ההלויה העצובה

ההלויה העצובה

רק עכשו חזרתי מההלויה של אהוד מנור ז"ל, ואני עדין לא מאמינה שאכן זה הוא שנטמן שם בקבר הטרי. המוני אנשים מכל שדרות העם שהרגישו צורך לבוא ולהפרד מהאיש שכולם ידעו לאהוב, והוא אהב אותם. שקט פסטוראלי של בית העלמין במושבה, שמש יוקדת, שקשוק גלגלי הרכבת ואלפי אנשים אוחזים ידים ועיניהם דומעות. ההרגשה שלי היתה שאני שותפה לארוע ממלכתי בעל קונצנזוס רחב, בדיוק כפי שהיה אהוד. ראית שם צעירים כמו עידן רייכל ולהקתו, וקשישים כמו נעמי פולני, אנשי הזמר העברי על כל גוניו וצליליו. יענקל'ה מנדל בקש והתחנן שיפסיקו להתעלל באומני ישראל, ויעזבו אותם לנפשם וגל אוחובסקי התלונן כי אין מה להגיד על האיש, כי הכל כבר אמרו לו בחייו. יום קשה עבר על כולנו ועל בנימינה בפרט.

סאביבית

New member
ראיתי בטלויזיה

היה מאוד מרגש: חנן יובל פרץ בבכי בסוף 'ימי בנימינה', מתי כספי נחנק והמשיך את 'מישהו' בדקלום ואפילו ביבי שללא ספק התאבל שם יותר על אחיו הפרטי(זאת לא ביקורת חלילה וחס) היה מרגש עד מאוד כשסיפר איך הוא ואהוד התחברו דרך השכול על אחיהם. אבל הכי מצאו חן בעיני דבריו של יוסי שריד שסיפר שהם תמיד היו מתווכחים בינהם מי יספיד את מי והנה הוא פה מספיד את אהוד אבל בטוח שהוא הפסיד הספד מעולה.

actress

New member
היה מאוד עצוב

ואביבית אני מסכימה למה שאמרת, לא זוכרת מי אמר שם אבל אמרו משפט שיחרט "כנראה יש הפקה מאוד גדולה למעלה" זה פשוט כואב, רבקה מיכאלי אמרה שכל הטובים הולכים... זה רק מצער עוד יותר.

tiramisu1

New member
אכן היה עצוב ומרגש.

הרבה מעבר למה שראו בטלויזיה, שם התמקדו בזמרים ובשרי הממשלה. הדברים העצובים יותר לטעמי היו האנשים הקטנים שניגשו לעפרה ובכו איתה, וחלקו איתה משהו שקשור לאהוד. זה היה ממש עצוב. למשל כשעמדתי ליד עפרה ניגשה בחורה שאני לא יודע מי היא (ואשמח לדעת לשם הידיעה אם מישהו מזהה) שעפרה ברכה אותה על כך שהכניסה שירים של אהוד לתוך תכנית שהיא עשתה או הגישה (משהו כזה, מה שהצלחתי להבין בכל הבלבול). בקיצור, עצוב מאד, ואני לא מקנא במשפחה. שיהיו חזקים.

tiramisu1

New member
ובתוך הספר...

עוד משהו שרציתי לחלוק עמכם. בפגישה שבה קיבלתי את ההקדשה הזאת זכיתי לפגוש אדם באמת חם (אפילו למי שהוא לא ממש מכיר) ועוד בתקופה קשה (אחרי מות אחיו). דיברנו קצת ונתתי לו משהו שריגש אותו מאד. להפתעתי זכיתי בתמורה לחיבוק אמיץ, ולנשיקה אבהית. וכמו שאני מבין, כזה הוא היה בכל מקום ועם כל אחד. איש מיוחד וכותב אדיר.

רון65

New member
הבחורה בתמונה

אם אני מזהה נכון, זו עדי כהן, פליטת "כוכב נולד 2". עכשיו אני מנסה לחשוב על שיר של אהוד מנור שהיא בצעה.

tiramisu1

New member
ואו, אני מנותק...

לא ראיתי "כוכב נולד" למעט כמה תכניות בעונה הראשונה. אז היא כאילו ממש כוכבת וכזה !? :) עכשיו אני סקרן לשמוע איך היא שרה ומה באמת היא שרה של אהוד. תודה למזהים.

זו אכן עדי

ראו אותה גם בשידור הלוויה עצמו...בגמר של כוכב נולד, היא שרה את "סוף לסיפור", אבל אולי בתכניות עצמן שרה משירי אהוד מנור ז"ל.

רון65

New member
עד כמה שזכור לי...

במהלך העונה עדי שרה את" שיר לשלום", "סוף לסיפור", "היי שקטה" ו"שבתות וחגים". בפעם האחרונה שבדקתי, אף לא אחד מהם היה למילותיו של מנור.

britr

New member
מתחילים להבין שהוא איננו

זה היה ממש עצוב כשחנן יובל שר ובכה (ובכלל כל ההלויה הייתה נורא עצובה,אני לא מבינה איך הם הצליחו לשיר בכלל ) רק כשראיתי את ההלויה ,התחלתי לעכל ולהרגיש עצב, לפני כן לא עיכלתי. לאט לאט עם כל הסיפורים מבינים איזה אדם מיוחד הוא היה. נורית הירש ספרה שהיא הלחינה את השיר הראשון שלו, ושלשום קבלה ממנו את השיר האחרון, כמו מין סגירת מעגל. יהי זכרו ברוך

אכן יום עצוב ../images/Emo7.gif ומאידך כל הכבוד

לערוץ 2 פשוט מדהימים לא מפסיקים לשדר תוכניות לפעמים שלמות על האהוב מכל שהלך בטרם עת מעולמנו לעולמו שלו יהי זכרך ברוך נזכור אותך לעד אהוד ויינר מנור

יש אפשרות לראות את ההלויה?

עבדתי עד 5 וחצי ומשם רצתי ללמודים ואני מאוד רוצה לראות הכל הרגע הגעתי הביתה תאמינו לי שכל כך כואב לי הלב עליו אהוד מנור, נגע לי ללב עם השירים שלו וברית עולם הוא בן השירים האהובים עליי יש מקום באינטרנט שאוכל לראות את אפילו קטעים מהלוויה?

למעלה