני העירייה. הספארי הוא דוגמא טובה לכך, כי הינו שייך לעירית רמת גן.
לצערנו, לא ידוע על עיריות שהסכימו לממן הסעות לספארי כך שההגעה והחזרה מהקייטנה היא באחריות ההורים, אך אם אתם מתארגנים עם הורים נוספים אפשר לעשות רוטציה בהסעות. אם זה מצבכם הועד מוכן לסייע לתווך ביניכם לצורך זה במידת האפשר, מאחר ואנו מעודדים היכרות ועזרה הדדית בין הורים מקומיים. איננו מבטיחים שנצליח בכך.

קייטנת הספארי מאפשרת לרשום ילד עם הסייע/ת המשלב/ת שלו ללא תשלום נוסף. אם אתם מעוניינים באפשרות זו יש לפנות לאחראית על הנושא - אינה, באלו"ט. במקביל, ניתן להירשם לקייטנה ללא סיוע, וזאת דרך הספארי. זו מסגרת זמן קצרה (שבוע אחד, עד הצהרים) וילדים שאין להם קשיים בולטים שנהנים מפעילות מסוג זה יכולים להשתלב בה (רוב המדריכים רגילים לילדים מיוחדים בקייטנות אלה). תשקלו לשלוח ילד עם חבר מהכיתה - לזאת כדאי להתארגן ללא דיחוי. כמובן שאין זו המלצה גורפת והאחריות היא עליכם כהורים במידה ותנסו אפשרות זו.
עליכם לבדוק עם הספארי מהם הגילאים בקייטנה. יש לפעול בזריזות כי מספר המקומות אינו גדול והקבוצות מתמלאות במהירות.

במידה וידוע לכם על קייטנה "שוו" ברשות המקומית שלכם שמתאימה לילדים בשילוב יחידני - אנא עדכנו אותנו.

בהצלחה ומועדים לשמחה,
ועד ההורים המשלבים
 
למעלה