הוא לא משאיר טיפ - אני מתביישת

הוא לא משאיר טיפ - אני מתביישת

היי לחברי הפורום.
לפני שאתחיל חשוב לי שלא תבינו אותי לא נכון.
אני ממש לא מחפשת כסף אצל הגבר. לפי הכותרת או משהו, אני עובדת בעבודה מסודרת מאוד מכניסה וברוך ה' לא חסר וחשוב לי אצל הגבר האמת נטו האופי למרות שאני מאוד יפה אף פעם לא חיפשתי גבר עשיר הכי חשוב לי זה האופי והמידות של הבחור...
הסיפור עצמו

התחלתי לצאת עם גבר שדי מצא חן בעיני אך הבעיה שכל פעם שאנו
יוצאים למסעדות הוא אף פעם לא שם טיפ ואני די מתביישת
זה קרה פעם ראשונה אמרתי טוב בטח אין לו הפעם אבל זה חזר על עצמו .
ואני מאוד מתביישתת כי המלצרים די מסתכלים בעין לא יפה ואני באמת חושבת שמגיע להם טיפ כי הם עובדים נורא קשה ..

האמת שהוא עובד בעבודה מאוד מכניסה וזה מה שמשגע אותי שדווקא לא חסר לו
והוא לא נותן זה מראה על מידות מסוימות לפי דעתי.
חברה הציעה לי להעיר אבל אני חושבת שאין לי זכות להעיר על כסף שלא שלי
גם אני שמה לב שהוא תמיד לוקח את המנות הכי זולות וושאני לוקחת משהו שלא זול הוא עושה פרצוף ומציע לי את הדברים הזולים בתפריט אני יודעת שזה שטחי
אבל אני מאוד מפחדת ליפול על גבר עם יד קשה כי אני יודעת שהקשר הזה
יוביל לחתונה מהציפויות של שתינו ואני מפחדת להתחתן עם חסכן מדי .... כי חסכן מדי= קמצן

מה אתם אומרים ??

tzachy

New member
פעם שידכתי זוג שהבחורה סיפרה לי דבר דומה (היום הם נשואים+)

כלומר היא סיפרה לי אחרי כמה דייטים שהבחור שהכרתי לה, לא הציע אף פעם לשלם על שניהם, אלא תמיד רצה חצי-חצי. היא טענה שזה לא עניין של כסף אלא של ג'נטלמניות.

קשה (לי) לתת לך עצה רק על-סמך זה, אבל חסכנוּת (לא קמצנות...) היא לא תמיד תכונה רעה.
אני כמעט תמיד משאיר טיפ (רק אם מרגיזים אותי ממש, בשירות לא טוב, אני מוריד בטיפ), כך שאני מבין אותך, אבל יש שאומרים שדווקא אנשים עשירים הם חסכנים יותר ואולי -ולו רק קצת- זה קשור, הם משתדלים לא לבזבז איפה שלא צריך.

חשבת להשאיר את את הטיפ...?

זה גם נראה לי הכי נכון (אם הוא מזמין את הארוחה או ווטאבר) שאת תשאירי את הטיפ
וזה בלי שום קשר לפדיחות כי הוא לא משאיר
פדיחה שאת לא משאירה
לדעתי זה הכי פייר, וזה גם יחסוך לך את הפדיחות (מכל הכיוונים)
&nbsp
ואל תתחתני עם בנאדם שאת לא מכירה
הציפיות הן לא לחתונה, הציפיות צריכות להיות להכרות, חיבור תקשורת אהבה וכו'
אחרי שבונים אותן מקדשים את הזוגיות בחופה וקידושין

ayb1

Well-known member
מה שנכון לבניין לא נכון לבני אדם.שם זה עובד הפוך,קודם מכירים

רק אחר כך חותמים חוזה,גם זה לא תמיד,יש שבוחרים בכוונת מכוון לחיות בלי חוזה (נישואין).

תתפלא.

