הגוגל ביפן - מוקדש לדוד מנהלנו

מצב
הנושא נעול.

בעדכון הקודם מהלוויין העליתי בין היתר תמונה של שדה"ת בסנדאי לאחר הצונאמי והרעש. כעת בעדכון האחרון (שהיה מצומצם ולא כלל לצערי תמונות מעניינות מישראל או מהאיזור) הועלו תמונות מחודש אפריל - והפעם לא צילום לוייין אלא תצ"א איכותי יותר. נתחיל עם הטרמינל סמוך לאחר הרעש - 17.3.11.

בעדכון הקודם מהלוויין העליתי בין היתר תמונה של שדה"ת בסנדאי לאחר הצונאמי והרעש. כעת בעדכון האחרון (שהיה מצומצם ולא כלל לצערי תמונות מעניינות מישראל או מהאיזור) הועלו תמונות מחודש אפריל - והפעם לא צילום לוייין אלא תצ"א איכותי יותר. נתחיל עם הטרמינל סמוך לאחר הרעש - 17.3.11.
2
הטרמינל כעבור 3 שבועות, מוכן לפתיחה מחדש.

3
קצה המסלול ב-17.3.11.

4
3 שבועות קדימה. יודעים לעבוד היפנים האלה.

5
מרכז המסלול ב-17.3.11.

6 אחרונה
נקווה שינקו כך גם בפוקושימה

וילי, אתה יכול למצוא את האיצטדיון של קבוצת
קאשימה אנטלרס שניזוק ברעידה/צונאמי? וגם אולי מתקני ספורט אחרים באיזור?
בבקשה!
זה כמובן נמצא לי באוסף, אני לא צריך אפילו לחפש בתוכנה... הנה האצטדיון של האנטלרס. תמונה עדכנית מסוף מרץ.

בבקשה!
זה כמובן נמצא לי באוסף, אני לא צריך אפילו לחפש בתוכנה... הנה האצטדיון של האנטלרס. תמונה עדכנית מסוף מרץ.
2
וקרוב יותר למוקד הרעש, אצטדיון מיאגי המצוי בפרברי סנדאי. גם כן מסוף מרץ. נראה כי בסה"כ הם החזיקו מעמד יפה. שניהם כמובן נבנו עבור מונדיאל 2002.

בבקשה!
3 אחרונה
בונוס מאיזור טוקיו: אצטדיון הבייסבול בצ'יבה, הלוויין המזרחי של בירת יפן. התמונה מ-31.3. זהו, אם יש לך בקשות ספציפיות נוספות אשמח לנסות ולמצוא.

nitsansh

New member
בבקשה!
אם יש נזק, אני לא רואה אותו...
מתברר שקאשימה בכלל לא באזור האסון... ולמרות זאת היא מקיימת את משחקי הבית בצ'מפיונס ליג של אסיה באיצטדיון בטוקיו... האיצטדיון הזה, אגב, נבנה כבר ב-1993 (ע"פ ויקיפדיה).

אם יש נזק, אני לא רואה אותו...
מתברר שקאשימה בכלל לא באזור האסון... ולמרות זאת היא מקיימת את משחקי הבית בצ'מפיונס ליג של אסיה באיצטדיון בטוקיו... האיצטדיון הזה, אגב, נבנה כבר ב-1993 (ע"פ ויקיפדיה).
לא הבנת
קאשימה פשוט נפגעה מהקרינה שהגיעה מהכורים הניזוקים. זו כנראה הסיבה להעברת משחקיה, ולא נזק שנגרם לאצטדיון. ד"א באיזה מאצטדיוני טוקיו היא מקיימת את משחקיה? יש 3 מועמדים לכך שאני מכיר. לגבי בניית האצטדיון, הוא אכן נבנה במקור ב-1993, אך ב-2001 נבנה למעשה מחדש, הורחב במידה ניכרת ונוסף לו כמובן הגג היפה - הכל לקראת המונדיאל. באצטדיון זה ספג אוליבר קאן את השער היחיד עד לגמר, בזמן פציעות נגד אירלנד (1-1, רובי קין). כמובן שהשער היה חסר משמעות מבחינתה של גרמניה, שכבר עלתה לשמינית הגמר מהמקום הראשון בבית. אבל ביכולת שהפגין קאן במונדיאל, להבקיע לו שער - גם בגרבג' טיים - היה הישג אדיר.

nitsansh

New member
לא הבנת
קאשימה פשוט נפגעה מהקרינה שהגיעה מהכורים הניזוקים. זו כנראה הסיבה להעברת משחקיה, ולא נזק שנגרם לאצטדיון. ד"א באיזה מאצטדיוני טוקיו היא מקיימת את משחקיה? יש 3 מועמדים לכך שאני מכיר. לגבי בניית האצטדיון, הוא אכן נבנה במקור ב-1993, אך ב-2001 נבנה למעשה מחדש, הורחב במידה ניכרת ונוסף לו כמובן הגג היפה - הכל לקראת המונדיאל. באצטדיון זה ספג אוליבר קאן את השער היחיד עד לגמר, בזמן פציעות נגד אירלנד (1-1, רובי קין). כמובן שהשער היה חסר משמעות מבחינתה של גרמניה, שכבר עלתה לשמינית הגמר מהמקום הראשון בבית. אבל ביכולת שהפגין קאן במונדיאל, להבקיע לו שער - גם בגרבג' טיים - היה הישג אדיר.
סליחה שאני מסתמך על ויקיפדיה...
בדף על ליגת האלופות של אסיה כתבו שהמשחקים של קאשימה הועברו לטוקיו בגלל הנזק באיצטדיון... אם יש לך מקור שטוען שהסיבה היא הקרינה מהכור אני אשמח לתקן את זה... יש לי כרגע בעיות עם החיבור לויקיפדיה ואני לא יכול לבדוק, אז אם זכרוני אינו מטעני האיצטדיון הוא NATIONAL STADIUM. אותו שער שספג אוליבר קאן זכור לי היטב בעיקר מכיוון שבזכותו עלתה אירלנד לשמינית הגמר (אם כי בדיעבד נדמה לי שגם הפסד מינימלי היה מספיק לה כדי לעלות בזכות הפרש שערים עדיף על קמרון...)

