הגורל נגע בי היום ...

הגורל נגע בי היום ...

מצחיק , מצחיק איך שהגורל עובד לו . היום היה אמור להיות יום מיוחד בשבילי , הגיוס לצבא . מי שמכיר אותי יודע כמה זה חשוב לי , איזה שאיפות היו לי , קרבי , קורס קצינים וכדומה . אתמול הופנתי לבדיקה קטנה לפני הגיוס , EEG על ידי דוקטור זמיר מבית חולים סורוקה . הכל יצא תקין . זה לא הספיק לאיש הנהדר הזה , הייתה לו הרגשת בטן ... מהר מאוד הוא שלח אותי לסי טי מוח , למרות ההתנגדות התקיפה שלי עקב הגיוס הקרוב , פחדתי שמשהו ידפוק לי את הגיוס . הדוקטור התעקש , והופה הגעתי לשם . עשיתי את הבדיקה (באותו היום , נדיר אני יודע ...) , יצאתי ממנה אבל משהו לא היה נראה כשורה , הם ראו שם משהו ... עמוק במוח . בכלליות עליי - מגיל קטן מאוד יש לי הפרעות קשב וריכוז , לעולם לא הצליחו לדעת למה . מלפני כמה שנים התחילו לי רעידות לא מוסברות בידיים , לפעמים קלות לפעמים קצת יותר רציניות , גם בדיקות שלהם לא העלו דבר . בחודש האחרון התחילו לי לקויות בזיכרון , אני יכול לא לזכור דבר שקרה לי לפני שנייה , דבר שהדליק נורה אדומה וזוהי הסיבה שהתחלתי את התהליך הזה לפני הגיוס . הם מצאו גידול , שככל הנראה קיים כבר כמה שנים (7-8) ועכשיו מתחיל להשפיע בגדול עקב זה שהוא לא נותן ל"מיצי המוח" להתנקז עקב כך שהוא חוסם אותם . התחיל הבכי של המשפחה , המכה ירדה , שעות ספורות לפני הגיוס . כולנו יודעים שאם הייתי מתגייס כבר , הייתי יכול לדבר רק עם הקירות , המערכת הצבאית קצת איטית , היו חושבים שאני מנסה להשתמט (למרות שלא ראיתי על עוד מישהו מוטיבציה כמו שלי) ממציא שטויות וכדומה , בדקה ה 90 . נכנסתי ל MRI כבר באותו הלילה (סיוט של שעה שמרגישים כמו גופה) שהוכיח שאכן יש משהו שמאיים במוות , אך ככל הנראה שפיר . כתוצאה מהגידול , יש חסימה גדולה במוח של דברים חיוניים , וצופים לי התדרדרות רצינית בחודשים הקרובים ... תחילה לקויות בדיבור , אי יציבות ... לאחר מכן איבוד ראייה ... אחריי זה אי שליטה בשתן ... ולבסוף איבוד הכרה ומוות . ניתוח דחוף (ביופסי ולאחריו הסרת הגידול או טיפולים כימוטרפיים)חייב להתבצע , אבל סירבתי בתוקף . אני מפחד . חברים , זה מוח אחריי הכל , אני לא סומך על אף אחד , אולי הם טעו בהבחנה ? אולי אני לא ימות ? הרופאים ישבו לי על הראש שעות היום , ניסו לשכנע ומשהו התחיל להשתנות בתפיסה שלי . אמרתי שאני רוצה עוד חוות דעת מהרופא הכי טוב בתחום הזה בארץ ואני רוצה לדעת מי זה , כולם אמרו פה אחד - דוקטור קונסטנטין מאיכילוב . יצרו איתו קשר , הוא בחו"ל אבל הביע התעניינות מפליאה וראוייה לשבח וקבע איתי תור ביום שלישי עם אפשרות ישר לניתוח . שמעו , אם הוא אומר אותו הדבר - אני לא יהסס ללכת על זה , אני אוהב את החיים . הרגע שיחררו אותי הבייתה , אין טעם שאני ישכב בסורוקה עד יום שלישי סתם . אני מפחד , מפחד ממה שיכול לבוא לי . אמרו לי שהביופסי הזה זה שטויות אבל עדיין - הפחד חי בי . אני אדם בריא , שחקן כדורגל , ספורטאי , אני לא רגיל לבדיקות ולבתי חולים . מה מרגיע אותי ? העובדה שזה התגלה בדקה ה 90 . שיש פה כוח עליון . שהגורל נגע בי היום .

