הגשתי בקשה לעיריית ת"א ..לא מבין תשובתם ..?

webguy

New member
הגשתי בקשה לעיריית ת"א ..לא מבין תשובתם ..?

הגשתי בקשה בעיירית ת"א לברר את זכיות הבניה שלי , לבנין בן 3 קומות ... זכויות עם תמ"א 38 ובלי ... הבנין 150 מטר מהים בת"א . אני לא מבין מה המוטבציה שלי לתמ"א 38 ... כי זה התשובה שקיבלתי ...מהעירייה ..!!! החלקה ביעוד מגורים ב1. על החלקה , קיים בנין צמוד קרקע 3 קומות . ניתן להוסיף בניה על הגג בשתי אופציות - אופציה 1- ניתן לבנות דירת גג בשטח עד 150 מ"ר כאשר אישור הבניה של הדירה יותנה בין היתר בביצוע נסיגה של 2.5 מטר מחזית הבנין לרחוב ,הריסת חלקי בנין הבנויים ללא היתר , ביצוע שיפוצים בבנין בכל חלקיו החיצוניים ע"י בוני הדירה ..תשלום היטל השבחה וכו . אופציה 2 - על גג הבנין עפ"י הוראות תמ"א 38 תותר לחלופין במקום הדירה על הגג תוספת קומה בנסיגה של 2.5 מ"ר מהחזית הבנין לרחוב . במידה וקומה זו תהווה 90% מהשטח הקומה מתחתיה ניתן לבנות חדרי יציאה לגג בשטח של 23מ"ר עפ"י תוכנית ג ומצללות . מהבנתי ההבדל בין אפשרות א לשניה זו תוספת של חדר בגודל 23 מטר בגג שיבנה לדירה החדשה .. אם הבנתי נכון . אבל ...ההשקעה בחיזוק בלבד היא עצומה יחסית לתוספת שמתקבלת ולא כדאית .. אז מה בדיוק יש למחוקק להציע לי ..? הערה: ------------- מדובר בבית ישן בן 75 שנים ...בלי יסודות ...הגג בבעלותי ...ועוד חלקים בבית עם דירים בדמי-מפתח ..מבחינתי עדיף ולא נעים לומר שהבנין יהרס ואז יהיה לי ולבעלים האחרים מגרש להקים בנין חדש .. מאחר שאני לא יודע מתי תהיה רעידת אדמה ...ניסיתי לבדוק אפשרות להשבחת הנכס ..ככה שתיהיה לי תמורה רצינית ולא מה שמציע לי החוק החדש .... בקיצור לדיירים בדמי-מפתח שלי אם ככה צפוי סוף עצוב לפי הסטיסיטקה של רעידות אדמה ... בחסות חוק שלא מעודד אנשים במצבי ושותפי להשקיע מאות אלפים דולרים בבנין ישן .

webguy

New member
לצערי ....

רק 45% מבעלי הנכס מסכימים לשיפוץ כולל ,השאר מתנגדים (שהם בני משפחה ה"נחמדה " שלי ) .... זה מצריך עוד שכנוע עם סיכוי נמוך שאצליח........... עכשיו אני מנסה לבדוק אם העיריה תאשר הקמת ממ"דים לאור המקרה המענין בירושלים .... כפי שצינתי בשרשור אחר .

למעלה