הבטחת הכנסה למטפל בבן משפחה?

ירון61

New member
שלום, באתר www.caregivers.org.il כתוב שלמי שמטפל בבן משפחה סיעודי, יש זכאות לקבלת הבטחת הכנסה ללא צורך במבחן תעסוקה (לפי חוק הבטחת הכנסה, התשמ”א, 1980).
אני מטפל באבי הסיעודי כבר כמה שנים, אך איני רשום כמטפל כי אבי מקבל שירותים מיוחדים ולא גמלת סיעוד. עקב הטיפול בו, אין לי כבר כמה שנים שום הכנסה. האם אני זכאי להבטחת הכנסה עכשיו? האם אני יכול גם לקבל הבטחת הכנסה רטרואקטיבית כי לא ידעתי שיש אפשרות כזו?

אורנה01

Active member
מנהל
שלום, באתר www.caregivers.org.il כתוב שלמי שמטפל בבן משפחה סיעודי, יש זכאות לקבלת הבטחת הכנסה ללא צורך במבחן תעסוקה (לפי חוק הבטחת הכנסה, התשמ”א, 1980).
אני מטפל באבי הסיעודי כבר כמה שנים, אך איני רשום כמטפל כי אבי מקבל שירותים מיוחדים ולא גמלת סיעוד. עקב הטיפול בו, אין לי כבר כמה שנים שום הכנסה. האם אני זכאי להבטחת הכנסה עכשיו? האם אני יכול גם לקבל הבטחת הכנסה רטרואקטיבית כי לא ידעתי שיש אפשרות כזו?
שלום לך,
על מנת לטפל בבן משפחה בסיעוד צריכים להיות רשומים דרך חברת סיעוד.ראי מתוך החוזר המצורף:
יש להרשם באחת מחסרות הסיעוד ולהתחיל לעבוד בטיפול בבן משפחה.
בברכה

אורנה01

Active member
מנהל
שלום לך,
לוקחים הכנסות של כל בני המשפחה המתגוררים תחת קורת גג אחת., כולל רכב ועוד...
אכן, יש פטור ךמי שמטפל בבן משפחה בשירות התעסוקה.:
היית אמור להיות רשום דרך אחת מחברות כח האדם לסיעוד.
בברכה.

למעלה