מיליתו

New member
הי גרב אדומה

קודם כל - ברוך הבא לפורום. כאן זה המקום לגלות שגידולים וסרטן זה לא סוף העולם ואפשר להמשיך לחיות!!! אני אישית כרגע חצי שנה אחרי השתלת מח עצם, וחזרתי לפעילות מלאה. אני בת 25 ולומדת לתואר שני בנוירופסיכולוגיה קלינית, עושה יוגה, ריקודי בטן ומשחקת טניס... (למרות שבטניס אני די גרועה כי רק עכשיו התחלתי...). בכל אופן, מהידע שהספקתי לצבור על המוח, ומהצילום האחד ששלכת (שנלקח מזווית שבה קשה לאבחן - אני מניחה שיש לך עוד צילומים, נכון?) הגידול שלך נראה לא טוב. הוא ממקום ממש מעל גזע המוח, וכניראה במקום בו הוא חוסם את החדר השלישי (?), מה שמפריע לניקוז (אל תתפוס אותי במילה, אני עוד לא ד"ר, וגם הצילום שהעלת לא אידיאלי). בעיקרון, מצב כזה יוצר בצקות ולחץ על איברים שונים במוח - מה שגורם לך לכל התופעות שתארת. בנוסף, כל התקדמות שלו כלפי מטה תביא ללחץ על גזע המוח - לאובדן הכרה ולמוות. אני מניחה שאתה לא רוצה את זה. מציעים לך ניתוח להסרה של הגידול, וזה נשמע לי רעיון די טוב. נכון שניתוחי מוח הם מסובכים, ושלפעמים נשארות כל מיני בעיות אחר כך - אבל אתה תחיה, וזה הכי חשוב, במיוחד לאחד כמוך שאוהב את החיים. תתייעץ עם המומחה - חשוב מאוד לשמוע דיעה נוספת. אפשר להחלים גם מגידולים במוח. אני אישית מכירה מישהו שהגידול שלו במוח התגלה בדיוק כשחזר מ"הטיול לפני הגיוס" שלו - כמוך, והיום מסיים לימודי רפואה. לא להתייאש. אנחנו כאן לתמוך בכל רגע.

איבחון מדוייק ...

אהלן ! אכן הצלחנת להבין הכל , זה האיבחון שאמרו לי . הגידול חוסם את המעבר בין החדר השני לשלישי , ובניתוח בעצם רוצים לעשות מעבר חלופי לנוזלים בעזרת ניקוב . תודה על העידוד , אני כבר מרגיש הרבה יותר טוב

אורית41

New member
ניתוח מוח

שלום לך, איני חושבת שעליך לחשוש מהניתוח. יש נוירוכירורגים מעולים בארץ. בעלי ז"ל נותח פעמיים ויצא מהניתוחים במצב מעולה. כדאי להתייעץ עם הרב פירר. תהיה בריא, אורית

דקלה007

New member
תגובה

אני מצטרפת לאורית ואני אומרת לאין ממה לחשוש מניתוח מוח גם אני לפני כשנה עברתי ניתוח מוח בבית חולים תל - השומר אני ממליצה שתלכי לם כי יש שם רופאים טובים במיוחד אחד מהם קיבל פרס מפעל חיים לאחרונה וקיום אני מרגישה מצויין בזכות הרופאים.

Oligogil

New member
האם חובה ניתוח ?

איזה סוג גידול ? בדוק האם חובה ניתוח, אולי כימוטרפיה - ואז שאל על תמודל ! (במקום PCV) אם זה אפשרות - תוכל להמשיך בחיים סדירים בכיף. מחזק את ידיך

אמרו לי ...

שבכל מקרה הביופסי זה חובה , כי יש ריכוז גבוה מאוד של נוזלים וחייב לנקז אותם , אז אין מפלט בסדר , אני יעשה שריר וינסה לעבור את זה כמו גיבור .

שלום לך.

שלום לך גרב אדומה. אפתח באיחולי הצלחה בכל אשר תעבור. בארץ יש רופאים טובים מאוד, שמסוגלים לנתח באופן מעולה, למדתי זאת מנסיוני. כדאי לעשות את מה שהמליצו לך, להתייעץ עם הרב פירר, עזרה למרפא. לעניות דעתי קונסטנטיני הכי טוב שיש בעולם, אני חייבת לפרגן למי שמגיע... למיטב ידיעתי, הביופסיה לא משחררת נוזלים, אם הם לא יוצרים מעבר באופן טבעי, הם יוצרים לחץ וזה מסוכן למח. באופן עקרוני, נותנים סטרואידים כדי להוריד את הבצקת, אם נוצרה כזו. כמו כן לרפואה פתרונות משלה לניקוז נוזלים, החל בניקוז מעמוד השדרה במצבים מסויימים וכלה בהשתלת "שאנט"- צינורית שמנקזת ומסלקת את נוזלי המח. אבל אני מסייגת את הידע שלי בכך, שהוא נרכש כחולה מתעניינת ולא כרופאה. בכל מקרה, עליך להבין, שהרופאים לא קובעים מתי ואיך יקרו דברים בגוף שלך, גם אם הם מלומדים ויודעי דבר, לך יש תפקיד די רציני פה בהתמודדות עם המציאות שלך, עם מצבך הגופני ועם האחריות שאתה לוקח על חייך. יש לי חברה, ארזה' שמה, שלפני כ-13 שנה אמרו לה שיש לה שלושה חודשים לחיות, בגלל הסרטן שהיה לה. מהרגע בו נודע לה על המחלה שלה, היא החלה לרפא את עצמה, והאמן לי- אין הרבה אנשים בריאים כמוה בעולם הזה. אני מאחלת לך את כל הטוב שבעולם, ומושיטה לך יד ועזרה, אילת.

