הדרך למורכבות עוברת דרך שני בתים

daliach

New member
הדרך למורכבות עוברת דרך שני בתים

שצריך להרכיב אותם ביחד

../images/Emo103.gif כמו קוביות לגו

אבל בכל קוביה יש אדם אחר: ילד \ ילדה, איש אישה עם נשמה, רגשות, דמעות ואהבה עם מחסומים, עליות ומורדות, ובזהירות להרכיב ולחבר בין אבני הלגו ברגישות המקסימאלית - בהתחשבות אין סופית ולדעת לקבל את האחר - את דעותיו - את רגשותיו ואולי לעיתים אחת הקוביות תהיה חסרה חוליה ואולי לעיתים אחת הקוביות לא תתחבר עד הסוף ואולי לבני הלגו יהיו רעועות - ויהיה צריך מדי פעם לחזק את החיבור ותמיד לדאוג שכולם לבסוף ישארו מחוברים יחד ב א ה ב ה ...

החתולית

New member
נכון, אבל לא רק...

הדרך למורכבות טובה עוברת דרך הלב וגם דרך ההגיון הבריא שדווקא שייך לראש. אבל, הכל מתחיל מהלב, על זה אנחנו מסכימים.

הדרך למורכבות טובה עוברת ראשית

דרך המזל ודרכו בלבד. הלב, הראש, השכל הבריא, האיפוק, האהבה - כולם מוזמנים לתרום את תרומתם. אבל בלי מזל זה לא יכול לעבוד. יש כל כך הרבה משתנים, כל כך הרבה אנשים שונים שמעורבים בכל משפחה כמו שלנו, שרק בנס אפשר להגיע למורכבות טובה. אני מברכת על המורכבות הסבירה שיש לנו ומצטערת על המזל הרע - וזה רק מזל, כי כל מה שצריך להיות מושקע מהלב, מהראש, מהכליות ומהבנק אכן מושקע - המזל הרע שלא מאפשר לה להיות טובה ממש.

oehhe

New member
הדרך למורכבות טובה, רק מזל!!!

ואני אסביר: צריך מזל שיהיה לב טוב צריך מזל שניהיה היגיון טוב צריך מזל שיהיה קצת עודף בעו"ש צריך מזל שתהיה התאמה אינטלקטואלית צריך מזל שתהיה גם קצת התאמה סקסואלית צר לי לאכזב אתכן, אין לכן מזל, רולן תפסה אותי... צר לי גם עליכם, רולן תפוסה, אין לכם מזל. שבת שלום לכם ושנה טובה oehhe ואם כבר גלים גבוהים, אז רק בלב

וידוי

נשבע לכם לא התכוונתי לבטא אמירה גורפת וכוללנית על מורכבות בכלל ועל מורכבות טובה בפרט. על מורכבות טובה לא ניתן לומר אלא שהיא מורכבות טובה. ודאי יצוייר יותר מדגם אחד אפשרי של מצב עניינים שייחשב לטוב ועל כן זה שטות מוחלטת לומר שטוב הוא משהו אחר פרט לטוב. הפילוסוף האנגלי המפורסם G.E. MOORE קבע, לדעתי בצדק, ש'טוב' זה מושג פשוט. כמו "צהוב". כשם שצהוב הוא צהוב וזה כל מה שאפשר להגיד עליו (אלא אם כן עושים רדוקציה לשפה פיזיקלית) כך הטוב הוא טוב וזה כל מה שניתן להגיד עליו. האמירה שטוב, כל מה שהוא טוב, צריך לעבור דרך הלב, אין פירושה אלא זה שכמו קאנט (כאן אני נתלה באילן הכי גבוה להגנתי...) גם אני חושב שאין לייחס טוּב למעשה אנושי אלא אם כן המעשה משקף רצון טוב. מה שהיה מיותר וחסר שחר בהודעתי (גם שחר חסרה שם) זה המילה "בלבד". הלב, באשר הוא רגישות ויכולת התבוננות אל מחוצה לעצמך, הוא בעיני תנאי הכרחי לייחוס טוּב לפעילות אנושית (לא למצב עניינים) אך ברור כשמש שלא מדובר בתנאי מספיק. אשר למזל, נו שיהיה. לא שאני מאמין במזל, ולדעתי המושג הזה לא מבטא שום מציאות מחוצה לו, אבל לא ניכנס כאן, נראה לי, לוויכוח פילוסופי סמנטי... (הלוואי שאתבדה).

../images/Emo122.gif אוח אש"א - סיבכת אותי...

אבל מהשורה התחתונה בסוף הבנתי הכל..

הדרך למורכבות עוברת דרך:

מזל
אהבה
שכל (לא לחזור על טעויות מהעבר)
נתינה וקבלה
כבוד הדדי
רגישות, אחריות, הערצה
רצון!!! להקים משפחה טובה
רצון להשקיע היא עוברת בהמון תחומים...כמו שרוצים שמתכון טוב יצליח גם כאן יש קורט מכל דבר.

למעלה