הבלוג חוזר

AllRed

New member
הבלוג חוזר

חזרנו!!!
הפוסט החדש משקף באופן הכי ברור שיכול להיות עד כמה שיתוף פעולה בין אנשי מקצוע מתחומים שונים הקשורים לכלבים הוא חשוב ועד כמה חוסר שיתוף פעולה יכול להוביל לכמעט אסון.

לפני מספר חודשים פנתה אליי לקוחה שאילפה אצלי את הכלבה שלה עם תלונה מאוד מאוד מדאיגה - הכלבה החלה לתקוף את הילדים כאשר יש לה מזון לידה.
התנהגות לא אופיינית לכלבה בשום צורה שהיא.
לאחר מספר דקות של שיחה עלינו על אופציה אפשרית למקור התלונה.

איך המלצה של וטרינר יכולה להשפיע עמוקות מבחינה התנהגותית עד לשינוי שכזה?
למה חשוב לקחת את כל מרכיבי הסיכון כאשר משנים פרט חשוב בשגרת היומיום של כלב?

"לאחר היעדרות של חודשיים (בשל עומס רב, אין תלונות) אנחנו חוזרים אליכם עם מקרה מאוד מאוד מעניין שלקוחה ותיקה נתקלה בו.
הלקוחה המדוברת מגדלת רועה שוויצרית גזעית כבת שנתיים בערך (אל תתפסו אותי במילה
), עברה אילוף בסיסי ובאופן כללי, כלבה מאוד טובה, נינוחה יחסית (לרועה שוויצרי) וטובה לאנשים.
הכלבה טופלה היטב, אולי טוב מידיי, מאחר והיא החלה להשמין, לא רציני, 2-3 ק"ג יותר מעבר למשקל הרצוי. לא ממש ניתן לקרוא לזה עודף משקל שישפיע על איכות חייה באופן קריטי.

הלקוחה חליטה להתייעץ עם הוטרינר האישי של הכלבה על דרכי הרזייה, כמקובל, והוטרינר המליץ לה לקנות מזון רפואי מיוחד המיועד להרזייה. עד כאן, הכל בסדר (למרות, שאני לא הייתי עובר למזון רפואי בגלל 2-3 ק"ג עודפים).
ההנחיות היו להאכיל את הכלבה מנה יומית השווה בחצי למנה היומית שהייתה רגילה לקבל מהמזון הרגיל שלה ללא כל הרגלה, אלא באופן חד ופתאומי.

כעבור שבועיים אני מקבל ממנה טלפון מודאג ביותר.
היא סיפרה לי שהכלבה החלה לתקוף את הילדים שלה כאשר הם מתקרבים אליה בזמן שהיא אוכלת דבר מה.
התנהגות חדשה לחלוטין שלא הופיעה בעבר.
השאלה הראשונה שלי הייתה - "האם שיניתם משהו בסדר היום שלה?" -
קיבלתי תיאור מפורט ומלא של המלצת הוטרינר לגבי הדרך שיש לנקוט על מנת שהכלבה תרד במשקל".

המשיכו לקרוא, כנסו וגלו איך פתרנו את הבעיה של הכלבה.

xslf

New member

וראוי לציין שזה תקף לא רק להפחתה של האוכל, אלא גם למעבר לארוחה אחת במקום שתיים (למרות שכמות האוכל הכללית נשארה ללא שינוי).

למעלה