ההשפעה של הנפקה לבורסה?

מצב
הנושא נעול.

oren666

New member
ההשפעה של הנפקה לבורסה?

ההשפעה של הנפקה לבורסה?
נגיד שיש לי 1% בחברה מסויימת. החברה מודיעה שהיא מנפיקה את עצמה. מה ההשפעה של זה עלי מכל הבחינות? אני ישמח אם מישהו יקשר אותי למאמר שמסביר במפורט או יסביר לי בעצמו. תודה!

yair24

Member
אתה יכלו להפוך להיות עשיר מאוד.

ההשפעה של הנפקה לבורסה?
נגיד שיש לי 1% בחברה מסויימת. החברה מודיעה שהיא מנפיקה את עצמה. מה ההשפעה של זה עלי מכל הבחינות? אני ישמח אם מישהו יקשר אותי למאמר שמסביר במפורט או יסביר לי בעצמו. תודה!
אתה יכלו להפוך להיות עשיר מאוד.

yair24

Member
אני מניח שאתה מחזיק באופציות בחברה

אתה יכול לפרט ?
מה המקרה הקיצוני ביותר הכי גרוע שיכול לקרות והכי טוב?
מסויימת שעומדת לצאת להנפקה?

oren666

New member
לא לא...

מסויימת שעומדת לצאת להנפקה?
לא לא...
שואל בשביל חבר שאיתי פה עכשיו. החברה חיפשה משקיעים. שמתי חצי מליון דולר. אני רוצה לדעת מה ההשפעה של הנפקה עלי?

biz man

New member
אחרי שחברה מונפקת בבורסה

לא לא...
שואל בשביל חבר שאיתי פה עכשיו. החברה חיפשה משקיעים. שמתי חצי מליון דולר. אני רוצה לדעת מה ההשפעה של הנפקה עלי?
אחרי שחברה מונפקת בבורסה
שווי השוק שלה יעלה בגלל גיוס הכספים מהציבור ולכן גם המניות שנקנו לפני ההנפקה יהיו שוות הרבה יותר.

yair24

Member
בעיקרון

לא לא...
בעיקרון
אם בזמנו החברה ביקשה משקיעים ושמת חצי מליון דולר אז ככל הנראה קנית חלק מהבעלות בחברה, שזה אומר אחוז אחד לפי מה שכתבת זה אומר שאתה מחזיק באחוז מכלל מניות החברה. בתור אחד שמחזיק אחוז מכלל מניות החברה אתה אמור לדעת כמה מניות יש לחברה. ואז אתה יכול לדעת מה שווי מניה ואז אתה יודע כמה מניות יש לך, ואתה יודע שאם בא לך אתה יכול למכור את המניות שלך ברגע שהחברה תונפק. במקרה טוב אתה יכול לעשות הרבה יותר מסכום ההשקעה שלך. ובמקרה לא טוב אם תחכה והמניה תרד אתה יכול לקבל פחות מסכום ההשקעה ששמת.

oren666

New member
תודה רבה! אבל עוד שאלה

בעיקרון
אם בזמנו החברה ביקשה משקיעים ושמת חצי מליון דולר אז ככל הנראה קנית חלק מהבעלות בחברה, שזה אומר אחוז אחד לפי מה שכתבת זה אומר שאתה מחזיק באחוז מכלל מניות החברה. בתור אחד שמחזיק אחוז מכלל מניות החברה אתה אמור לדעת כמה מניות יש לחברה. ואז אתה יכול לדעת מה שווי מניה ואז אתה יודע כמה מניות יש לך, ואתה יודע שאם בא לך אתה יכול למכור את המניות שלך ברגע שהחברה תונפק. במקרה טוב אתה יכול לעשות הרבה יותר מסכום ההשקעה שלך. ובמקרה לא טוב אם תחכה והמניה תרד אתה יכול לקבל פחות מסכום ההשקעה ששמת.
תודה רבה! אבל עוד שאלה
עדיף לי שהחברה תנפיק כמה שיותר מניות לפי מה שאתה אומר. נכון?

yair24

Member
לך זה לא משנה.

תודה רבה! אבל עוד שאלה
עדיף לי שהחברה תנפיק כמה שיותר מניות לפי מה שאתה אומר. נכון?
לך זה לא משנה.
אם ינפיקו יותר מניות ממה שהיה כשאתה קנית אז אתה תדולל. נכון שהחברה תהיה שווה יותר כסף, אבל מצד שני לך יהיה פחות מאחוז אחד שלם בחברה. אתה לא תייצר כסף יש מאיין. בכל מקרה ניתן לעשות את זה בכל מיני דרכים, אם נגיד שיש מעט מניות וכל מניה שווה סכום גבוה נניח 1000$ אז עושים ספליט והופכים כל מניה נגיד ל1000 מניות ואז כל מניה שווה 1$. במקרה כזה הספליט הוא לינארי והוא לא משנה לך כי גם מספר המניות שלך גודל פי 1000. אם מוסיפים מניות לחברה ורק מגייסים כסף באמצעות מכירת המניות החדשות אז מתווסף כסף לחברה, אבל הבעלים לא מוכרים את המניות שלהם אלא פשוט מגייסים עוד כסף. פעולה כזאת מדללת את אחזקת המניות שלך ויכולה לגרום לירידת ערך המניה. (דרך אגב יכול להיות שאני טועה במה שאמרתי פה עם הדילולים אם יש מישהו שמבין וחושב שטעיתי אז שיתקן)

mimamu

New member
תרשה לי להעיר לחבר שלך בבוטות

לא לא...
אם הוא השקיע חצי מליון דולר בחברה אני מקווה שהוא עשה זאת כי הוא מאמין בה ויש לו על מי לסמוך שם. הואיל והוא מאמין בה ויש לו על מי לסמוך שם הכי טוב שיפנה עם השאלה הזו לשאר בעלי המניות, ייתייעץ עם הדירקטוריון. יעלה את שאלותיו באסיפת בעלי מניות. יתייעץ עם הדח"צים. ירים טלפון לרו"ח. בהצלחה.

oren666

New member
הוא רק הכסף. יש לו אנשים

אם הוא השקיע חצי מליון דולר בחברה אני מקווה שהוא עשה זאת כי הוא מאמין בה ויש לו על מי לסמוך שם. הואיל והוא מאמין בה ויש לו על מי לסמוך שם הכי טוב שיפנה עם השאלה הזו לשאר בעלי המניות, ייתייעץ עם הדירקטוריון. יעלה את שאלותיו באסיפת בעלי מניות. יתייעץ עם הדח"צים. ירים טלפון לרו"ח. בהצלחה.
הוא רק הכסף. יש לו אנשים
שמבינים בזה הוא לא מתעסק בכלל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה