הגורה שלי נושכת את השטיח

חן119

New member
הגורה שלי נושכת את השטיח

שלום,
יש לי גורת פינצ'ר מעורבת, כבת חודשיים.
קניתי לה מין כרית שטוחה/שטיח מנופח כזאת נעימה כדי לשכב עליה, כי עד עכשיו היא לא שלטה בצרכים שלה, והיא שכבה רק על כמה סחבות.

אבל היא לא "נותנת" לי לתת לה את זה. אני שמה לה את זה, והיא מייד מתחילה לנשוך את זה, ו"לחפור" בזה ממש במרץ, כאילו היא מנסה להגיע לסין או משהו...
אז אני מייד לוקחת את זה בחזרה, ולא נותנת לה לישון על זה. חבל, זה מבד קטיפתי והיא פורמת את הכל...

עשיתי שתי ניסיונות כאלה, אבל לא הועיל...אז בנתיים הכרית נשארת אצלי.
אני רואה הלוחש לכלבים ומנסה ליישם את מה שהוא אומר לעשות שם, אבל זה לא עובד לי! היא לא מקשיבה לא ל"לא" תקיף, לא ל"תקיעת אצבע" שהוא עושה ולא לשום דבר... הכללים דווקא כן עבדו עם הכלבה הקודמת שלי (שלא הייתה גורה)
וזה לא שהיא לא משחררת אנרגיות ,חזרנו מטיול של שעה ורבע

היא גם נושכת לי את הקרסוליים כל הזמן-בגיזרה הזאת יש שיפור מאיך שהיא הייתה בהתחלה, אבל עדיין...

יש עצות? או שאני פשוט צריכה לחכות עד שהיא תהיה בערך בת חצי שנה ואז הנשכנות תופחת מעצמה?

באבEל

New member
היי

גם לי יש גורת פינצ'ר מעורבת וגם שלי בת חודשיים :)

אני מזדהה איתך לגמרי בעיניין הנשיכות כיוון שגם זואי שלי נושכת כל מה שאפשר (בעיקר אותי*)
אנחנו הכנו לה סלסלה מעץ וריפדנו אותה בשמיכת צמר , בהתחלה היא הייתה מורידה את המשיכה ומכרסמת בהנאה את שולי הסלסלה, אז הפעם ליפפנו את השמיכה היטב כך שהיא לא מצליחה להסיר אותה ולכרסם לעצמה את המיטה

אני מציעה שתחכי לרגע שהיא לא רואה ותניחי את השטיח הזה על הרצפה לדעתי ברגע שהיא תתעייף היא תחפש מקום רך ונעים לרבוץ בו וזה יהיה מזמין מאוד.

אגב- סיימת לה כבר את החיסונים? את מוציאה אותה החוצה? איך את מחנכת לצרכים?

חן119

New member
re

הפינצ'רים משתלטים על העולם

אהה באמת לא ניסיתי להביא אותה למקום כשהשטיח כבר שם, שווה ניסיון!

עשינו לה חלק גדול מהחיסונים, היא גם קיבלה פעמיים כדור נגד תולעים
כן, אני הוצאתי אותה החוצה עוד כשהיה לה רק משושה ראשון, בגלל שחשבתי שהכי גרוע זה שהיא תשב תקועה בבית חודש, ואז תפחד לצאת אל העולם. היא גם כלבה שמצאנו ברחוב, והיא הייתה משוטטת הרבה, אז כשקשרנו אותה היא הייתה נובחת הרבה ואני מבינה אותה-אף אחד לא רוצה להיות קשור למקום מסויים, עד כמה שהוא נעים ועם דשא וצעצועים ולא ללכת לשום מקום, חשבתי שזו חובתי לטייל איתה

לגבי צרכים, אני לא עושה משהו מיוחד, היא לאט לאט למדה בעצמה לעשות בחוץ ולא בבית.
הייתי מטיילת איתה טיול ארוך, היא לא הייתה עושה קקי/פיפי בכלל! ברגע שהיינו חוזרים הבייתה היא הייתה מייד רצה לדשא בגינה ועושה שם קקי!!

