הדברים המוזרים ביותר...

הדברים המוזרים ביותר...

אותי הדת אישית לא מצחיקה כול כך כמו שמצחיקים אותי הקומבינות של החרדים. אם שהם בונים מירפסת סוכה לא חוקית או מרחיבים עוד חדר עם קומבינות שונות אז למה שלא יפתחו ויסגרו בורג בטוסטר כדי להגיד שזה גמר מלאכה של יהודי כמו שאמר לי פעם מישו:`אצל החרדים כול התורה זה קומבינות` אתם מוזמנים לשתף בדברים ובהלכות ובקומבינות שהכי מצחיקות אותכם בדת. שימו לב: מ-צ-ח-י-ק-ו-ת! לא מעצבנות. יאללה תפעילו תראש! חולה עליכם! חני.

סוג ב

New member
הכי הזוי

שבוע שעבר, עקפתי מכונית בצורה לא ממש חוקית, כי המכונית עצרה להולך רגל, ההולך רגל שנבהל ממני-היה לבוש כחסיד לכל דבר, הוא דפק לי על המכונית והוציא לי אצבע משולשת! כן, אצבע משולשת! הייתי בהלם ולא הפסקתי לצחוק. (אנוס? חוזר בתשובה? משתלב?)

לי זה קורה המון פעמים.

שאני פותחת תפה על מישו ומקללת והב`נא לא מבין מאיפה נחת לו היצור המוזר הזה...

הכי הקומבינה בעיניי, זה השלמות התפילה

לראות את האנשים מנסים למקסם את הזמן, גם לקפל התפילין גם להקשיב לקריאת התורה וגם להשלים את החלק הראשון של התפילה שהם פיספסו, ואם הם בשטיבלך הם בכלל יכולים לעשות הכל סימולטנית כי הם יכולים מצד אחד לענות ברכו ומיד אחרי זה לשמוע חזרת התפילה תוך כדי שמיעת קריאת התורה ועניית קדיש (נשים לא יבינו את זאת). ואח"כ באוטובוס הם יושבים עם הMP3 ושומעים שיעור דף יומי כלשהוא ובאמצע מקבלים טלפון אז הם לא מפסיקים את הנגן רק ממשיכים את השיעור ותוך כדי מרוויחים את דף היומי. בכלל אני מרחם על אנשים שכל הזמן חייבים, פה הם לא סיימו עם הדף היומי או חייבים להניח רבינו תם תפילין, לעתים מצטבר אצלם שניים מקרא ואחד תרגום שלא לדבר על החבדניקים שיש להם ימבה של חומר לטחון כל יום (חתת, רמבם היומיום תהילים יום של הרבי של עצמו של הילדים ואם זה חודש אלול יש שם עוד תקנות).

רקפת81

New member
מכירת חמץ

זה בין הקומבינות הכי גדולות. ובאמת כל הדת מלאה בקומבינות, לפעמים אני תוהה על מי בדיוק הם חושבים שהם עובדים?

mister xy

New member
בשמיטה יש להם פטנט אחר

"אוצר בית דין" כנראה שהם מעדיפים לשמור את זה קרוב אליהם...

בערב חג פסח באה ילדה לסופר שעבדתי

וביקשה גפרורים ונייר לשירותים כשר לפסח (ככה רשמו לה בפתק) הסברתי לה שאין ולא קיים כזה דבר היא לקחה והחזירה את זה.

אגס 10

New member
הדת כולה מלאה בקומבינות

גוי של שבת,מכירת חמץ,ועוד הרבה דוגמאות. אבל יש דבר אחד שזה האבא של כל הקומבינות ששמעתי אי פעם. הדבר הזה נקרא בהלכות שבת "הבלעה" יש הלכה שכשיש דברים שאסור לעשות אותם בשבת אפשר לעשות אותם כשמבליעים אותם יחד עם דברים אחרים למשל,אם אסור לשלם על עבודה בשבת,אפשר לשלם על על עבודה ביום שישי יחד עם העבודה של שבת. איך אמר הגשש?ישרא בלוף,כאילו... הדבר הזה הוא אבי אבות הישראבלוף.

yoni13077

New member
עירוב

אם זה עירוב תבשילין המגוחך ואם זה איזה עירוב תחומין - חוט אומלל שהופך רחובות ראשיים הומי אדם לרשות היחיד...

grinberg

New member
שמים חוט ברזל סביב העיר כדי שיוכלו לשאת בשבת

החוט כאילו עושה את כל העיר לחצר אחת.

yoni13077

New member
ואם כבר הלוואות - פרוזבול..

אחד משיאי הגיחוך שפשוט מגחכים את כל הענין המהותי של שמיטת כספים.

grinberg

New member
סרסרי והכי כתיבא

הרבה פעמים בגמרא כשיש וואחד סתירה בין שתי מקומות, הגמרא מתרצת "סרסרי והכי כתיבא" שצריך פשוט לשנות את המשפט

למעלה