הבעת דעה ו/או העברת ביקורת

הבעת דעה ו/או העברת ביקורת

האם אתם נוהגים להגיד את דעתכם או להעביר ביקורת על התנהלות בן זוג/בת זוג של חבר/ה ?

איך הייתם מגיבים אם מישהו היה אומר לכם את דעתו או מעביר ביקורת על בן/בת הזוג שלכם ?

זה לא מנומס לשפוט ולהעביר ביקורת

אם אני מעביר ביקורת אז זה יהיה במקרים קיצוניים וכמובן אשקול מילים כדי לא לפגוע.

אם היו מעבירים ביקורת על אשתי וגם אם הביקורת נכונה אני אגן על כבודה ואנסה לסנגר עליה

מי אמר מלאך ולא קיבל ?

אתה באמת מלאך

אני לא חושבת שבמהלך שיחה של שיתוף אפשר לשתוק ולא להביע דעה
הרי בשביל מה אנחנו חברים? בשביל לשתוק בשיחה?

אני מסכימה איתך בנוגע לביקורת אבל דעות אני תמיד מוכנה לשמוע ולא יכולה שלא להשמיע
הבעיה מתחילה בזה שמי ששומע את דעתי לפעמים חושב שזו ביקורת ולא כולם יודעים לקבל ביקורת באהבה

החוכמה היא...

להביע את דעתך גם אם היא יכולה לפגוע בדרך שלא תפגע ואולי זה יפתיע אבל זה אפשרי

ברור שאם נמצאים כבר בשיחה ועולה נושא שקשור לבן הזוג אז מביעים דעה.
דווקא יש עלי תדמית של אחד שיודע להקשיב ולתת עצות אפילו חברות של אשתי מנהלות איתי שיחות על נושאים שונים ומשונים שקשורים למערכות יחסים...

מה שהתכוונתי זה שאני לא יוזם ומחפש לעקוץ, למצוא את השלילי באחר אבל אם מתפתחת שיחה אז מביע את דעתי.

אז אני חכמה

ואני גם אחת כזו שכולם באים לדבר איתה ולכן יוצא שאני מביעה את דעתי כי זה סוג של יעוץ (כמובן לאנשים קרובים)
אבל יש אנשים שכנראה יש להם רגישות בנושא מסויים ולכן הם נפגעים מהבעת הדעה ולא מוכנים אולי להודות שזה נכון ...

החוכמה היא...

לדעת מי מולך ולדבר איתו בסגנון שיתאים לו ויש גם כאלה שעדיף לא לדבר איתם, כמו בכביש, הרי לא נעיר לכל אחד

להתאפק

זה לא הצד החזק שלי

אבל כן לומדת עם מי לדבר חופשי ועם מי לא ...

מזל שאני לא נוהגת אז אין לי את הבעיות האלו
מה שמזכיר לי שעכשיו אני צריכה לנסוע לאיזה מקום ואין לי איך

ד ר ל י

New member
אני בדרך כלל

מתאימה את עצמי לאדם שמולי ואם יש לי ביקורת אני אומרת אותה בעדינות או בצורה של שאלה. זה בטח הכי מרגיז.
האמת שאני מעדיפה לא להעביר ביקורת או לשפוט בני זוג. שתי החברות הטובות שלי גרושות כך שאין לי בעיה.
יש לי חברה שכל הזמן יורדת על בעלה ואני מגנה עליו.

אני לעולם לא נכנסת בין בני זוג

אבל זו היתה שיחת חולין רגילה שכללה תיאור כלשהו על מהלך היום שלה ושלו ואני נדלקתי מרמת הניצול שראיתי שם ולכן הגבתי בצורה שאולי נשמעת כביקורת ובסה"כ רציתי להאיר את עינהם

ד ר ל י

New member
בסדר, קורה

אי אפשר להתאפק כל הזמן ולא להביע דעה, והלו, אל תשכחי שאת בן אדם.
אני מאמינה שאם החברה נפגעה זה יעבור לה. לא מאמינה שהם יפרדו בגלל זה גם.
חברה שלי גם פעם העירה לי על משהו ואני באמת כעסתי עליה איזה תקופה אבל זה עבר ובכל זאת המילים שלה חלחלו בי עמוק, עד היום אני זוכרת מה שהיא אמרה.
זוכרת גם ביקורת שאני אמרתי לה בצורה נוקבת ואחר כך הצטערתי עד היום.

בקיצור, לא קל לענות על זה. מצד אחד את חברה וצריכה להגיד לה את האמת, מצד שני יש את הכלל ״לא להיכנס בין בני זוג״. תלכי עם מה שנראה לך נכון לאותו רגע.

זה עבר והכל בסדר

ואני למדתי איפה לא להיכנס ובפעם הבאה אני אקשיב ואשתוק

אני לעומת אחרים מקבלת באהבה ביקורת ואין לי בעיה לשמוע דעות של אנשים
אולי יש בזה משהו שמעיד על בטחון ואולי כאלו שלא יודעים לקבל ביקורת או דעה פשוט אין להם בטחון בעצמם או בעניין הספציפי

סיגלית 2014

New member
מנהל
העלת כאן שתי שאלות

העברת ביקורת על האחר גורמת לנו להרגיש מעין עליונות שאנו יודעים יותר טוב ממנו ואילו במקרה השני כאשר אנו שומעים ביקורת אנו מרגישים יותר נחותים.
אז לדעתי, לא צריכים לחשוב כך בשני המקרים:

1. לא צריך למהר, לדעתי, ולקפוץ בראש כדי לומר את מה שאנו חושבים אלא אם שאלו אותנו.
וגם כאשר נותנים ביקורת יש דרך לתת ביקורת, תוך שימת דגש על כבוד הצד השני ולשדר שיש רצון באמת לעזור. זה נותן לצד השני הרגשה אחרת לגמרי!

כדי לקבל ביקורת צריך להיות עם ראש פתוח. פה לדעתי זה כבר עניין של אופי, כי יש אנשים מאד דעתניים שלא תמיד מוכנים לשמוע דעות אחרות משלהם.
ולמי שיש בעיה עם הדבר (והנה העיצה/הביקורת שלי) לדעתי צריך להסתכל על העניין ממבט אחר: כל מי שמדבר אתנו משדר לנו משהו, נותן לנו מעין "מתנה".
ולכן לא כדאי לשים דגש על העטיפה של המתנה אלא להקשיב לתוכן ולנסות לנצל אותו לטובתנו.

יש בזה משהו

אבל הבעיה שרוב האנשים לא יודעים לקבל ביקורת ולא מצליחים בכלל לראות שזה בא כדי לעזור להם

ד ר ל י

New member
כשהתגובה היא קשה

זה בדרך כלל אומר שנגעת בנקודה רגישה או חלשה, אם היה לה ביטחון זה לא היה פוגע בה.

זה בדיוק מה שאני חושבת

ואנשים בד"כ לא רואים או לא רוצים לראות את מה שקורה אצלהם בבית

תלוי בקירבה....

ותלוי באירוע ובנימת הביקורת
לפעמים אפשר לבקר עם צחוק
אני לא נוהג לבקר את בת הזור של חבר - אם יש לי משהו חכם להגיד - אני אומר ישר

למעלה