הדילמה של מיצי

הדילמה של מיצי

בדילמה מעט דומה גם אני מתחבטת. אני נמצאת בהליך משפטי של השבת נכס בעיר קטוביצה. ה"מאכר" שמטפל לי בזה שאל אותי אם אני רוצה למכור או שינהלו עבורי את הנכס. בדחף ראשוני אמרתי: "למכור! למכור! לא רוצה קשר עם הפולנים". מה דעתכם? עכשיו לאור הצטרפות פולין לאיחוד האירופי? למכור או להמתין?

למכור!

עדיף על נכס שינוהל על ידי זרים עבורך בשלט רחוק, וישתה ממך כספים למיסים, כשלא בטוח שתראי ממנו הכנסות. תמכרי, ותדעי שלפחות הוצאת ממנו משהו. מאידך שווה להמתין עם זה עוד מספר חודשים, כי אז צפויים מחירי הנדלן בפולין לעלות.

מנסיוני, לעסקה עם מעכרים יש שני

צדדים האחד מרוויח והשני פראייר, לדעתי למכור כמה שיותר מהר, זה הזמן למכור כי יש שם הרבה קונים.

המעבר ליורו

קרקע פוריה להשקעות, אומה פתוחה לחידושים (למעט בנושא דת), אתרי נופש, אין מלחמות, מעט זרים ופוטנציאל כלכלי גדול מביא לאנשים להשקיע באזור מתפתח. ראו את כמות החברות הישראליות שפותחים שלוחות בפולין: סופר פארם, חברות בניה וקניונים ועוד.

מי צי

New member
התענינות בנד"לן

מגיעה בדרך כלל ממקום של נד"לן זול בהווה, עם צפי להתייקרות חדה בשל איפיונים פוליטיים. לפני כחמש שש שנים עבר תהליך דומה על הונגריה. מחירי נד"לן זולים הריצו קבלנים (בעיקר ישראליים) להשקיע שם. עופר המפורסם, למשל, בנה שם קניון במקום טוב באמצע, שמניב לו תשואה יפה. אנשי עסקים קנו בתי דירות גדולים שעמדו ריקים, שיפצו אותם והשכירו אותם לסטודנטים זרים. (יש נהירה בשנים האחרונות של צעירים ללמוד רפואה בהונגריה). פולין לא שונה מהבחינה הזו של התנהגות הנד"לן המזרח אירופאי. ואם תשאלי אותי - למכור !!! ובהכי הרבה שאפשר...

galy51

New member
מה פתאום למכור!

מכל התגובות רק מבינים שכרגע אסור לך למכור. להיפך! צריך לנסוע לפולין, להתעניין, להכנס לעניינים ולהמתין שהמחירים יעלו!

גם אני חושבת שאסור למכור כעת.

אם כולם רצים לקנות בפולין כי המחירים עומדים לעלות בצורה פראית, ולך יש נכס שיש קופצים עליו, אז יאללה...סכי לשם תבדקי את השוק, תלמדי את ההתנהגות המקומית ואולי יהיה לנו לאן לנסוע בעתיד

לא למכור! בעוד 5 שנים ישלש מחירו !

אז מה זה משנה שבינתיים איזה מתווך ירוויח קצת? שיהיה בריא, העיקר שיובטחו זכויותיך כולל הזכות למכור לכל דיכפין כשתרצי (וזה לא תמיד פשוט כשמדובר בבית דירות מאוכלס). אם לשפוט על מה שקרה במקומות אחרים, בעוד 5 עד 7 שנים הנכס ישלש מחירו.

זו ספקולציה

אי אפשר לדעת מה יהיה ערך הנכסים בפולין בעוד חמש שנים. אולי המחירים יעלו ואולי ירדו. בעשור האחרון מחירי הנדלן בפולין ירדו בצורה ניכרת. במיוחד לנוכח העובדה שנבנו הנינים חדשים ומודרנים, שהגדילו את ההיצע, וצמצמו מאוד את הביקוש למבנים ישנים, ועקב כך גם את מחיריהם. הדבר הזה עשוי לקרות גם בעתיד, ואז, אם אין באפשרותך לשפץ את הנכס כדי להעלות את ערכו, תשארי עם משהו שלא שווה את הטרחה שתשקיעי בו.

אתה כנראה מתכוון לערים הגדולות

שם ישנה תאוצה בבניה. אבל אני התרשמתי שמדובר על מקום קטן, כך ששם תמיד יהיה ערך לקרקע.

אוסיף ואומר כי כבר כיום מחירי

הנדל"ן גבוהים, ביררתי מחירים ובערעם הבינוניות והגדולות הקרובות למרכזי עניין המחירים גבוהים יותר מהארץ. באזור הכפרי קרוב למוקדי טיול ובידור המחירים גבוהים מאוד בגלל פוטנציאל הצימרים. באזור הכפרי הרחוק זה לא מעניין (אפילו את ממשלת פוליןזה לא מעניין)

למעלה