הגירה לקנדה בתחום ההייטק

rdhkvmvk

New member
הגירה לקנדה בתחום ההייטק

היי,
לאחרונה התחלתי לבדוק אופציות של רילוקיישן. הייתי די נעול על אירופה ואף דיברתי עם כמה חברות אבל בזמן האחרון אני חושב הרבה על קנדה.. אשמח אם תעזרו לכוון אותי.
-בן 27
-בעל תואר ראשון במדעי המחשב
-רווק (משמע מהגר לבד)
-עובד כשנה וחצי בתחום במשרה חלקית/סטודנט כמתכנת, בחברה יחסית קטנה (לא בינלאומית)
-מבחינת אנגלית לא עשיתי שום מבחן עדיין. יש לי אנגלית בסך הכל ממש טובה אבל הבנתי שהמבחן די קשה אז מאמין שאקח קורס בשביל להצליח, אבל בכ"מ מאמין שבסוף אצליח להשיג תוצאה טובה.
אני מנסה להבין 2 דברים בנפרד - איך אני נראה כמועמד מבחינת הממשלה, ואיך מבחינת חברות - ע"מ לקבל הצעות עבודה.
האם חברות הייטק בקנדה "משקיעות" באנשים חסרי ניסיון כמוני?
תודה לעוזרים :)

vadimki83

New member
תשובה

היי.
אתה אמור לעמוד בתנאים של פתיחת פרופיל באקספרס אנטרי.
בשביל לפתוח פרופיל אתה צריך לעשות מספר משימות:
1. לאשר תואר ב WES.
2. לעשות מבחן באנגלית IELTS GENERAL.

בנוגע לחיפוש עבודה בקנדה, תשים את עצמך בצד של המעסיק. בשביל לגייס אותך הוא צריך לקבל מסמך שנקרא LMIA שמשמעותו הוא צריך להוכיח כי לא מצא אזרח קנדי להעסקה, הוא צריך לשלם אגרה לממשלה על הטיפול בתיק, ולפי חוק אסור לו לגבות את העלויות ממך. האם שווה למעסיק קנדי לטרוח בשביל מישהו "מתחיל". לדעתי לא אבל איני אדם אופטימי מטבעי.

אל תבין אותי לא נכון, בהחלט שווה לנסות.
יש לך קרובים בקנדה? זה מוסיף ניקוד.
אולי כדאי לך לשקול ללמוד תואר שני בקנדה ולבוא בויזת סטודנט ולשפר ל PR אחרי סיום הלימודים.

תעשה הערכת ניקוד באתר של CIC עם הנתונים שאתה צופה שיהיו לך ותדע איפה אתה עומד בערך.

אם היית נשוי או חי עם ידועה בציבור יכולת בקלות להתאים למסלול קהילה יהודית של ויניפג.

rdhkvmvk

New member
בנוגע לאקספרס אנטרי

זו בעצם ויזה שלא צריך בשבילה עבודה, נכון? פשוט מגיע לקנדה ומחפש?
תודה על העזרה

vadimki83

New member
מדובר בתושבות קבע. מותר לעבוד, יש ביטוח בריאות והכל.

ניתן גם לחפש עבודה ברגע שאתה במאגר, יש job bank.

rdhkvmvk

New member
אז בעצם לבנאדם במצבי יש 2 אופציות

1. אקספרס אנטרי ולחפש בקנדה עבודה.
2. לחפש עבודה מהארץ ואז שמעסיק יוציא לי ויזה, אבל כאן הסבירות היא מאוד נמוכה בגלל הניסיון המועט שלי.
הבנתי נכון?

vadimki83

New member
בגדול כן

אני מציע לך תקרא בגוגל אודות תהליכים ומסלולים, ניקוד וכל השאר.
&nbsp
&nbsp

xsoft89

New member
אסכם לך "בקצרה"

אני במצב מאוד דומה, הייטקיסט עם תואר ומפתח תוכנה, גם עם הגיל- נושק ל29.

האנגלית שלי טובה מאוד, אך למבחן הזה -זה לא מספיק.
עם אנגלית טובה ומעולה, אתה תגיע לתוצאות של כ6.5, במיוחד בכתיבה שמיעה ודיבור.

למה? - כי המבחן נורא מבוסס על טכניקה, וזה לא טכניקה יום-יומית ולא טכנ' שלומדים באוניברסיטה. כמו כן, במידה מסויימת לא הוגן מה שקורה שם(למשל הקטע של השמיעה) - למשל יש שיחת טלפון בין אנשים, אז אומרים את המס' של אחד מהם פעם אחת בלבד, ואם הספקת לרשום ולשמוע.. זכית ואם לא.. נפלת.
אז מה שאני מנסה להגיד עם הדוגמא הזאת, שלאו דווקא בהכרח אם אתה תותח= ציון אנגלית גבוה. והפוך.

כדי שתוכל להגר בוודאות ובקלות, תצטרך את הממוצע הבא: 7 בקריאה,כתיבה ודיבור, 8 בשמיעה. זה נקרא CLB9, כל חצי נקודה באחד מהם, מעיף לך כ50 נקודות בניקוד הסופי, ותהיה סביב ה400, ורוב הבחירות שנעשות זה סביב ה455 +-.
יש לא מעט דוגמאות למבחן הזה באינטרנט, במיוחד לשמיעה וקריאה, ששם תוכל לדעת מה הניקוד שלך, והשאר פשוט להגיש חיבורים ומבחני דיבור, כדי שתוכל לדעת מה הסטטוס שלך.

בהצלחה

SupermanZW

Well-known member
יש פרובינציות ששולפות מעל 350

נובה סקושה, ניו בראנזוויק, מניטובה וססקאצ׳יוואן שולפות מעל 350 (אבל לא את כל מי שמעל 350, כך שאין הבטחה)

למעלה