הודעה זו מופנית רק לחכמים מבינכם

ARIEL GOLAN

New member
תשאלי

תשאלי כל חייל בצבא אם בנות בשרות הצבאי מועילות או מזיקות והוא יאמר לך שהם מועילות רק למטרות מין , אלה דברים קשים אבל זאת המציאות, ככל שתהיה עגומה

theshahars

New member
כל חייל יגיד לי את זה???

ורק למטרות מין???? אתה לא חושב שקצת הגזמת בגודל ההכללה שלך?? יש לא מעט חיילות שעושות תפקיד לא משמעותי בצבא. ויש לא מעט שעושות תפקיד לא מעניין (מצטערת, אבל מישהו צריך גם להקליד ולתייק). יש לא מעט חיילות שמקיימות יחסי מין מרצונן ויש, לצערנו, יותר מדיי חיילות שמוטרדות מינית על ידי מפקדים ועמיתים. אבל מכאן עד להגיד שבנות בצבא זה רק למין?? איפה אתה חי, בסרט פורנוגרפי??

ARIEL GOLAN

New member
המציאות

היא כזאת שהצבא הוא בית ספר למין הגדול בארץ אמנם הגזמתי שרק למטרות מין , אבל באופן עקרוני תהיה לה תחושת סיפוק יותר אם היא תקדם משפחות במצוקה ונוער חריג מאשר לתייק מסמכים. (ותסכימו אתי שיש אבטלה כבדה בצבא ובזמנו אהוד ברק רצה לצמצם את הצבא בשליש!!! וסליחה אם פגעתי)

נע מה

New member
טוב ממה שאני יודעת...

אני לצערי לא עשיתי לא את זה ולא את זה... שרצו לגייס אותי אני הייתי חילונית רחוקה מאוד לצערי, ופשוט אמרתי להם שאני לא רוצה להתגייס ואם כן אז קרוב לבית יום יום, טוב היה גם עודף בנות, וכולם קינאו בי שהוצאתי פרופיל רפואי כי זה לא היה בעיה בשבילי... היום שאני דתיה אמרו לי שחסכת וטוב שלא עשית. חברה שלי שירתה בקריה ואני עונה לך מתחת לתגובה של מייקי לקרייה אני לא מציעה לך ללכת! אני לא רוצה לענות לך בצורה בוטה מה הולך שם, ואני לא צריכה לשרת שם בשביל לדעת מה הולך שם, חברות שלי שירתו שם ואם כבר יום יום הביתה כבר עדיף שתעשי שירות לאומי.. יש לי חברה שהיה לה בוס צמוד שהיא היתה פקידה בקריה והוא הציק לה! אני מרשה לעצמי להגיד את זה, כי היא שתקה זה היה לפני הרבה שנים, והקריה היא מאוד גדולה קשה לי להאמין שידעו מי זה (שגם אני לא יודעת מי זה) לדעתי אם את רוצה לישון בבית אז שירות לאומי זה מתיש לנסוע לת"א ולחזור יום יום הן מגיעות מאוד מאוחר הביתה עם הנסיעות האלה. ושיהיה לך

לאונידס

Active member
תלוי מה את עומדת לעשות

את יכולה להיות מוכמת של חיל הים ולהגן על המדינה ממחבלים את יכולה להיות ביב"א בחיל האויר ולשלוט בטייסים את יכולה להיות אלחוטנית את כמובן יכולה גם להיות מדריכת טנקים או חיילת קרבית ואת יכולה להכין קפה בצבא למפקד או תה בש"ל לסבא חביב בבית חולים בגדול בצבא יש לך הרבה יותר אפשרויות לתרום, אבל רק אם תרצי.

זה העניין בדיוק

אני ממש לא רוצה להיות סתם אחת שתגיש קפה או שתתייק תיקים או עבודות משרדיות/ פקידותיות כאלה... אני רוצה משהו מאתגר, לא משעמם, משהו לא רגיל, שונה. בו אני ארגיש שאני עושה משו ולא סתם מצלמת דפים וכד'.. ומצד שני בשירות לאומי אני לא מעוניינת בעבודה עם ילדים (הבייביסיטרים שעשיתי חצי החיים שלי הספיק לי), או עם חולים (בתי חולים וכאלה..), או סתם שטויות אלא יותר בכיוון של ש"ל בביטחון כמו השב"כ מודיעין וכאלה.. השאלה היא איפה השירות יהיה יותר טוב (גם לי!!) -צבאי או לאומי?? (בשני המקרים אני מעוניינת באותם התחומים...)

יש לי שכנה שעשתה את השירות

הלאומי שלה בשב"ס, ואחרת שעשתה את השירות הלאומי שלה במשטרה. סליחה, היתה לי שכנה. זה היה במקום מגורי לפני החתונה. הבחירה תלויה בך.

חברה של אחי עשתה בשב"ס

ולפי מה שהבנתי ממנה הכל היה פקידותי.. נראה לי שבשב"כ/ המוסד יהיה יותר לא שגרתי.. אז מה אמרו לך השכנות על השירות שלהם? וכן אני יודעת שהבחירה שלי, ברור, הבעיה שאני לא יודעת להחליט, אני אפילו לא סגורה על השירות הלאומי עדיין...