לפני שאתה רץ למסקנות

חכה לייעוץ של פרופ' קוסטנטיני (רופא בין המצויינים בעולם בנוירוכירורגיה ילדים), ובכלל חכה לאבחנה סופית. מקווה בשבילך לטוב.

גרב אדומה שלום

אם גילו לך את הסרטן בזמן כדאי לעשות ניתוח ותמיד לקוות לטוב להיות אם מצב רוח טוב זה מאוד עוזר להחלמה ושיהיה לך המון הצלחה ותספר לנו דברים טובים

elylan

New member
כנראה שאני לעולם לא אבין

מדוע המחלה הארורה הזאת פוגעת באנשים טובים ומקסימים????!!!!

ליMור

New member
קראתי את הודעתך המצמררת,,

יחד עם כל הצער אני "שמחה" עבורך שכל התופעות והמצב כולו התגלה לפני גיוסך שכן אז - מלבד לרדות בך,, אף אחד לא היה מבין את בעיותיך החוזרות כולי תקווה שאחרי הניתוח תוכל לחזור לחיים רגילים כשם שמתאים לילד/נער/איש בגילך ותגובה קצרה ל elylan... חושבת שישנם אנשים שהם פחות מקסימים, ולהם זה מגיע ? המחלה היא ארורה - היא קשה ותובענית ביותר לאף אחד ,,, אף אחד לא מגיע לחלות בה ומי שכבר חלה,,, אין לי מה לומר מלבד - ים של בריאות ואריכות ימים,,, שתהיה שבת שלום לכולם

elylan

New member
חס וחלילה... אולי לא הבנת נכון

אני התכוונתי שכל האנשים החולים שאני מכירה או שומעת עליהם הם אנשים מדהימים שלא עשו שום דבר רע בחייהם ו"נופל" עליהם סבל כזה. אבל ברור שלא מגיע לאף אחד לחלות!!!!!

ליMור

New member
לא חשבתי לרגע שהיתה לך כוונה

רק הארתי במעט את דברייך שבת שלום,,,

ornusha

New member
נגיעת הגורל

לפעמים הודעות רעות מגיעות ברגעים הכי לא קשורים, בעצם אף פעם זה לא רגע מתאים לקבל הודעות רעות. ואני כל כך מבינה אותך... גם לי גילו את הסרטן לפני הגיוס. ליתר דיוק 3 חודשים לפני. ואין ספק שלקבל הודעה כזאת זה יותר משוק והלם ולפני הגיוס, ככה באמצע כל התכנונים זה כואב יותר. אבל תנסה להתעודד. הרופאים אמרו לך שאולי זה שפיר. ואם ככה, אתה תעשה ניתוח, בלי עין הרע הכל יגמר בשלום ותוכל להתגייס.אומנם יש סיכוי שלא תהיה בקרבי אבל יש עוד הרבה תפקידים. ואם אתה נעול על קרבי שתדע שהרבה מתבאסים מזה מהר מאוד. ועם קצת מאבק יש סיכוי שתוכל גם להיות בקרבי אם יעשו לך בעיות. וגם אם חס וחלילה זה הנורא מכולם זה לא סוף העולם. כמה שזה קשה תחשוב חיובי ותהיה חזק ושום דבר לא יעמוד בפניך. מאחלת לך רק בריאות

אל תפחד... אתה לא לבד ...

ראשית, מאד מצטערת לשמוע על מה שמתרחש בחייך בשבועות האחרונים. אתה נשמע לי בחור על הכיפק, למה זה תמיד קורה לטובים ? אני חושבת שבזמנים כאלו - אדם שבאמת אוהב את החיים - יעשה הכל כדי לשרוד. הרי הכי קל להרים ידיים ולא להלחם. אמנם הפחד משתק, מעוור והורס כל חלקה טובה בשמחת החיים שלנו - אבל אתה צריך, אתה חייב ! - להאמין שאחרי כל ירידה כזו בחיים - מגיעה עליה. אתה חייב לעשות הכל ולאמץ לעצמך השקפה חיובית - זה הבסיס להחלמה לדעתי. אתה ספורטאי, קטנה עליך הביופסיה הזו !! אתה אתלט - תראה לגידול הזה מי חזק יותר !! הגישה מאד חשובה, מאד חשוב שלא תרים ידיים ותעשה כל מה שאתה יכול כדי להבריא. יהיה בסדר, אתה תראה. לפעמים מישהו מעמיד אותנו במבחנים קשים מאד מאד, אבל כל מבחן כזה מחשל אותנו, אסור לתת לו להרוג אותנו אהה?! אנחנו פה בשבילך. לולו. --------------------------------------------------------------------

תודה לכולכם !../images/Emo24.gif

תודה ! אתם מעודדים אותי ללא הפסק , אני כבר מרגיש יותר טוב . מבטיח לעדכן בהמשך , ומאמין שיהיה טוב יותר ... תודה !

למעלה