שהרי לשיטתך רוב הפעמים הבניין נהרס.
ובשיטתך השנייה הוא בכלל לא נבנה.

ga26

Member
כמה עניינים

- אני משאיר טיפ כי זה מקובל אבל אני לא מבין למה מגיע למלצר טיפ. הם מקבלים משכורת
- את כתבת שאת עובדת ומשתכרת יפה - למה שלא את תשאירי טיפ (אם לא לפחות תשלמי חלק מהתשלום או רחמנא ליצלן תזמיני אותו את
. האם השחלות שיש לך מפריעות לפעולה של להכניס יד לכיס?)
- לגבי הבחור, כבר יש אולם? הוא יודע על החתונה? את כותבת שאת יודעת שהקשר יוביל לחתונה. לא נראה לי שאת מכירה אותו מספיק כדי לכתוב את זה. אל תזדרזי כי בסופו של דבר כדאי לך לבדוק אם אכן אתם מתאימים ולא להתחתן כדי להתחתן ולסמן וי.
- לגבי חסחן-קמצן - בימינו חשוב להיות שקול בהוצאות. חשוב גם לא להיות קמצן יותר מידי. תנסי לבחון בסימנים כדי להיות בטוחה שאת לא טועה. ואולי בכל זאת כדאי לך לדבר איתו ולשאול. אגב אם הקשר מתקדם גם לפי צורת החיים, מה הוא קונה ומוציא על עצמו תוכלי לדעת כמה הוא מחושבה לטוב ולרע.

קמצנות זו מחלה נוראית

תבחרי ממנה כמו משדה קוצים!
אני אוהבת גברים מפנקים ששופכים כסף.
קמצנות מחליאה אותי.... תגידי לו- "לא בבית ספרנו מותק".

puma141

New member
"שופכים כסף"?

שלא יתלש לו העור בטעות........

*מזל שלא היית בשרשור מי משלם על הקפה*

ayb1

Well-known member
בואי נבחן את שאת אומרת אבל בשינוי ונבדוק את הצד הנשי

יוצאים לבלות ,למה שהצד הנשי לא ישלח את היד לכיס וישלם על כל הבילוי ?
מהיכן נובע הצפי שרק הגבר יממן זאת?
כאב ל-2 בנות בשנות ה-20+ הבהרתי להם שגם זאת היא אופציה.
מה דעתך?
מה עם החסכנות הנשית כאשר זה נוגע לכיס שלהן?

לא הבנתי איך את לא השארת טיפ

אם זה מביך אותך? (ובצדק).
ועכשיו בלי שום קשר, רק על הפרצופים וההצעה לקח משהו זול יותר הייתי בורחת - לא שלדעתי בדייטים ראשונים צריכים להזמין משהו יקר, אבל רק בגלל הפרצוף הייתי בורחת.

יש לי רעיון פיגוזי.

הזמנה לסיבוב בסופרמרקט
ולאחריו בישול משותף.
&nbsp
&nbsp
איזה כאב ראש זה מסעדה
והשרשורים על כך - עוד יותר.

NSW2

New member
אף פעם לא ברור לי איך

מעמד הביניים תמיד מצליח להסיק שאחריות כלכלית זה בהכרח אומר קמצנות.
חשבת שאולי הוא חושב לטווח הרחוק ויותר חשוב לו ליצור עצמאות כלכלית למשל מאשר סתם לשלם מחירים מופרחים במסעדות ?
משום מה לא שמעתי שמישהו אומר קמצנים על אנשים שבוכים על מחירי הקפה והקוטג'.
קמצנות מבחינתי זה אם יש לו כמה מיליונים של רווח בבנק והוא כבר לא צריך אפילו לעבוד והוא אוכל כל היום פיתה עם חומוס. וגם אז אולי זה מה שהוא אוהב.
יכול להיות שגם יש לו בעיה עם להשאיר טיפים מסיבות עקרוניות ?
אני אישית משאיר כי ככה התרגלתי. אבל אם תשאלי אותי אין שום סיבה שהלקוח יספוג את זה שבעל המסעדה יחסוך כסף פעם אחת על חשבון המשכורת של המלצר.
ופעם שנייה ימכור ללקוח במחיר מופקע ועוד אחרי זה הלקוח ישלם טיפ למלצר.
טיפ במקור זה רק אם ממש נהנת מהשירות ורוצים לתת אקסטרה.
כל הקטע של חייב טיפ זה פשוט שחיתות של בעלי המסעדות שתפסו על זה טרמפ, ואחרי זה מסתכלים בעין רעה על מי שלא מתיישר עם זה.

