הודעה זו מופנית רק לחכמים מבינכם

חכם, רשע תם ושאינו יודע...

אבל מנסה לענות. ככה: מנסיון אישי שלי, אם את לא הולכת לצבא מתוך רצון לשרת ביחידה עם מקצוע מובנה -אין לך מה לחפש שם. אם את רוצה ללכת לצבא בשביל הכבוד האישי שלך -לא תמצאי שם הרבה כבוד. תכיני הרבה קפה, תדפיסי מכתבים, יצעקו עליך, לא יהיה לך למי לפנות (ח"נ זה שטויות), תיהי חשופה לניצול מיני ופגיעה מצד המפקדים חיילים ולא יהיה לך עם מי לדבר. מבחינה אידיאלית עדיף שרות לאומי, מאחר ושם את עושה הרבה יותר מבכל יחידה אחרת בצבא. יש לך אחראית שמופקדת עליך והיא לפעמים כמו אחות גדולה או אפילו אמא. יש לך תמיכה מהקהילה בה את משרתת ויש לך מסגרת שבה קל יותר לשמור על ערכים. אינני מדבר רק על בנות שומרות מצוות אלא על בנות בכלל (למי שאיננה שומרת מצוות יש את מסגרת "שלומית") זו איננה דעה אישית שלי אלא של חילות משוחררות ובנות שירות שדיברו איתי על הסוגיה הזו. עשיתי מספר שיחות עם בנות בכיתה י"ב והם אמרו לי שיש להם את אותה התלבטות, רובם בחרו להצהיר דת/מצפון ולעשות שירות לאומי. הם יודעות מה הם אומרות (אם את רוצה איי סי של אחת מהם את מוזמנת לשלוח לי מסר). ולסיום: מעטות החיילות שמשתחררות מצה"ל ואומרות: זו היתה חויה טובה, אני מרגישה מסופקת. רבות יוצאות מאוכזבות. בדוק. שבוע טוב, נתיב.

בוקר טוב../images/Emo42.gif

סברוש..זה תלוי באיזה תפקיד ישבצו אותך בצבא/ש"ל. יש לי הרבה חברות דתיות שהיו בצבא חלקן אפילו בתפקידים קרביים והרגישו סיפוק רב, ויש לי גם חברות שעשו ש"ל בתפקידים לא פחות חשובים ותרמו לא פחות. לדעתי זה תלוי בעיקר בך.. כיום אין כ"כ בעיה לבנות דתיות לשרת בצבא אבל קחי בחשבון שתמיד קל יותר בש"ל.. גם בש"ל את יכולה להיות "סתם" פקידה שמגישה קפה לבוסים בדיוק כמו בצבא..לכן תלוי מה תעשי בכל מקום. חוץ מזה,שאידיאלים זה עניין סובייקטיבי, כך שרק את יכולה להחליט מה יותר אידיאליסטי,צבא או ש"ל. ב-ה-צ-ל-ח-ה

theshahars

New member
העצה הכי טובה שיכול מישהו לתת לך...

זה להקשיב לעצמך ולדעת מה הכי טוב בשבילך. כי כל אחד שיעוץ לך עצה (זה עדיף או זה עדיף) ישלב בזה את מה שמתאים לו ואת מה שהוא חושב, ובטח לא יענה "בלי כל קשר לדת" כמו שביקשת. דברי עם בנות שעשו לאחרונה / עושות צבא. דברי, כעצתו של אריאל, עם בנים שעשו לאחרונה/ עושים צבא על חיילות בצבא. דברי עם בנות שעשו לאחרונה / עושות שירות לאומי. שאלי אותם על הדברים החשובים לך: שיהיה מעניין / קצר / שאהיה כל יום בבית / שתתרמי הכי הרבה / שתהני מדימוי חברתי מסויים / שתכירי אנשים חדשים / וכו' וכו' ורק את מכירה את עצמך ויודעת מה חשוב לך. אם חשוב לך לשמור על אווירה דתית, בררי את כל הדברים האלה גם. ואז, אחרי שיהיה לך את כל המידע הרלוונטי , תוכלי להחליט בעצמך מה הכי טוב לך. אם את רוצה, אני יכולה לספר לך על השירות שלי (צבא) ושל אחותי (לאומי) במסר. שתינו עשינו תפקידים מעניינים וחשובים, ואפילו מעט דומים... שיהיה לך בהצלחה בכל מקרה, שחר

היי

מה המצב? תאמיני לי בתור בחור דתי אני הייתי ממליץ לך ללכת לשרות לאומי! את יכולה להכיר שם הרבה חברות וזה ממש כיף!

טוב עזבווווו ככה או ככה

אני יודעת שלא משנה לאיפה אני אלך אני אתחרט שלא הלכתי למקום האחר, אז.. לא משנהה, נראה כבר מה יהיה. תודה לכולם על התגובות, לילה טוב:)

לא בטוח בכלל..

חוצמזה, ששכנה שלי עשתה גם צבא וגם ש"ל!!!!!!כמדומני שהיא דחתה את הצבא בשנה אחת ועשתה ש"ל, ואז התגייסה חצבא. אם כ"כ בא לך את יכולה לשרת ב2 המקומות:))השאלה אם יש לך זמן לזה

למעלה