הדרך הכי טובה להצללת גג חם

• פותח הנושא ursh
  • פורסם בתאריך

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
היי משה תודה על ההשקעה והסבלנות.
אציין כמה דברים חשובים שלא ציינתי, מדובר בבית פרטי ישן מאוד קומה אחת, (אעלה תמונה לגג יש אבן שפה של כ-10 ס"מ ) ,
אני גר שם בשכירות זולה ,ובתמורה אני לקחתי על עצמי שפוצים ותחזוקה שלא נגמרת ..
לכן מחפש פתרון זול ופשוט .. כך שלוחות סולריים לא באים בחשבון ,והגג כולו 60 מ"ר .
בנוגע לרשתות הצללה למדתי מקריאה ,שיש אחוזי צל שכל רשת נותנת , ודווקא רשתות כהות (לך תבין) כך הרשת השחורה נותנת הכי הרבה 90%
והאלומינט פחות משום מה?

ג. אכן נשמע שיש כאן הרבה מכשולים ואוותר בשל כך..
ד. המחשבה במים על הגג הייתה ,שמים זולים מחשמל המזגן, ואם אצליח לשמר גג לח ולא הרבה מעבר, כדי גם לצנן וגם להחזיר את קרני השמש,
האם לדעתך ניתן להגיע לכך, ומהי הדרך הכי טובה לשם כך?
ה. דשא ירד מהפרק.
ו. יריעות מגיעות עם טבעות כל חצי מטר ואני יכול לקבע ואפילו לצאת משולי הגג ולהצמידם לקירות החיצונים.
- אמרת שיש חומר שניתן למרוח על הגג ,לא מכיר ,זוכר מה השם או מה לחפש?
ז, הבית ישן ,וכנראה עם בידוד אפס, וגם חדרים שאינם בשמש פולטים חום מהערב.. כך שבידוד התקרה מבפנים (נהדר) אבל לא בטוח שיתאים לדירה הזו.
ח. כפי שאמרתי לא כלכלי במקרה שלי.
ט. רעיון הסוכה מקסים אך אני חושש שיש בעיית רוחות ויש חשש שסוכה קלה תעוף ברוח הרבה לפני היריעות..

- אפרופו מנהל קבוצת גינון ,מה דעתך אופציית צמחייה על הגג?

שוב תודה ואשמח לתגובתך ובכל של משתתף, חוכמת ההמונים מלמדת כאן.
נחלים - הכלבו לגן,
בני עתרות - הגרעין,
רשת למניעת חום "אלומינט" נדירה בשוק ולכן לרוב מחייבת הזמנה, משקל קל מאוד, מחזירה קרינה, צפיפות נמוכה שמאפשרת איורור מעולה,
אבל "גג הפוך"כפי שרוני הציע https://www.click-sealing.co.il/איטום-גגות/שיטות-איטום-גגות/איטום-גג-הפוך הנו זה הפתרון הטוב לטווח ארוך ומינימום תחזוקה (הקישור רק בגלל שמוצג בו מחיר),
מעניין. תודה.

חן 1111

Active member
מכיר חנות לחקלאים במרכז, אני מפתח תקווה?
איך יודעים מהי הרשת הכי צפופה? יש כמה דרגות צפיפות?
יש לך הערכה כמה צריך לעלות מ"ר?
כמו שכתבו, נחלים, הגרעין, אני מכיר עמיר בכפר סבא. יש גם את אנגלשטיין בסגולה. תבדוק.
יש דרגות צפיפות שונות. נדמה לי שהכי צפופה 90 אחוז, אולי 93 אחוז, לא זוכר...
המחיר משהו כמו 8 שקלים למ"ר.

למעלה