tzachy

New member
אגב, הנה משהו מחקרי על הקשר בין מידת העושר לנדיבות

מסתבר שאנשים עשירים, פחות נדיבים (=יותר קמצנים) מאנשים עניים.
במחקר הנ"ל "החליפו תפקידים" וראו שעשירים ש"הפכו" (זמנית, לצורך הניסוי) לעניים, נהיו יותר נדיבים ולהיפך - העניים ש"הפכו" לעשירים נהיו לקמצנים יותר !

נטען שזה נובע מהזדהות. עני מזדהה יותר עם עני כמוהו ומוכן יותר לתרום.
מובן שמלצר לא מוגדר בהכרח כעני (אלא רק כמי שנמצא בשלב כלשהו בחייו), אבל הרעיון ברור.

זה מתיישב עם מה שסיפרת על הבחור שמרוויח, לכאורה, טוב.
מ.ש.ל.

פידושון

New member
הבדלי חשיבה גברית ונשית

נניח ששניכם רואים עתיד משותף ביחד בעתיד.
שניכם פועלים בהווה במטרה לקדם את הקשר הזוגי לעבר מטרה זו.
הוא מנסה להוציא כמה שפחות כסף על שטויות כדי שיישאר לכם יותר להוצאות האמיתיות בעתיד, כמו ילדים.
את רוצה שהוא יוכיח לך שהוא יהיה מסוגל לפרנס אותך ואת הילדים שלך בעתיד, בכך שהוא יוציא עליך כסף עכשיו.

יש רק כשל לוגי אחד בהיגיון שלך - ככל שהוא יוציא עליך יותר כסף עכשיו, כך ישאר לו פחות כסף להוציא עליך בעתיד.
יש רק סיטואציה אחת בה ההיגיון שלך נכון, והיא אם הבחור מיליונר. אם כבר יש לו הרבה כסף עכשיו, אז בהחלט שיוציא עליך גם עכשיו וגם אחר כך.
הבעיה שרוב הבחורים אינם מיליונרים, וכך את מפסידה אותם וגם מרוששת אותם על הדרך.

באופן אישי ראיית העולם שלי היא שאין לי בעיה להוציא כסף שמקדם אותנו ונותן ערך לטווח ארוך, לעומת כסף שנזרק על סיפוקים מיידיים. לדוגמא, אין לי בעיה לשלם עבור קורס הכשרה מקצועית לבת הזוג שלי אלפי שקלים, אבל קשה לי להוציא מאה שקלים במסעדה.

מעבר לזה, גם מפריע לי הקונספט שהבחור צריך לממן אותך. שניכם עובדים, ובסופו של דבר הוא נותן לך משהו שאת רוצה יותר ממנו - ילדים. ואז כשהוא נותן לך אותם את כבר לא צריכה אותו יותר. כלומר, את צריכה את הארנק שלו, אבל הוא כיצור אנושי סיים את תפקידו בקשר. לא סתם רוב הגירושים הם ביוזמת הנשים. הכסף ימשיך להגיע, אבל נפטרים מהטיפוס העלוב הזה שחי בבית שלך (שהוא שילם עליו).
כלומר אם נפעיל את ההיגיון, את זאת שצריכה לשלם עליו ולפתות אותו, כדי להשכיח ממנו את העתיד לבוא!

למעלה