הגיע "אחרי החחגים"
התחלה חדשה?

liza26

New member
הגיע הזמן באמת!!

שהגיע "אחרי החגים"
פירר, נמאס לי כבר. השישישבת/ערב חג+חג הוציאו אותי מכל השגרה והאיזון גם ככה אני משקיעה מאמצי על לאזן יום שבת אחד בשבוע- אז פתאום נוחתים לי 8 ימי שבת בחודש??? יותר מדי מבחינתי. בכל אופן- חוזרים לשגרה מה אני מתכוונת לעשות מעכשו....לא רוצה לצאת בהצהרות מפוצצות. כבר למדתי מזמן שאני לא מכריזה מלחמות אלא לומדת לצלוח את שדה הקרב ולהשכין שלום קטן כל פעם
משהו שהתחלתי- להתיחס לגוף שלי קצת יותר בסלחנות. להפסיק להעליב אותו בכל מיני שמות גנאי ולהתחיל להתיחס אליו יותר באהבה
להתיחס לקיבה שלי בכבוד ולא כפח זבל ביתי. נתחיל בזה ונשמיך הלאה

תשמיכי הלאה, באמת...../images/Emo6.gif

אכן כבר היה כאן בלבול שלם, מה שבת ומה חג.. וגם מה יום א' ומה היום שאחרי החג... קבלי חיבוק ענק ואני בטוחה שתצליחי במה שתבחרי

אצלי עבר יום ראשון של "אחרי החגים"

ומה היה לנו? תזונה: בסדר, אם כי מצד אחד דילגתי על ארוחות הביניים ומצד השני לא דילגתי על עוגיות החמאה היפיפיות שאפיתי ביום שבת... ספורט: הולך להיות בסדר כי אני מסיימת לשלוח את הפוסט והולכת להזיע לי שעה חופש: לא רע בכלל וממשיך במלוא העוצמה. דימוי עצמי: עוד לא משהו אבל אני יודעת שיהיה בסדר. ואיך אצלכם?

kriz

New member
אחרי החגים

אז כמו רובנו גם אני הפרזתי בחגים בידיעה שיש "אחרי החגים" גם אני החלטתי שהיום אני מתחילה התחלה חדשה וכבר חשבתי שהרסתי... היום הייתי עם חברה ביוטבתה אחרי העבודה ואכלתי שם טוסט ואז חשבתי לעצמי "אוף, הרסתי". אבל אז חשבתי על זה שבכלל לא הרסתי. דבר ראשון - אכלתי ונהניתי וזה הכי חשוב. דבר שני- אם אני מסתכלת על כל היום וכל מה שאכלתי - זה לא כזה נורא. האמת שבהתחלה החדשה שאני רוצה להתחיל הרעיון הוא לשים דגש יותר על ספורט כי אולי העלתי קילו שניים במהלך החגים האלו אבל עם החזרה לעבודה ולארוחות מסודרות אני יודעת שאלו ירדו ואני די מתחילה לאהוב את מה שאני רואה במראה (לא בימים האחרונים, בגלל העליה במשקל - אבל זה יעבור). אז ההתחלה החדשה שלי כוללת:
לאכול מסודר (ואולי אפילו להתחיל לקחת אוכל לעבודה מהבית)
לעשות ספורט 3 פעמים בשבוע
להשקיע כמו שצריך בלימודים
להנות מהחיים אמשיך לדווח
אורית

רננהלי

New member
התחלה חדשה

אני דוקא לא כל כך מהטיפוסים שנורא חוששים מעלייה במשקל בחגים, כי בדרך כלל אני מטיילת הרבה ואז גם שורפת קלוריות. וחוץ מזה שאני לא כזה מפריזה באכילה. לפחות עד היום. אבל השנה זה שונה. לצערי. לא רק שהיה חג שבת חג שבת כל הזמן, עם כל הארוחות האלה (לפחות יצא לי לאכול הרבה בשר שזה מעולה כי אני על גבול האנמיה), אלא שגם נקעתי את הרגל. כשזה בא ביחד זה די אסון. נקע זה לא כל כך נורא וזה לא אמור למנוע פעילות גופנית לחלוטין. אבל זה בכל זאת מגביל, ואצלי זה מאוד מנע פעילות גופנית. למרות שרציתי ללכת ולעשות ספורט ולטייל, לא יכולתי בגלל הרגל. אז בינתיים השתפרה קצת הרגל ואתמול והיום דאגתי להפעיל את עצמי יותר. אבל אני די בטוחה שהשמנתי. לא מדדתי את עצמי על המשקל כי אין לי אומץ וגם לא לבשתי אף בגד שיכול להדגיש את העובדה שהשמנתי מאותה סיבה. אבל אני מרגישה את זה. אז נכון, זה לא כל כך רציני כי זה לא הרבה ובסך הכל אני לא שמנה. אבל צריכה שוב לאכול נכון ומסודר, כך שאני אשבע ולא יתחשק לי עוגות. מה שאני מפחדת ממנו נורא זה דוקא החורף. לא יעזור כלום, כל חורף אני משמינה. זה יורד אוטומטית בקיץ אחר כך. אבל תמיד בחורף אני משמינה. ומאוד רוצה שזה לא יקרה השנה ולכן צריכה להוריד בתור התחלה את מה שהעליתי בחגים. או יותר נכון פשוט לחזור לאכילה נכונה ופעילות ולשים לב טיפה יותר לכמה אני אוכלת עד שזה ירד.

