הגיע לישראל: "לבלב מלאכותי" שמאזן אוטומטית את רמת הסוכר בגוף

mrkorr

New member
אני תחת השפעה של הסדרה Black Mirror

אז כל דבר טכנולוגי יש לו את המבט הנגדי.
למשל, מה אם המשאבה "סתם משתגעת" ומחליטה שיש לך 400 ונותנת לך בולוס שיהרוג אותך?
מה אם היצרנים ישתלו צ'יפ מעקב ששולח את הרגלי השימוש שלך לשרתים שלהם, מה שכמובן בהמשך יקנה להם יכולת שליטה במכשיר מרחוק...

תומרונתם

New member
מנהל
אני מניחה שזה יותר ברכה מקללה

ועדיין יש לי השגות על המערכת הזו...
אולי זה מתאים לאנשים שממש לא מאוזנים וזה מכניס אותם למסגרת. בשבילי זה ממש לא עבד.
המערכת נותנת לשנות יעדים אבל לא את היעד הנמוך, כך שבעצם היא מתריעה וסוגרת ברזים באופן שמרני מידי לטעמי. בנוסף, גם אם כבר יש עלייה, הוספת הבזאלי נעשית בצורה ממש שמרנית ובפועל לא מצליחה להתמודד עם עליה לפני שהיא מתרחשת. התיקונים גם הם היו חלשים מידי לעומת החישוב ה"רגיל".
עוד דבר שהם משווקים בתור "המערכת לומדת את המשתמש", זה למידה קצרת-טווח, כי בכל החלפת סנסור זה מתחיל מחדש.
&nbsp
לסיכום - יופי של התקדמות, יכול מאוד לעזור לאנשים שהסכרת חדשה להם או שהם לא מאוזנים בכלל וזה יביא אותם למצב יציב. לסכרתיים שכבר מאוזנים ורוצים לרדת מתחת ל- A1C 7 זה לא מתאים.
&nbsp

שרון א77

New member
קודם נמתין ונראה אם זה בכלל יכנס לסל -הבריאות כי המחיר מטורף

-.3000 ש"ח לחודש רשום בכתבה,
ואם הוא לא יסובסד,יהיה מוצר זה לעשירים בלבד.

אבו זקן

New member
קצת מאכזב

(אם כי זה לא רלוונטי עבורי ממילא). כנראה הפחד העיקרי של היצרנים הוא מפני מצב היפו והתביעות שיגיעו בעקבותיו.
&nbsp
בעיקר מפתיע אותי שהלמידה מתחילה מחדש עם כל החלפת סנסור. מעניין למה.

שרון א77

New member
אל תמהר להתאכזב, כשנגיע לגשר-נעבור אותו.

נלמד ונבין עליו יותר - לאחר שנקבלו.

שרון א77

New member
שאלה לתומרונתם:

האם המכשיר הזה מצליח למנוע מצבי היפוגליקמיה?

תומרונתם

New member
מנהל
הפסקת בזאלי בירידה

הפונקציונליות הזו דומה לזו הקיימת היום במשאבות של מדטרוניק שמחוברות לסנסור. זו אופציה שקיימת כבר כמה שנים.
מה שהפריע לי במערכת הסגורה, הוא שהגבול התחתון שאליו המערכת מכוונת הוא "גבוה" מידי, כך שעצירת הבזאלי מתחילה כאשר לדעתי לא צריך לעצור כלל, וזה סתם יוצר עלייה בלתי רצויה. זה בשונה מהמערכת הקיימת, בה את יכולה להגדיר מה הסף שאליו את רוצה שהחישוב יתייחס. למשל אני שיניתי את הסף הזה ל-70.
&nbsp

למעלה