הביקורת שלי על "הקוסם!" החדש

k R I P s

New member
הביקורת שלי על "הקוסם!" החדש../images/Emo70.gif

ראשית, רק אודיע שאני לא מתכוון להשוות את את ההפקה החדשה לישנה.
בכל אופן, אתמול, רכשתי את הדיוידי והדיסק של הקוסם דרך "פיצה האט". מיד אחרי הקנייה נמרח לי על הפרצוף חיוך מאוזן לאוזן, זה היה מטריד במקצת. הלכתי הבייתה, ישר פתחת את הדיסק והכנסתי למחשב. מ-ד-ה-י-ם-! העיבודים החדשים לשירים כיפיים, חדשים, קצביים, מגניבים ובכלל, שמחתי שהוסיפו את כל השירים וגם חלק מהמנגינות. דיסק מעולה. חייב לציין את העיבוד החדש ל"הקצב משגע" - פשוט עיבוד כיפי ומגניב כמו שהשיר אמור להיות. עכשיו, אחרי כל המחמאות, בואו נעבור אל ההופעה עצמה. ההתחלה הייתה חמודה ממש עם האוברטורה החדשה שהוסיפו. ואז רוני סופרסטאר דואני עלתה לבמה בתור דורותי. התלבושת, האיפור, תסרוקת היו ממש יפים, התאימו לדורותי של הקוסם. ואז איך שהוא, לא יודע למה, רוני התחילה לשחק. והנה קורס מזורז איך לשחק כמו רוני סופרסטאר: א. יש לדבר בטון של ילדה בת 5 עם עודף ביטחון עצמי. ב. יש להדגיש כל מילה שניה. ג. בכל סוף משפט יש להצניח את הטון של המשפט. ד. וכמובן, להוסיף תנועת ידיים מוגזמת לכל מילה. ה. ודבר אחרון, לא לשכוח לדבר לקהל כ-ל הזמן. אינטרקציה בין דמויות, שמעת על זה? אני רוצה להתייחס רגע לדיבר החמישי. כל ההופעה רוני פשוט דיברה לקהל וניסתה לשתף אותם. זה פשוט עלה לי על העצבים. היא מנסה לתת הרגשה של עומק של הבמה לכיוון הקהל? אולי היא מנסה להכניס אותנו לסיפור? אולי בעצם הפכו את הקוסם לטלנובלה מרגשת שרוני היא הדמות הנפגעת שנעמדת מול המצלמה ומסתכלת לאופק. בכל אופן, זה שיגע אותי בשלב מסויים. היא כמעט לא התסכלה על חברייה לבמה אלא רק לילדים הקטנים (שאני משער שאחרי שהם ראו אותה משחקת הם מרגישים מבוגרים בכמה שנים). טוב, נמשיך, המכשפות נכנסו לבמה. אני חייב לציין שהן איבדו את הקסם שלהן כשהורידו אותו למטה. השיחה שלהן לפני השיר הייתה משעממת ומתישה, היה לי ממש קשה לצפות בזה ולא להגיד, נו?! איפה השיר? רוב הדיאלוגים בהופעה לא זרמו, היו עצירות כל שניה בין משפט למשפט. השיר של המכשפות היה חמוד ממש, הקטע עם המכשפה הטיפשה הייתה טיפה הזוי אבל ניחא. אני אקצר לי עכשיו וקפוץ לדחלילים, השיר היה חמוד וגם הריקוד, שלום אסייג היה טיפה מיותר. והנה האי הבנה הבאה שלי, למה לעזאזל עשו את קש-קש עם מבטא גרוזיני-רומני? שלום אסייג מצחיק אבל זה טיפה "יציאה מהדמות". בהמשך מסעם, הם הגיעו לטופ של ההצגה, פח-פח הלו הוא גיא אריאלי. משחק מצויין, תנועות גוף מצויינות, שירה מצויינת, ריקוד מצויין, שיר מצויין. פשוט נהניתי מכל שניה בקטע שלו. האריות, היה נחמד, תלבושות נחמדות, אף פעם לא אהבתי את השירים של האריות והאריה, בכלל את הדמויות אז אני פשוט אפסח על זה באלגנטיות. הקוסם, תפאורה מדהימה, הקוסם היה יותר מדי "סחבקי" לטעמי ולפעמים הוא שם דיסטאנס בינו לבין החבורה ולפעמים הוא פשוט רוקד איתם. ומצטער אבל מוסקו נראה קצת לא מוצא את עצמו שם מבחינת ריקוד והשיר. אני לא מזלזל בכישורי המשחק שלו אבל לא הייתה לו נוכחות בכלל וזה חבל. מפה לשם, המלחמה הייתה מגניבה, השיר האגרי "טוב לאהוב" איבד מעצמו קצת, לא הרגשתי את החיבה, את הקשר בין דורותי לפחפח, כל אחד רקד עם עצמו, רוני מקפצצת כמו תמיד וגיא מראה את כישוריו לאחר "רוקדים עם כוכבים" בקיצור, כל אחד בעולם של עצמו. היה נחמד, יכלו להשקיע יותר בכוריאוגרפיה של הריקוד כדי שיהיה יותר "אהבתי". תפסו את המכמשמות "טפי *יריקה עם ליחה שנאספה בכל המופע*" במבצע קש-קש שהיה רגיל, ואז הגיע המשפט הגדול, זאת אומרת, המשפט שהן פשוט מבקשות סליחה ואממ... זהו. איפה כל השיר? חתכו הכל. המכמשמות הולכות אל הקוסם ומבטיחות לנקות לו את הריצפה 7 פעמים ביום. נראה לי שעדיף לקוסם להשאיר אותן רעות מאשר להתקע בבית עם 3 פולניות כל יום. מפה לשם, דורותי חזרה הבייתה עם 3 נקישות בנעליים האדומות שלה. היה חסר השיר "כמה טוב בבית" אבל נסתפק בגירסא פופית עם רקדנים לשיר "האם אני חולמת". וזהו, תם לו הקוסם, ההופעה הייתה חמודה, אהבתי הרבה דברים חדשים-ישנים ואני אמשיך להאזין לי לשירים החדשים ולעיבודים החדשים. ועוד כמה דברים שנזכרתי במהלך הכתיבה: 1. טיפה הזוי שטוטו הקטן פשוט לקח את הנעליים של המכשפה מהצפון ודורתי פשוט נעלה אותן. זה נורא מקובל לקחת נעליים של אישה מתה ולנעול בטבעיות. 2 שורות הסבר לא היו מתישים את ההצגה. 2. אבי יפה בתור האריה, אולי זה בגלל שאני שונא את הדמות אבל זה דווקא נראה לי שלא רק האריה פוחד אלא גם אבי, הוא מדבר חלש כזה, מפחד לפתוח את הפה ולשחק. אך כשארי גילה על האומץ פתאום הוא קיבל איזה "ואו! נוכחות! כל הכבוד לאבי!" רק חבל שאחרי 5 דקות הוא חזר לעמוד מאחורי החבורה ונעלם שוב. 3. האימרה הכי חשובה בהקרנות של "מופע הקולנוע של רוקי" היא "לא לגעת במסך!". לא יהרוג אף אחד מצוות המחזמר אם הם לא יגעו במסך, זה יוצר גלים שתופסים את העיניים ופשוט מציק. ואם הם כל כך צריכים לגעת בו, למה הוא מבד לבן? זה ממש מציק ונראה הופעת כיתה ו'. 4. מה קשה לסגור את הנקים כשמתחיל השיר? למה חייבים להדגיש שזה פלייבקים ולשמוע לא רוני אחת אלא שתיים! לסיכום, הייתי נורא קטנוני אבל זה באמת אחלה של הפקה, תרכשו לפחות את הדיסק. הוא מצויין. מצטער על חוסר הסדר, כתבתי את זה בוורד.