אותי זה בעיקר הצחיק...ולא התעצבנתי עליה יותר מידי, כי חשבתי שאולי היא לא מרגישה בטוחה לעשות צרכים בחוץ, כי בהתחלה היא די פחדה מהעולם (מכוניות,אנשים, אופניים) ורק אמרתי לה "לא" בקול חזק, אבל נתתי לה לסיים, כי ידעתי שהיא לא עושה לי "דווקא"

ועכשיו, בטיולים היא כבר עושה קקי בחוץ, ואני לא יכולה לקחת שום קרדיט על זה חחחח

meedas

New member
יש לך תינוקת בבית

אז בשלב ראשון, כדאי להתחיל להתיחס אליה כאל תינוקת. כלומר, להתאים את הציפיות שלך למציאות
כמו שלא כועסים על ילד בן שנתיים שבורח לו פיפי או ששובר את הצעצוע החדש שקנו לו, ככה אין מה לכעוס כל כך על גורה קטנה רק כי היא לא מכבדת מספיק את ההשקעה שעשית בכרית שלה.
אם היא מהחופרים והמנערים, שימי את הכרית בצד ותני לה משהו פשוט יותר לישון עליו. שמיכה ישנה עטופה בציפה תעשה את העבודה מצויין. גם כרית של ספה שמישהו זרק לרחוב.
אם בהמשך היא תפסיק להרוס את המיטה, תוכלי לפנפן לה מיטה מקטיפה וסלסולים. בשלב זה, חבל על המאמץ

דבר נוסף - בכל תוכנית של הלוחש לכלבים מופיעה שקופית שמודיעה "אל תנסו את זה בבית". ומסיבה טובה. הטכניקות של סיזר שנויות במחלוקת במקרה הטוב, ואלימות במקרה היותר נפוץ. חבל שתגרמי נזק ליחסים שלך עם הגורה בשלב מוקדם כל כך בגלל שימוש מיותר לחלוטין באגרסיביות. יש דרכים טובות בהרבה לתקשר איתה, דרכים שלא יגרמו נזק ויאפשרו לכן לפתח מערכת יחסים שמבוססת על אמון ולא על פחד

חן119

New member
אני לא כועסת עליה כשהיא עושה את זה, אני פשוט

לוקחת אלי את הכרית בחזרה, ובסה"כ מי שמפסיד זאת היא, וחבל לי כי אני רציתי לשדרג לה את השינה, שהיה לה נעים.

אני לא מסכימה עם כל היורדים על סיזאר, אני חושבת שהוא שיקם הרבה מאוד כלבים,שמאמנים מנוסים אחרים אמרו פשוט להרדים.
אני חושבת שמה שמרתיע אנשים זה שהוא לא משתמש בפסיכולוגיית "אנשים" עליהם, אלא במנטליות של כלבים ולהקה.
תחשבו שגם האימא של הכלב, כשהוא משתולל יותר מידי, תתפוס אותו בעור של הצוואר ו"תשים אותו במקומו", ואנחנו לא נגיד לה שהיא "לא הומאנית"

מה שכן, אני מבינה שזה קשה ליישום, כי הוא עובד עם האנרגיות והשפת גוף שהוא משדר לכלבים, וזה באמת משהו שקצת קשה ללמוד מהטלויזיה

meedas

New member
סיזאר הוא לא "אמא של הכלב"

אין לו זנב, אוזניים של כלב, פנים וגוף של כלב. חוש ריח של כלב. הוא לא מסוגל להעביר תקשורת כלבית - אף אדם לא יכול. פשוט אין לנו את הכלים. אנחנו אפילו לא מבינים, כנראה, את רוב התקשורת בין הכלבים כי אנחנו בכלל לא קולטים אותה ולא מבינים אותה.
סיזאר הוא בנאדם. הכלב שעומד מולו יודע שהוא בנאדם, ולא מצפה ממנו לדבר בשפה של כלבים אלא בשפה של בני אדם.

