הגותו הפוליטית של ליבוביץ - הערב

הגותו הפוליטית של ליבוביץ - הערב

תפיסת המדינה והדמוקרטיה של ליבוביץ, הציונות על פיו, יחסו לכיבוש, קריאתו לסרבנות ועוד. בכל אלו נדון היום (יום ג', 20/03) בשעה 20:00 (עד 22:00) בפגישה פתוחה לקהל בישיבה החילונית, לוינסקי 119 (פינת יסוד המעלה 61) ת"א. מנחה: ליאור טל. נשמח לראותכם/ן.

יחיאב

New member
אל תלכו אל הטומאה הזאת!

תבואו אלי
איזה נחמד שהגענו למצב כזה? כן ירבו.

אלי כ ה ן

New member
הזמינו שני מכשפים וקיימו את טקס זאף

אחר כך עשו סיאנס עם הנשמה של עורך הדין המצרי עימאד אשראף, ובסוף גם היתה הרצאה של יחיאב על המשמעות של חיי האושר לאור הטקסטים ההודים הקדמונים של ה"וודו" - תוך התיחסות מודרנית למשנתו של הפילוסוף רבינדראנאת טאגור. גם אני נתתי בסוף משהו (על איך מעשנים נרגילה). סיימנו עם עוגיות וקפה (בהכשר בד"ץ חתם סופר, יש לציין), לאור נרות ושקופיות עם שירי ארץ ישראל. מי שרצה - יכל לבקש תה במקום קפה (אבל כולם רצו את הקפה). חזרנו עייפים אך מרוצים. יש רק בעייה אחת: לא הייתי שם
נו, ואיך היה אצלכם? לאיזה הכשר א ת ם דאגתם בשביל העוגיות והמרק?

יחיאב

New member
אין ה../images/Emo71.gif מעיד על ../images/Emo159.gif

אבל אני חושב שאלי סיכם זאת יפה מאוד...

אלי כ ה ן

New member
ואולי בכל זאת? סקרנים - אתה יודע...

בהתחלה כתבת שזה יהיה בענין השפעת ברק על המשפט החוקתי, אבל אחר כך כתבת שזה לא יהיה על משפט חוקתי. אז מה בסוף היה, ואיך היה - לפחות מנקודת ראותו הסוביקטיבית של המארח?

יחיאב

New member
לא כתבתי בהתחלה דבר שונה

ממה שכתבתי בסוף. אתה אולי יודע שכשניגשים לכתוב עבודה, חשוב מאוד קודם להבין על מה העבודה ולהתמקד בזה. לכן זה שבכותרת העבודה כתוב משפט חוקתי, זה לא אומר שיהיה בעבודה הסבר על מהו משפט חוקתי. אחרת מה יישאר לחברך לספסל הלימודים לכתוב בעובדתו שכותרתה היא המשפט החוקתי בישראל? אשר לשאלה איך היה במפגש, אני באמת הייתי מעדיף לשמוע מאלו שהיו את חוות דעתם, האם נהנו, האם הבורקס היה טעים וכו' וכו'. הנה אני מפציר בחברים שהגיעו להגיב ולספר איך היה (חוץ מרינה שהיא קצת משוחדת בעיניי).

יחיאב

New member
נו חברים, מה קורה? אני מתחיל להיעלב

נראה לי שזה מקרה קלאסי שאחד סומך על השני. אז אל. פשוט תספרו. נו, בסוף אני אספר וכדרכי אפאר את האירוע.

יחיאב

New member
אחת מהשתיים: או שהיה גרוע

ולאנשים לא נעים לומר את האמת (בכל זאת טרחתי...), וכשאני אומר גרוע אני מתכוון לאירוח או לשיעור/הרצאה. והאופציה השניה היא שלא הגיעו אנשים. מה אתה חושב אלי? ומה למעשה ייחשב יותר גרוע?

אלי כ ה ן

New member
יש אופציה שלישית:

חברי הפורום עדין לא חזרו היום מהשדות ולכן עדין לא הספיקו לפתוח את המחשב. האופציה השניה שציינת - גרועה יותר מהראשונה, כי באופציה הראשונה יש בכל זאת משהו חיובי: האורחים לא רוצים להעליב, וזה טוב.

למעלה