רננהלי

New member
תודה לשתיכן ../images/Emo13.gif

כנראה שאני עדיין צריכה לנוח. ביומיים האוחרונים עייפתי את הרגל יותר מדי. ואני מרגישה את זה. טוב ששבת ואפשר...

כתבת את משאלת הלב של רבים מאיתנו

אני יכולה להציע לך את העזרה והתמיכה של הפורום הזה, אבל כאמור אנחנו לא אנשי מקצוע אבל רבי ניסיון... בגדול, ואני בטוחה שאת יודעת בעצמך, רק את יכולה לעשות את השינוי. אני עדיין ממליצה ללכת לדיאטן ולקבל ייעוץ וליווי מיקצועיים. אבל את חייבת להיות מדוייקת במה שאת מחפשת. אם את מחפשת דיאטן שיתן לך תפריט מדוייק שאותו את צריכה לבצע מבלי לשנות - תאמרי לו את זה!!! את הלקוח ואת זו שצריכה להיות מרוצה. אני ממליצה לך ללכת למישהו שאת מכירה לקוחות מרוצים שלו, כך הכי קל לסמוך. אמרת שאת הדיאטן האחרון את מאוד מעריכה. אז תחזרי אליו ותאמרי לו מה מתאים לך ממה שהוא אמר ומה לא. ואפילו אם הוא מתעקש, תאמרי לו שזה וזה לא מתאים לך. נקודה. בכל מקרה, גם קבוצות התמיכה השונות כמו שומרי משקל, דיאט קלאב ודומיהן, מספקות מעקב, מיקצועיות, תמיכה ולימוד של דרך חיים בריאה. שיהיה בהצלחה בהמשך הדרך

תודה

אני רוצה אבל לבד אני רוצה שאני אתמוך בעצמי ואעשה זאת על הצד הטוב ביותר הדיאטן האחרון - אני מאוד מעריכה אותו אבל הוא עדיין ביקש ממני דברים שלא הסכמתי ואפילו לא בדק את משקלי ובוודאי שלא דיבר איתי על קלוריות כששאלתי כמה אני צריכה לאכול הוא אמר זה לא משנה את תרגישי לבד כמה לאכול - מה להרגיש לבד - תן לי עוגות שוקולד כל היום - אני צוחקת אבל אני כן חושבת שצריך יותר הסברים, דיוק ומתן תשובות ברורות יותר הרגשתי כאילו חולקת עליו ולכן זה רק דירבן אותי לעשות זאת לבד

מה יכולה להיות דעתנו?

ומה היא משנה למשהו? מה שחשוב פה זה - מה דעתך? דעתך שאתה רוצה לרזות? אם כן, ויש בך עכשיו את הכוחות, את הרצון ואת המוטיבציה אז לך על זה. בכל מקרה גם אם התחלת וגם אם לא אתה מוזמן להישאר פה איתנו ולספר מה ואיך הולך. -וקבל ח"ח על הניצחון המרשים. כיף לשמוע סיפורי הצלחה מהמחלה הנוראית הזו-

קדימה, הגיע "אחרי החגים"!!!

קודם כל, ברוך הבא וקבל את מיטב האיחולים על ההחלמה, הנישואין וההחלטה לטפל בבריאותך. אני ממליצה לך לקרוא את ההודעה למתחילים, כאן בראש העמוד בכחול זוהר(תקליק עליו). קרא גם את הודעת המנהלות ואת מאמרי הפורום השונים וקישוריו. אני מאוד ממליצה לקרוא הרבה מאמרים אבל לקבל ייעוץ וליווי מיקצועיים. אנחנו כאן איננו אנשי מקצוע ואיננו יכולים להמלית על תפריטים אלא רק לתמוך, לשתף ולתת מניסיוננו שלנו. הגיע "אחרי החגים", נכון? אתה רוצה לשנות, נכון? אז קדימה, מה עוצר אותך? חפש לך דיטן מקצועי אפשר דרך קופ"ח, אפשר פרטי (לכל אחד יתרונות וחסרונות) ואפשר קבוצות תמיכה כמו שומרי משקל, דיאטה קלאב ודומיהן. (לא מכירה הרבה, אז יסלחו לי כל השאר...) אל תעשה דיאטה מהעיתון, גם אם זה עיתון ספורט נוצץ עם מלא חתיכים וחתיכות בין דפי הכרומו שלו... בגדול, אנחנו מאמינים באורח חיים בריא המורכב מאכילה בריאה ומאוזנת מבחינת אבות המזון בשילוב ספורט אשר הוא טוב לנפש אבל גם לגוף (קרא מאמרים!!!) רובנו כאן, לא מאמינים במאכלים "אסורים" אלא רק באכילתם במידה מועטת. קרא קצת בשרשורי הפורום החשובים (קישורים) וקרא קצת אחורה בדפי הפורום כדי לראות מה הראש הכללי שלנו. שיהיה המון בהצלחה בדרך החדשה!

למעלה