מה שאנחנו כן יודעים במידה מסויימת זה לזהות סימני מצוקה אצל כלב, וכמות סימני המצוקה שמשדרים הכלבים בתוכנית מזעזעת. מזעזעת גם התחושה שסיזאר בוחר במודע להתעלם מכל סימני המצוקה האלה בשם הריטינג והפתרון ה"מהיר" (את הרי לא רואה מה קורה אחרי התוכנית. את רואה רק מה שהעורכים נותנים לך לראות...)

גם אם נקבל את הטענה שלך שהוא עזר לכלבים שאחרים הרימו לגביהם ידיים (ואני לא מקבלת את הטענה הזאת בכלל), הגורה שיש לך בבית לא סובלת (נכון לעכשיו) מבעיות התנהגותיות קשות, תוקפנות בלתי נשלטת וכו'. היא פשוט גורה. למה לא לתקשר איתה בדרכים חיוביות? למה ללמוד ממי שדוגל באלימות ותוקפנות כשאפשר ללמוד דרכים אחרות?

רגע33

New member
ידוע לך שמדובר בתוכנית טלוויזיה ערוכה , כן?

מטרת ההפקה היא לצבור כמה שיותר רייטינג, להאדיר את שמו של הכוכב וליצור רושם של מאה אחוז הצלחה או משהו קרוב לזה. רוצים לספר לך סיפור מסויים שכל קשר בינו לבין המציאות יהיה חלקי במקרה הטוב - אז מספרים לך אותו בעזרת עריכה וחיתוך קטעים פחות מחמיאים ומרשימים. לטובת הקשר שלך עם הגורה שלך כדאי לא לקחת את מה שאת רואה שם ככזה ראה וקדש, במיוחד כשאפילו ההפקה ממליצה במפורש לא לנסות את זה בעצמך בבית. התיאוריות המיושנות שהוא מציג שם, אפילו מי שהגה אותן במקור כבר התנער מהן. כדאי להתקדם לשיטות אילוף מודרניות שמבוססות על תקשורת עם הגורה ולא הפחדה שלה.

elin86

New member
תשכח את סיזר מילאן ותאחסן את זה

עמוק עמוק בנבחי הזכרון שלך.. שום תקיעת אצבע.. זה מאוד לא נעים לכלבה ועובדה שאתה לא משיג בזה כלום..
שים לה אולי על הכרית שמיכה ישנה ולאט לאט תסיר אותה? יש לכלבה צעצועים? מציעה להסב את תשומת ליבה לצעצוע אהוב/קונג ועוד כשהיא מתחילה ב"שגעת"..

חן119

New member
יש לה צעצועים אבל היא לא אוהבת אותם כ"כ

היא אוהבת רק לקרוע סחבות ודברים "של אנשים", כמו את הנעלים שלי

היום כשאחזור אני אנסה באמת לעטוף את זה בסחבה ישנה, תודה על העצה!!

משום מה את אימא שלי היא "מכבדת" הרבה יותר ממני, לא מעיזה לנסות לנשוך אותה, וממני היא כבר עשתה עצם לעיסה...

אז כשקראתי לאימא שלי היא באמת לא נושכת, אבל כשהיא הולכת היא חזרה לכרסם את זה

elin86

New member
אז צריך למצוא מה היא כן אוהבת..

להעלים כל דבר שלכם שהיא עלולה לגעת בו.. חייבים קודם כל לעשות מניעה כי אל תצפה שהיא לא תיגע במשהו שהשארת בחוץ ונגיש לה.. היא גורה וצריך לעזור לה להתנהג יפה ולא להעמיד אותה במבחנים שהיא לא תצליח לעמוד בהם.. יתכן שאמא שלך יודעת איך להתנהל איתה בצורה טובה יותר..
אולי כדאי לכם לקחת שיעור אחד עם מאלף שיתן לה את הדרך הנכונה ויסביר לכם איך נכון להתנהל ומה לעשות .. אולי אתם טועים בהתנהלות איתה ואחרי הדרכה נכונה הכל יהיה קל יותר.

למעלה