barhenhalliwell

New member
מזדהה עם הרוב.. ../images/Emo192.gif

וכתבת שאתה לא משווה בין ההפקות.. אבל קצת השוות שם :p המכשמשות יצאו קצת לא משהו. הן איבדו את הקסם שלהן [כמו שניר נראה לי כתב..], היה נחמד אם היו מראים אותן עפות על המטאטא לא מאחוריי המסך הלבן.. אלא על הבמה.. :)

the first 666

New member
סעמק כתבתי הכל ונחמק לי!!!

בכולופן, לאחר פיצה משמינה עם תוספת גבינה וצפייה ייחודית עם מנהל הפורום בכבודו ובעצמו, אפשר לומר שבמילה אחת התאכזבתי. אני חושב שיש פה דוקא כן מקום להשוואה משום שהם ניסו לקחת מחזמר מפעם ושינו אותו. אני חלילה לא מזלזל בהם, אבל פשוט מטבע האדם זה להשוות בין שני דברים שכביכול אמורים להיות אותו דבר, או חידוש. עם הזמן מחזות הזמר של חנוכה פשוט נהיים גרועים יותר. שלא כמו ההצגות של לפני 15, 10 שנה. מה שמוכר היום זה כסף ו"שואו". אולי זה בגלל שהתבגרתי יותר, או שפשוט התכנים של ילדים לא מדברים אליי,אבל איכשהו אני עדיין מוצא לנכון לראות את המופעים עליהם גדלתי. אז פשוט המופעים מתדרדרים. בכולופן נחזור לנושא, "הקוסם!". בגדול די התאכזבתי. לא אהבתי את הריקודים החדשים, הביצועים לשירים, את השחקנים (או במקרה הזה קאסט האלופה) ובכלל כל ההפקה עצמה. יאמר לזכותם שהבמה ותפאורה היו נחמדים ביותר. הרמת משחק הזכירה לי מסיבת סיום כיתה ו', ואם להיות נחמד אז מקסימום כיתה ט'. רוני, לא שיחקה ברמה גבוהה וכמובן שהקוסם נתן לי הרגשה שהוא עומד לקבל התקף לב כל שנייה. אריה ואיש הקש היו נחמדים-סבירים וגיא אריאלי היה מעולה יחסים לכולם. המכשמשות אבדו את הקסם שלהם, מה שכן אהבתי נורא כשהם ביקרו את הילדים בקהל. בכולופן,המחזמר עדיין שווה צפייה, כי בכל זאת זה משהו מיוחד ומקורי. אני אחזור לי לתקתק מספרים חסרי חשיבות. יום נפלא לכולם
דקל

shnu00zel

New member
תיקון קל...

ליאור שמש הנוראי משחק את האריה.. אבי יפה משחק בהצלחה רבה את טוטו (למרות שהוא עושה טוטו שונה לגמרי מאיתי שגב המצויין) המכשמשות זו האכזבה הכי גדולה שלי במחזמר הזה. הן היו רעות, סקסיות ומגניבות עכשיו עשו אותן כמו ממ.. לא יודע.. פשוט גרוע. חוץ ממיכל גבריאלוב שעושה את הדמות של שרון אלימלך בהצלחה רבה, השתיים האחרות על הפנים! מאוד! אם יצא לכם לראות שוב, שימו לב לכוריאוגרפיה המצחיקה שקלוד דדיה עשה להן בפזמון הבודד של שיר בית המשפט שקוצץ. ממש צחקתי מזה כשהייתי בהצגה חחח

למעלה