הגבול הדק בין השפעת לבין הלופוס

EastGirl83

New member
הגבול הדק בין השפעת לבין הלופוס

איך אני אמורה לדעת מתי אני חולה בשפעת רגילה, ומתי הלופוס מתחיל להתעורר לו ככה סתם? רק על פי הבדיקות דם? ואם זה יהיה מכוער מדי, ויגרום להתפרצות מכוערת?

ל3

New member
שאלה במקום

שפעת היא בעצם ויראלית כלומר וירוס שתוקף את התאים בגוף ולכן אנטיביוטיקה לא יעילה לשפעת כי אנטיביוטיקה לא עובדת על וירוסים רק על חיידקים. התשובה נעוצה כנראה בשינוי בסימפטומים הרגלים המאפיינים את הלופוס שלך. הכוונה היא שאם את סובלת לדוגמה מכאבי פרקים וישנה פתאום הדרדרות במצב או הישנות יכול להיות מאוד שזה קשור למחלת הבסיס אבל אם לדוגמה לא סבלת מעולם מצמרמורות ופתאום זה מופיע זה לא מחייב שזה יהיה מהלופוס. מאוד קשה לנו ולרופאים לפעמים להבדיל בין בעיות גופניות אחרות לבין הלופוס כי הלופוס מאוד ערמומי ויודע לחקות מחלות רבות. בכל אופן, שפעת לרוב תהיה מאופיינת בניזול, שיעול, כאבי שרירים, חולשה, כאבי גרון, חום גבוה ( לא מחייב). צריך להקפיד לשתות הרבה ולתת לגוף מנוחה ולהשים לב שהשיעול לא מתדרדר למצוקה נשמתית, כאבים בחזה ועלייה קיצונית בחום ( שאז יתכן והשפעת "קפצה מדרגה" והפכה לדלקת ריאות שפה כבר מחייבת טיפול אניטיביוטי)

EastGirl83

New member
אז מה אני עושה במצב כזה

כבר כמה ימים שאני מרגישה חלשה בטירוף (ומי שמכיר אותי יודע שכאשר אני מרגישה טוב אז אני מדברת בלי הפסקה ויש לי כוח אפילו לשכנע את היקום להיות מה שהוא לא) וכאבי שרירים, כמו שפעת אבל בלי חום... וזה בדיוק מה שהיה לי בשנה שעברה לפני השיא בקיץ... העניין שזה מדאיג אותי כי אני גם ככה לוקחת סטרואידים, אז למה אני פתאום מרגישה ככה... בדרך כלל, חשבתי שעם סטוראידים לא יופיעו שוב התסמינים האלו... מה אני אעשה? ליידע את הרופא משפחה, לחכות כמה ימים לראות איך אני ארגיש (כי זה מה שהציעו לי לעשות), ליידע את הרופא המטפל..... לא רוצה לעלות את הסטרואידים - זה איכסה
אוף.. לא יודעת...

ל3

New member
הי חמודה

אני חושבת שאם יש ספק אז אין ספק. אם את מתארת תמונה דומה למה שהיה לך לפני ההתפרצות הקודמת אז החששות שלך הם במקום ולמה לחכות? אפשר לעשות בדיקות דם פשוטות וזמינות , שתשובתן מתקבלת לרוב באותו היום או יום למחרת שיכולות לרמוז על כיוון מסוים. ספירת דם לדוגמה בודקת את הלימפוציטים ונטרופילים ( "השורה הלבנה כך זה נקרא במונח רפואי). לרוב כשיש עלייה בילמפוציטים זה יכול לרמוז על משהו ויראלי. עלייה בניטרופילים יכולה לרמוז על משהו חיידקי. ניתן לעשות שקיעת דם שיכולה לרמוז על הליך דלקתי . קחי בחשבון אבל שסטרואידים יכולים לתת תמונת דם אחרת שעדיין תחשב לתקינה. מה שאני מנסה לומר זה שתקבעי תור לרופא משפחה בהקדם שישלול קודם גורם אחר לסימפטומים ואז תתקדמי הלאה ובמקביל את יכולה ליצור קשר עם הראומטולוג ולהתייעץ גם איתו. מאחלת לך בריאות והחלמה מהירה
. תעדכני בהמשך מה קורה איתך

EastGirl83

New member
תודה.........

אני אראה מחר מה אעשה, כמובן שזה תלוי גם איך אני ארגיש.... בכל מקרה... אמרתי כבר שאני שונאת את החורף ואת הקור

למעלה