הגשתי קבלות בסוף שנת 2020 ,והכסף נכנס לחשבון ב2021

• פותח הנושא ursh
  • פורסם בתאריך

ursh

Member
לאן לשייך כספים אלה בדוח השנתי למס הכנסה ,ל2020 או ל2021?

narkis120

Member
לאן לשייך כספים אלה בדוח השנתי למס הכנסה ,ל2020 או ל2021?
השאלה איזה סוג של עסק אתה. אם אתה עסק קטן שמדווח על בסיס מזומן אז הקבלות נכנסות ל-2021. אם אתה עובד בשיטת מצטבר אז ההכנסות יירשמו ב-2020. על פניו, לרוב זה בסיס מצטבר וצריך להיכנס ל-2020, אבל תלוי מה אתה עושה - מקצוע חופשי, עצמאי? ותלוי איך נהגת בעבר - בסיס מזומן או בסיס מצטבר כי צריכה להיות עקביות

safinka

New member
מישהו יודע מה עושים אם מתגלה אחרי חצי שנה שיש לי הוצאות ל-2020 אבל כבר הגשתי את 2020? רואה החשבון שלי אמר שזה תלוי בסכום ובגלל שזה סכום יחסית גדול הוא אומר שהוא צריך לחשוב אם הוא יכול לבקש את זה ב-2021. מה דעתכם? אי אפשר להוסיף בדיעבד לדוח של שנת 2020?

roheshbon

Member
אני הייתי מנסה להוציא תיקון לדוח 2020 אם לא עבר זמן רב מיום ההגשה, מקסימום ידחו את התיקון ותישאר באותו מצב שאתה עכשיו.
הכרה ב-2021 אפשרית רק אם חלק מההוצאה באמת שייך ל-2021 למשל שילמתי ב 1.7 על מנוי שנתי לתוכנה לתקופה 1.7.20-30.6.21 שעולה 20,000 שח, במקרה כזה חצי מההוצאה באמת שייכת ל-2021

סתם קשקשת ברשת. על איזה סכום מדובר . 500 ש"ח אלף ש"ח . זה לא ישנה כלום בשומה מתי זה ניכתב . סכום של חציא מליון ש"ח . זה סכום משמעותי

safinka

New member
סתם קשקשת ברשת. על איזה סכום מדובר . 500 ש"ח אלף ש"ח . זה לא ישנה כלום בשומה מתי זה ניכתב . סכום של חציא מליון ש"ח . זה סכום משמעותי
נראה מה תגיד שמס הכנסה ימצאו אותך על שטות כזו. זה לא הסכום, אלא העיקרון, והם יכולים להתיש אותך על דבר כזה שתקלל את הרגע שחשבת בכלל לעשות את זה. מס הכנסה לא מחפש את הסכום אלא את העברה (במקרים רבים) ואז אתה בידיים שלהם

טעות בידך . מס הכנסה לא אלוהים (כמו שחושבים הרבה )
מס הכנסה מחפש כסף שחור. הון בלתי מוסבר . לכן כול כמה שנים מגיש לך הצהרת הון . ולא איזה טעות ברישום של 100 ש"ח . אני מנהל את הספרים שלי לבד מישנת 1969 כן 69 . עצמאי . מס הכנסה לא מחפש עיקרון. מחפש כסף שלא הוצהר עלו . קניית בית כאשר אתה תפרן . מאיפו הכסף ב ר ו ר

למעלה