אם ככה אז צבא

חברות שלי עשו ש"ל בשב"כ והתאכזבו. את עושה קורס הכשרה של כמה חודשים ולפי דבריהן, את מוצאת את עצמך בתפקיד פחות מאתגר ממה שחשבת. לעומת זאת, בחיל המודיעין בצבא, יש לך מגוון רחב יותר של אפשרויות.

תפקיד פחות מאתגר בהרבה?..

כי מן הסתם לא יתנו לי משו גדול או משו כזה אבל בכל זאת, פקידות וכזה? ואם כן לפחות זה יהיה מעניין, לא?...

לאונידס

Active member
תמיד תהיה איזושהי חוסר ודאות

בדרך כלל אם תנסי להתנדב לתפקידים מעניינים תגיעי אליהם (כמובן אם את מתאימה). יש עוד תפקידים רבים מעניינים כמו בחיל מודיעין. הצבא הוא חוויה מאוד מבגרת. את תעשי דברים שלא היית עושה, תפגשי אנשים משכבות אוכלוסיה שבאופן כללי לעולם לא תפגשי. את יכולה לשוחח עם אנשים בני 50 והם (וגם הן) יספרו לך בפירוט על השירות שהם עשו בגיל 20, זו אחת החוויות העוצמתיות ביותר שאדם חווה בימי חייו בניגוד לחברה החרדית החברה החילונית תביט עלייך בעין אוהדת יותר אם תספרי שעשית צבא ולא שירות לאומי. מצד שני תהיי מוכנה לכך שהחיים בצבא בדרך כלל יותר קשים מאשר בשירות לאומי. יש אופציה לש"ל במוסד (בשב"כ לא שמעתי על אופציה כזו) אבל מה את חושבת שתעשי שם? יצניחו אותך באיראן לחפש את רון ארד? דוקא שם יש סיכוי רב שתמצאי את עצמך בעבודה פקידותית. בגדול: הסיכוי לשירות טוב יותר הוא דוקא בצבא, גם מבחינת היכולת שלך לתרום וגם מה שאת תרוויחי לעצמך

יש אפשרות לש"ל בשב"כ (בדקתי..)

וברוררר שלא יתנו לי פקידים משמעותיים יותר מידי כמו "להצניח אותי באיראן לחפש את רון ארד".. אבל נראה לי ששם יהיה לי יותר מעניין וגם אם יהיו עבודות משרדיות זה לפחות תיוק תיקים מעניינים (יותר מעניינים מעבודות משרדיות במקומות אחרים לפחות..). איך שתסתכל עליי החברה החרדית או לחלופין החברה החילונית לא ממש מעניינת אותי, השאלה היא איך אני ארגיש (וזאת בדיוק הבעיה, אנ'לא יודעת...) אווווף הקיצר אני לא יודעת מה לעשות....

צורי80

New member
הכל תלוי

קודם כל מדוע את פוסלת תפקידים כמו עבודה עם ילדים יש המון ילדים שלא מקבלים חום בבית וזו הכתובת היחידה שלהם ובחזרה לשאלה אם את טיפוס שלא מושפע מהחברה (אינדבידואליסטית) ומציעים לך תפקיד מאוד משמעותי בצבא אז תוכלי לתרום יותר בצבא אולם רוב מוחלט של התפקידים בש"ל יותר תורמים לעם מאשר התפקידים המוצעים לחיילות מה עוד שאם את לא טיפוס שלא מושפע כלל מהחברה זה עשוי להיות מאוד קשה (ד"א לא רק לבנות אלא גם לבנים שלא מתגיסים במסלולים הדתיים לסוגיהם השונים)

אני פוסלת עבודות עם ילדים כי..

היה לי מספיק עם ילדים עם כל הבייביסיטרים שעשיתי ואני יודעת שעם ילדים אולי זה מאוד תורם והכל וכן הרבה ילדים זקוקים לחום ואהבה וכו' וכו' אבלל אני לא ממש אהנה שם (כן כן אני יודעת, אני אגואיסטית מה לעשות..) ואני גם לא חושבת שאני ממש אמצה את עצמי.. ו.. למה תפקידים בש"ל יותר תורמים לעם לדעתך?..

צורי80

New member
מניסיון

במהלך שרותי הצבאי נתקלתי בהמון תפקידים ששלחו אליהם חיילות (לאו דווקא פקידות ומכינות קפה למרות שזה נשמע טוב) ולמען האמת אני לא חושב שהם היו יותר מדי משמעותיים לא שלא היו צריכים אותם אבל אם אני משווה לתפקידים שהציעו לאחותי בש"ל אני חושב שבש"ל התפקידים היו הרבה יותר משמעותיים

א נ א ל

New member
אני הייתי בש"ל אבל הרבה חברות שלי

הין בצבא צבא זה תורם לידע שלך ולכיף שלך אני חושבת שמבחינת עצמך הרבה יותר כיף לך ולידע הכללי שלך אבל מבחינת התרומה למדינה לקהילה ולחברה שרות לאומי פי אלף יותר תורם השאלה מה את מעדפה...

למעלה