הגיע הזמן של החשמלאי..

efratcn

New member
תודה ולהבא יהיה נעים יותר לקרוא תשובה

עניינית מבלי להוסיף מילים מיותרות כמו "שטויות במיץ עגבניות" או מסקנות על אופיו של מוסר המידע. לאנשים מותר לטעות וכל יום לומדים משהו חדש. אני חושבת שזה חלק מתרבות שיח שדיברנו עליה לא מזמן בפורום. גם האמת האובייקטיבית לא צריכה לאפשר שיח ברמה כזו. תודה רבה על המידע.

רשר

Well-known member
מנהל
לחשמלאי אסור!!! לטעות בנושא חוקי החשמל

זה ממש כמו נהג שהחליט שהחוק כובע אדום ברמזור - סע!! אם הוא טועה בחוק הקיים כבר 40-50 שנה מי יודעה במה עוד טעה? כמה תעלנה טעויותיו לך?

efratcn

New member
נכון מאד. לחשמלאי אסור לטעות.

אבל מי שאמר את זה היתה האדריכלית ולא החשמלאי...

fireman

New member
אם נתעלם לרגע מאופן התגובה

יש צדק בדבריו. חשמלאי שלא יודע את החוק - ספק אם הוא חשמלאי.

מאגר

New member
ל-THE UNDER TAKER שטויות במיץ עגבניות

גם בשקעים של היום בחלקם ניןת להכניס מסמר ללא כל בעיה ההפך לפי התקן החדש החור הוא עגול בניגוד למה שהיה בעבר שהיה שטוח.רק באביזרי גייביס ובטוצינו זה לא ניתן במצב חלקי בלבד.

THE UNDER TAKER

New member
בונים פרטיים בדרך כלל משתמשים בגיבס

בגיבס יש פרפר פנימי שלא מאפשר להכניס מסמר ולא טסטר . מי שיש לו ילדים קטנים שישם גיבס

מאגר

New member
גם בגייוויס אם תלחץ חזק תוכל להכניס מסמר

אחרת איך תכניס תקע דו פיני ? מאחר והמנגנון עובד על בנקב של הארקה.

THE UNDER TAKER

New member
אל תתחכם ! הפרפר לא מגן על הפתח השלישי

של הארקה , הוא מגן רק על שני העליונים , בדיוק היכן שתקע דו פיני נכנס . ניסיתי עם טסטר ולא הלך לי , אז ילד בטוח שלא יוכל להכניס חפץ זר לשקע .

רשר

Well-known member
מנהל
לטסטר יש "שפיץ"

והוא נכנס רק בחור אחד, המחסום נפתח לכבוד פין עם קצה מעוגל ורצוי 2 פינים ביחד, ילד בריא וסקרן ימצא את דרכו לכל חור!!

רוב הזמן הידים שלנו למטה, למה צריך להרים אותן

את רצינית? לא שאלה רטורית, פשוט רציתי לדעת אם את מתכוונת ברצינות או צוחקת....

efratcn

New member
ארגונומית זה יותר נוח. זה התכנון שלנו גם.

שלא לדבר על ילדים קטנים שלא מגיעים לגובה המפסקים וכן צריכים ללמוד להדליק את האור (אין מעצבן מ"אמא תדליקי לי"
). זה גם סוג של חינוך לאחריות. ועוד סיבה טובה - אם חלילה מגיעים למצב של כיסא גלגלים (וזה יכול להיות גם אם שוברים את הרגל ולא רק בגלל מחלות זיקנה וכו') קשה להגיע לגובה המפסקים הנוכחי. בעיניי זה רעיון מעולה.

רק רוצה לציין, שמבחינת נגישות נכים

אין כל התייחסות לגובה מתגים - כלומר, נכה בכיסא גלגלים אמור להסתדר גם עם גובה מתגים תקני (כנראה, אני מכיר רק את לשון החוק, ולא את המעשיות) אוקי, נק' מבט מעניינת. לא בהכרח מסכים איתה, אבל אולי זה בגלל שאני גר בבית של אנשים גבוהים, שעשינו בו הכל - מתגים/שקעים/שיישים וכד', כ-10-20 ס"מ גבוה יותר מהמקובל.

efratcn

New member
נכון ../images/Emo13.gif אבל לא ילד בכיסא גלגלים (קורה. גם אם

זמני). וזה קטע עניין הגבהים. אנחנו מתכננים את המטבח ויש לי 2 זוגות חברים שלהם מטבח בגובה גבוה. זוג אחד גבוהים נורא (אפילו ידית הדלת שלהם בגובה ממש לא סטנדרטי) וזוג אחד גמד כמונו. אני יכולה להעיד מניסיון שלי ושל חבריי הגמדיים שגובה השיש במטבח הוא קריטי למי שיש מטבח פעיל. שמתי לב לזה רק כשהתארחתי אצל חברתי הלא גבוהה והיא נעלה נעליים שטוחות. אני תמיד על עקבים ולכן לא שמתי לב להבדל המשמעותי, אבל בביתי שלי אני מבשלת ואופה (בעיקר) ללא עקבים. מראש הגדרנו גובה שיש במטבח נמוך במעט מהסטנדרט כי ארגונומית זה מאד מאד חשוב.

צימעס

New member
גם אנחנו.

גרנו כמה שנים בבית עם שיש גבוה. בכל התקופה ההיא לא רחצתי כלים, כי זה הכאיב לי בגב.

גם כיור נמוך מידי גורם לכאבי גב

וזה מה שקורה לי בבית הנוכחי. בבית הקודם הכל היה גבוה ונהניתי מזה מאוד (אנילא ענקית, בגובה ממוצא).

צימעס

New member
במטבח הנוכחי שנינו רוחצים כלים, בלי כאבי גב

(נראה לי שבעלי פחות רגיש ממני), זה יהיה גם הגובה של המטבח הבא.

פיטנגו4

New member
אם חלילה

צריך כסא גלגלים, אז הכל מפריע הרבה יותר ממפסקים: מדרגות בכניסה, פתחי דלתות צרים מידי, כיורים גבוהים מידי, אסלות ואמבטיות בלי מאחזים וכו'. כל הבית צריך להיות מתוכנן אחרת. המפסקים זה פינאטס...

efratcn

New member
על חלק מאלה כבר חשבנו.

אני מקווה שאלה שלא יהיו ניתנים לשינוי כמו מאחזים לאסלות ואמבטיות (וזה כמובן עם הרבה טפו טפו טפו).

למעלה