בדף על ליגת האלופות של אסיה כתבו שהמשחקים של קאשימה הועברו לטוקיו בגלל הנזק באיצטדיון... אם יש לך מקור שטוען שהסיבה היא הקרינה מהכור אני אשמח לתקן את זה... יש לי כרגע בעיות עם החיבור לויקיפדיה ואני לא יכול לבדוק, אז אם זכרוני אינו מטעני האיצטדיון הוא NATIONAL STADIUM. אותו שער שספג אוליבר קאן זכור לי היטב בעיקר מכיוון שבזכותו עלתה אירלנד לשמינית הגמר (אם כי בדיעבד נדמה לי שגם הפסד מינימלי היה מספיק לה כדי לעלות בזכות הפרש שערים עדיף על קמרון...)
המקור שלי הוא הדיווחים מיפן מאז הצונאמי
דווח כי הקרינה הגיעה לחלק המזרחי של טוקיו ומכאן שהגיעה לקשימה, שהיא הרבה יותר קרובה לפוקושימה מאשר טוקיו. לגבי הנזק באצטדיון, כמובן שלא ניתן לראותו בצילום ולכן הניחוש שלך טוב כמו שלי....

nitsansh

New member
המקור שלי הוא הדיווחים מיפן מאז הצונאמי
דווח כי הקרינה הגיעה לחלק המזרחי של טוקיו ומכאן שהגיעה לקשימה, שהיא הרבה יותר קרובה לפוקושימה מאשר טוקיו. לגבי הנזק באצטדיון, כמובן שלא ניתן לראותו בצילום ולכן הניחוש שלך טוב כמו שלי....
לכן אני מחפש מקורות אמינים...
זה ציטוט מהדף בויקיפדיה: Note 2: Kashima Antlers v Sydney FC postponed from 16 March 2011 to 10 May 2011 due to earthquake in Japan.[3] The return match, Sydney FC v Kashima Antlers, brought forward from 10 May 2011 to 13 April 2011.[5] All home matches of Kashima Antlers moved to National Olympic Stadium at Tokyo as Kashima Soccer Stadium at Kashima was damaged in the earthquake. הידיעה מסתמכת על אתר אוסטרלי שלא מציין את הסיבה המדויקת להעברת המשחקים לטוקיו: The Asian Football Confederation (AFC) has confirmed Sydney FC will host Japan’s Kashima Antlers at the Sydney Football Stadium on Wednesday 13 April, 2011 (8pm kick-off). The Sky Blues were originally scheduled to play the Antlers in Kashima on Wednesday 16 March however following the devastating earthquake and tsunami, the match was postponed. The AFC also confirmed Sydney FC will head to Japan and take on the Antlers in Tokyo on Tuesday 10 May at the Tokyo National Stadium. בהעדר מקור שסותר את הכתוב, אני לא יכול לתקן...

הנה האצטדיון החלופי
הוא נמצא ביוקוהמה, לא בטוקיו. בטוקיו יש את האצטדיון האולימפי ואצטדיון אג'ינומוטו.

nitsansh

New member
לא הבנת
תרשה לי לתקן...
המשחק בין גרמניה ואירלנד היה במחזור השני של שלב הבתים, ולכן השער של קין היה מאד משמעותי מבחינת גרמניה, כי בעקבות התיקו היא עדיין לא הבטיחה את עלייתה לשמינית הגמר באותו שלב, ונזקקה לפחות לתיקו נגד קמרון במשחק השלישי. לאחר המשחק לגרמניה ולקמרון היו 4 נקודות ולאירלנד 2. בסיבוב השלישי גרמניה ניצחה 2:0 ואירלנד ניצחה 3:0 את סעודיה, כאשר היה דרוש לה ניצחון בהפרש של 2 שערים כדי לעלות בכל מצב.

תרשה לי לתקן...
המשחק בין גרמניה ואירלנד היה במחזור השני של שלב הבתים, ולכן השער של קין היה מאד משמעותי מבחינת גרמניה, כי בעקבות התיקו היא עדיין לא הבטיחה את עלייתה לשמינית הגמר באותו שלב, ונזקקה לפחות לתיקו נגד קמרון במשחק השלישי. לאחר המשחק לגרמניה ולקמרון היו 4 נקודות ולאירלנד 2. בסיבוב השלישי גרמניה ניצחה 2:0 ואירלנד ניצחה 3:0 את סעודיה, כאשר היה דרוש לה ניצחון בהפרש של 2 שערים כדי לעלות בכל מצב.
תודה!
אכן השער של קין היה חסר משמעות עבור גרמניה רק בדיעבד, ולא ברגע הבקעתו. ערבבתי את סדר המשחקים...

מצב
הנושא נעול.
למעלה